Skocz do zawartości

Zestaw na początek własnej przygody


Scemek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dopiero zaczynam swoją przygodę z detailingiem, dlatego proszę o ocenę i pomoc w doborze środków.

W ostatnim czasie zacząłem komponować własny zestaw do pielęgnacji auta.

Posiadałem kila rzeczy:

-Szampon z woskiem "Moje Auto"

-Piana aktywna z Mrówki

-Rękawica mf(chyba z Lidla, ale musi starczyć przez jakiś czas), gąbki, szczotki, pędzelki, mikrofibry

-Wiadra 2 są, GG będzie robione domowymi sposobami

 

Poczyniłem pierwsze zakupy:

-Tuga Chemie Alu-Teufel Gel 1L

-ADBL APC PRO 500ml

-Prickbort MAC 124 1L

-FINISH KARE 1000P Hi-Temp Paste Wax

-ValetPRO Yellow Poly Clay Bar

-ShiningCar Aplikator SUPERIOR

 

W międzyczasie na aliexpress zamówiłem kilka drobiazgów:

-ręcznik do osuszania

-szczotkę do kurzu

-szczotkę do felg

-ściągaczkę wody z szyb

-rękawicę do mycia, podobno naturalną :)

 

Głowię się nad zakupem pianownicy, mam Karchera K7.65 i wybór padnie prawdopodobnie na pianownicę od Techkar. Początkowo miałem nadzieję, że uda się nieco zaoszczędzić przerabiając Marolexa znalezionego w piwnicy, niestety jest to niemożliwe bo to jakiś stary model (inna średnica końcówek).

 

Kolejne planowane zakupy to:

-Shiny Garage Strawberry Car Shampoo 500ml (mały rozmiar, chcę spróbować, jeżeli się sprawdzi wejdzie większy kaliber)

-Shiny Garage Paint Cleaner + 250mln (tutaj kompletnie randomowy produkt, proszę o radę, potrzebuję czegoś po oczyszczeniu a przed IPA i woskiem)

-Shiny Garage Morning Dew Quick Detailer 500ml / GoodStuff Cheetah's Speed Quick Detailer 500 ml (myślę, że dla początkującego wystarczy, proszę o radę, który lepszy ewentualnie inną alternatywę)

-Nielsen Choice 500ml / Nielsen Finesse 1L ( tutaj pojawia się pytanie, dysponuje APC Pro od ADBL, czy mogę je stosować w środku i na to nakładać Choice, czy lepiej wybrać Finesse i używać go jako 2w1?)

 

Ze względu na ogarniczony budżet niestety muszę dzielić zakupy na kilka partii, ale mam nadzieję, że nadejdzie moment, w którym będę uzbrojony totalnie :)

 

Jako iż dopiero na początku lipca będę miał czas i możliwość dokładniejszym zajęciem się autkiem planuję jeszcze zasilić się na początku lipca w:

 

-MENZERNA Sealing Wax (AIO)

-ADBL Glass Cleaner 1000ml

-ADBL Tire and Rubber Cleaner 500ml

-Shiny Garage Fruit Snow Foam Neutral 5L

 

Proszę o porady i z góry dziękuję za pomoc !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry zestaw :good:

 

Co do pianownicy, to zachecam do zakupu, bo PA to super sprawa. Tymbardziej, że myjkę ciśnieniową już masz.

 

Ja zmieniłbym szampon na ADBL. Dopiero co skończyłem SG truskawkowy, i bardziej przypadł mi do gustu. Jest też dosyć ekonomiczny i ładnie pachnie.

 

Hi-Temp najlepiej będzie leżał jeżeli uprzednio przemyjesz IPĄ.

 

Ja ostatnio pod Hi-Temp'a kladlem Autoglym SRP. Kanapka polecana na forum.

 

Brakuje jeszcze coś w rodzaju ADBL Vampire Liquid, tuga na koła, Vampire na lakier.

 

W środku najpierw dokładne czyszczenie APC, później kładziesz dressing. Może być na początek Nielsen jak chcesz budżetowo.

 

Powodzenia :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw wporzadku jednak brakuje rzeczy. Co do szamponu najlepiej opłaca się kupować baniaki 5 l, sam osobiście mam teraz Orange Shampoo od SG i nie narzekam, teraz myślę nad kupnem Strawberry Shampoo od SG oczywiście 5 l.:)

 

Przydał by Ci się jakiś Iron off lub jak wyżej kolega napisał Vampire :)

 

Odnośnie QD mam Morning Dew i jestem zadowolony :) Zawsze poleruje go na 2 fibry żeby uzyskać porządny efekt :)

 

Przyda Ci się również APC, może być od ADBL Lub SG, obojętne. Następnie Dressing do wnętrza używałem ostatnio TK Natural Dressing matowy efekt, bardzo ciągnął kurz. Teraz mam Satin Interior Dressing od SG i jestem zadowolony bardzo, satynowy efekt, bardzo łatwa aplikacja i świetny efekt, pachnie pięknie guma balonowa która czuć dosyć intensywnie :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

645095 Co do pianownicy, to zachecam do zakupu, bo PA to super sprawa.

Chyba jestem już zdecydowany, że zamiast kombinować z ręczną, wygodniej będzie kupić pianownicę do myjki tylko zastanawiam się czy 40zł różnicy między ceną zakupu techkar a PA odzwierciedla się na jakości i trwałości :?:

 

645095 Brakuje jeszcze coś w rodzaju ADBL Vampire Liquid, tuga na koła, Vampire na lakier.

czytałem, że tuga też się w miarę nada na lakier, więc na razie musi wystarczyć, później zapewne pomyślę o czymś typowo do lakieru ;)

 

645095 Może być na początek Nielsen jak chcesz budżetowo.

Wiadomo budżet zawsze można lekko nadciągnąć, tylko trzeba znaleźć kompromis pomiędzy ceną a jakością i wydajnością (proszę o sugestie ;) )

 

645101 Przyda Ci się również APC, może być od ADBL Lub SG, obojętne

jest APC Pro ADBL więc myślę, że powinno być ok ;)

 

Dodane po 8 minutach 34 sekundach:

Odnośnie QD, czy warto trochę dopłacić i zamiast Morning Dew kupić QD1?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie QD, czy warto trochę dopłacić i zamiast Morning Dew kupić QD1?

Morning Dew robi robotę pod warunkiem, ze auto bedzie stało w komorze lakierniczej bo inaczej ciągnie kurz jak głupi :D

QD1 robi praktycznie tą samą robotę i nie łapie aż tak kurzu. Dopłać :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanów się nad zakupem PA z aktywną pianą. Korzystnie to wychodzi. Ja mam PA "oryginalne", ale wydaje mi się, że to jest to samo ;)

 

Ja używam Vampire, cenowo wychodzi podobnie jak Tuga. Jedni piszą, że lepiej nie stosować Tugi na lakier, inni stosują. Ja wolałem nie sprawdzać.

 

Do środka w chwili obecnej używam Poorboy's Natural Look. Jestem zadowolony, bo jest wydajny, ładnie pachnie i podoba mi się efekt. Jednak polecam kupić tester. Tak jak mówiłem, jest bardzo wydajny, i szybciej się nudzi niż się skończy.

Zastanawiam się nad kupnem ADLB wow.

 

Pamiętaj o odpowiednim rozcieńczeniu APC, zobacz jak proponuje producent.

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba lista zakupów przygotowana, wrzucę tutaj, zawsze lepiej jak ktoś zerknie żeby jakiejś głupoty nie zrobić i w tym tygodniu wybiorę się na zakupy:

-Shiny Garage Pure Paint Cleaner 250ml (stwierdziłem, że bezpieczniejszy)

-ADBL QD1 500ml

-Nielsen Choice 500ml

-IPA

-Monster Shine Fluffy Dryer 90/60cm

Dodatkowo 2 mikrofibry, pędzelek, kubek z podziałką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

@Majsiek

 

 

Boosky Pads (cutting, polish, finish). Cena za jednego to max 25 zł

Glinka od valet pro - 35 zł

IPA - 20 zł

10 dobrych fibr - około 100 zł

Zestaw past Menzerna 1100+2500+3500 - 115 zł (znalazłem w necie, ale to 250 ml jest)

Woda zdemineralizowana - 5 zł?

 

Także mi wyszło jakieś 300 zł, więc starczy Ci na jakiś wypasiony wosk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobaczcie zestaw na początek i napiszcie co o nim myślicie ;)

 

Scratch Shield Bucket Filter

ValetPRO Yellow Poly Clay Bar Średnia glinka 100g

Meguiar's NXT Generation Car Wash - Szampon 1,89L

ADBL APC PRO profesjonalny środek do czyszczenia wszystkich powierzchni koncentrat 5000ml

CarPro Wool Bardzo delikatna rękawica z owczej wełny do mycia auta

ADBL Tar and Glue Remover - preparat do bezpiecznego usuwania smoły i kleju 1L

ADBL Vampire preparat deironizujący krwawe felgi 1L

AUTOGLYM Super Resin Polish SRP - AIO 500ml

Rupes Big Foot Pasta polerska mocno ścierna ZEPHIR COARSE 250ml

Rupes Big Foot Pasta polerska super finish DIAMOND ULTRA 250ml

Rupes Big Foot Zestaw pełny LHR15 Mark II Standard Maszyna polerska + gąbki + pasty + mikrofibry ( zielona i zolta pasta oraz pady )

Monster Shine IPA Alkohol Isopropylowy odtłuszcza lakier usuwa woski powłoki 1L

RUPES Gąbka polerska BigFoot Coarse 130/150mm (Niebieska)

RUPES Gąbka polerska BigFoot Coarse 130/150mm (Niebieska)

Meguiar's Ultimate Polish Prewax cleaner - Waxing Glaze 473ml

Meguiar's Headlight Protectant - Zabezpieczenie reflektorów 296ml

Meguiar's Gold Class Trim Detailer 296ml

ADBL Wheel Warrior - kwasowy płyn do felg 1L

ADBL Tire & Rubber - płyn do mycia opon i elementów gumowych 5L

Monster Shine Fluffy Dryer PLUS ręcznik do osuszania lakieru 90x60cm bezpieczne obszycie

Mr Cleaner Standardowy spryskiwacz

Mr Cleaner Spryskiwacz pianujący

Mr Cleaner Pusta butelka 1035ml z podziałką

Monster Shine pad polerski wykańczający 135mm Hi-Finishing Pad

woski juz posiadam i hmm czy cos by sie jeszcze przydalo z chemi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem , bralbym pasty menzerna te co napisales i tez chcialem megsa 101 i finisha ale budzet narazie nie pozwalal na to to postanowilem sprawdzic system kompletny rupesa :)

duzo osob poleca glinke od Vp i zamiast lubrykanta wode z szamponem wiec mysle ze zbedne wydatki na takie lubrykanty.

dzieki za odp , pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Cześć. Podłącze się do tematu aby nie zakładać nowego.

Środek taki jak ADBL Tar and Glue Remover wymieniony w poprzednim poście usuwa również żywicę ?

Wiem, że w opisie produktu tego nie ma ale pytam tak z ciekawości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Środek taki jak ADBL Tar and Glue Remover wymieniony w poprzednim poście usuwa również żywicę ?

Wiem, że w opisie produktu tego nie ma ale pytam tak z ciekawości.

Według mnie nie, aczkolwiek mogę się mylić. Dużo lepiej z żywicą radził sobie u mnie ADBL Wipeout Pro...

 

U mnie z żywica radzi sobie połączenie Prickborta z APC, ewentualnie spray na owady od SG :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.