Skocz do zawartości

Sonax Extreme 2 w 1


Luki S

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

chciałem się podzielić efektem bardzo łatwo dostępnego i niedrogiego produktu jakim jest szampon Sonax Wash & Dry i nie mam tu na myśli funkcji mycia a suszenia...

 

sonax_xtreme_szampon_2w1_b.jpg

 

Moje autko jest koloru czarnego i zapewne każdy wie jak ono wygląda po umyciu bez wyciarania - pełne zaschniętych zacieków. Jedynym sposobem uniknięcia tego było wytarcie go do sucha. A ja nie zawsze miałem na to czas...

Aż ostatnio z czystej ciekawości zakupiłem ten produkt by zobaczyć jak działa... I powiem, że byłem (jestem) w wielkim szoku !!! :shock:

Zrobiłem tak jak zalecił producent - 1/2 nakrętki na 10 l wody i oblałem tą mieszanką całe auto, wjechałem do garażu i sobie poszedłem. Przychodzę... auto wyschło i ANI JEDNEGO ZACIEKU ! :D Naprawdę miłe zaskoczenie jak chcemy mieć czyste auto bez wycierania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to "oblałem i poszedłem"? bez gąbki czy rękawicy? wyschło. a co z brudem? :dontknow:

 

Hehe nie no aż tak "złoty" środek to nie jest :P Oczywiście, że po wcześniejszym umyciu. Myjesz, spłukujesz, rozcieńczasz w wiadrze z wodą i wylewasz na auto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystałem z tego szamponu.

Wg zalecen producenta. Umyłem auto. Splukałem wiadrem letniej wody z 1 nakretką szamponu...

 

I :thumbdown: . Mnostwo zacieków.

Może mam za "twardą" wodę.

 

 

Na plus - zapach. Taki miły nawet, herbaciany.

Lepiej kupić dobrego wafla :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może faktycznie w dużej mierze zależy od wody, nie mniej jednak u mnie efekt był naprawdę widoczny, porównując wcześniejsze mycia. Samochód miał po wyschnięciu mnóstwo zacieków a teraz jak ręką odjął... Ważne tylko aby pokryty został cały samochód i miał możliwość wyschnięcia bez promieni słonecznych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 lat później...

Małe tipsy do tego szamponu.

Pierwszy etap czyli mycie nim jest nieco uciążliwe. Tj. po umyciu jednego elementu trzeba od razu spłukiwać. Potem osuszanie, czyli należy wlać pół nakrętki do wiadra 10L i polać auto. Najwydajniej do polewania użyć pojemnika 1L, i ubierać wodę z wiadra. Tylko delikatnie żeby nie robić piany.

Pierwszy etap można uprościć stosując po prostu inny szampon. Osuszanie zadziała tak samo...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.