Skocz do zawartości

Wycieraczki piszczące w czasie deszczu.


wiggly

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

mam pewien problem, który zauważyłem jakiś czas temu, mianowicie w deszczu bardzo mocno piszczą mi wycieraczki, ale tylko jak dochodzą do najwyższego punktu i schodzą do najniższego, przebieg pomiędzy jest OK. Założyłem nowe aerotwiny, ale nadal jest to samo. Co ciekawe po psiknięciu płynem jest ok, na sucho również, tylko w deszczu cholerstwo piszczy. Spotkał się ktoś z takim czymś? Jedyne co mi przychodzi do głowy to wygięte ramiona lub nie do końca sprawna sprężyna w nich.

 

Dzięki z góry za sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiggly, Też tak mam. Ale ja mam najtańsze wycieraczki jakie były z Boscha. I to chyba wina NW od Autolanda.

 

No właśnie z NW nie korzystam, jedynie z płynu Megsa, ale robię to od dłuższego czasu, a problem pojawił się niedawno.

 

Mi kiedyś pomogło psikniecie obficie miejsca tam gdzie są sprezyny i zaczep wycieraczek do ramion WD-40 :) Nie zaszkodzi spróbować :)

 

OK spróbujemy, akurat WD 40 mam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Walczyłem kiedyś w swoim byłym aucie z popiskiwaniem, przeskakiwaniem wycieraczek. Działo się to w momencie startu wycieraczek na samym dole oraz w pozycji szczytowej.

 

Podginałem ramiona, odginałem z powrotem, wymieniałem same gumki w wycieraczkach... na nic się to zdało.

Rozwiązaniem problemu było kupno nowego kompletu wycieraczek. W starych szkielet był już sfatygowany i nie był w stanie docisnąć pióra do szyby jak należy :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe pióra to nie znaczy dobre, mogą być też zleżałe, a guma starzeje się i traci swą elastyczność.

Czynników może być sporo, umył bym na wstępie dokładnie szybę.

Z drugiej strony Bosch to nie jest już ten Bosch z przed kilku lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo jakieś podróby kupione. ja raz na allegro nabyłem valeo xtreme i zbierały bardzo zle, w dodatku zrobiła mi sie masakryczna rysa i nie wiem czy to czasami nie od wycieraczki, kupiłęm w ASO pióra i zbieraja ok a niby też valeo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

u mnie też piszczało. okazało się że nawaliła uszczelka w miejscu gdzie wchodzą ramiona wycieraczki. zrobiło się tam strasznie ciasno od rdzy.

przeczyściłem, nałożyłem smaru założyłem uszczelkę i pozostały delikatne luzy. Najważniejsze jednak że piszczenie ustało, a delikatne luzy już zostawiłem i żyje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.