Skocz do zawartości

Odkurzacz dla Detailera 2016 - Profi 19


piesu102

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jest to mój debiut w testowaniu czegokolwiek dlatego proszę o wyrozumiałość :acute:

Dzisiaj w skrócie chcę przedstawić nowość na rynku a mianowicie Odkurzacz dla Detailera 2016 czyli jak wywnioskowałem z nalepki Profi 19 jak dobrze pamiętam :D

Przesyłka dotarła dobrze zapakowana

 

230891ec388c3642med.jpg

 

W skład zestawu wchodzi: Odkurzacz, rura z podajnikiem ekstrakcji, szczotka z włosiem, ssawka szczelinowa, końcówka do prania tapicerki, 1 worek do odkurzania na sucho, ulotki, karta gwarancyjna + gratis chemia na start czyli 1L prespray i 1 kg proszku do ekstrakcji. Jedynie szkoda że nie ma instrukcji do niego, chodź obsługa nie jest skomplikowana. Do pełni szczęścia brakuje ssawki do odkurzania tapicerki i szerokiej nasadki do prania dywanów, ale liczę na to że ceny za akcesoria nie będą wygórowane i doposażę go o te akcesoria.

 

699066cefeac3c95med.jpg

 

4b48e0341b070e6amed.jpg

 

Wykonany jest solidnie, jedynie małe ale mogę mieć do wykończenia zbiorników, bo gdzieniegdzie mały metalowy zariorek się znajdzie ale to nie wada ;) Transport odkurzacza jest bardzo wygodny dzięki solidnej rączce umieszczonej na samej górze urządzenia oraz dodatkowo dzięki dwóm kółkom i dodatkowemu trzeciemu skrętnemu umieszczonemu centralnie pod urządzeniem. Przyciski są nie za małe ani za duże, zabezpieczone przed działaniem wody i innych czynników zewnętrznych. Rura odkurzacza pokryta jest gumą co przeciwdziałać będzie obijaniem samochodu podczas pracy oraz wydłuży jej żywotność. Dla entuzjastów zwijanego kabla będę miał smutne wieści bo niestety nie posiada on tej funkcji. Lecz jak dla mnie nie stanowi to problemu bo przewód zasilający jest wykonany w moim odczuciu z matowej izolacji która pewnie leży w dłoni i nie skręca się samoczynnie. Należy jednak uważać aby nie zagięły się podczas pracy z ekstraktorem, wężyki doprowadzające płyn do rozpylacza, bo bardzo łatwo to zrobić.

Stanowczym plusem w tym urządzeniu będą niezależnie wypinane zbiorniki, dzięki czemu można łatwo wylać brudną wodę czy też uzupełnić ekstraktor. (Jedynie uważajcie na zasysający się zbiornik z brudną wodą :kox: nie no żartuje mi dzisiaj się to przytrafiło ale zapewne z tego powodu że uszczelka musiała być wilgotna :D )

 

83286a3e3076dc9fmed.jpg

 

029b3db04442e0efmed.jpg

 

9245705da71ab967med.jpg

 

55dddefeb814cee9med.jpg

 

ae3e5d74144982bamed.jpg

 

Wszystkie funkcje oczywiście działają bez zarzutu, dzisiaj zrobiłem moje pierwsze pranie w życiu :D:mrgreen: wynik zadowalający, chodź chciałem jeszcze raz przeprać bo fotelik był zapuszczony i brud był strasznie wtarty w materiał, ale niestety burza zmusiła mnie do schowania sprzętu. Wynik oceńcie sami. (Uwaga robiłem to pierwszy raz, na szybko i wiem że mógłbym to zrobić lepiej.) Użyłem środków które dostałem w zestawie.

 

Zdjęcie przed, już po spryskaniu presprayem

337030a9b1d8e94emed.jpg

 

 

I tutaj po:

ae1e8a00d68ab156med.jpg

 

Finalnego ujęcia nie mam bo niestety pogoda nie pozwoliła. Jednakże mogę nadmienić iż sprzęt bardzo dobrze wyciąga wodę, ponieważ fotelik po przepraniu był tylko wilgotny a w tej chwili jest praktycznie suchy.

 

Krótko podsumowując, w moim odczuciu porównując wszystkie za i przeciw jest to dobry wybór w tej kategorii cenowej, i nie żałuję pieniędzy wydanych na ten sprzęt. Jedynie minusem może być ubogi standardowy zestaw akcesoriów i brak instrukcji obsługi, jednakowoż jakość wykonania jest zadowalająca, można dopracować tylko pewne elementy kosmetyczne jak np. wykonanie zbiorników. Według mnie dodatkowym atutem tego urządzenia było by to aby była możliwość dokupienia zwykłej rury do odkurzania i funkcji wydmuchu (chodzi mi o rurę bez podajnika ekstrakcji).

Jeżeli ktoś ma jakieś pytania, uwagi, spostrzeżenia proszę pisać. Niedługo planuje przeprać tapicerkę w swoim samochodzie to dodam odpowiednią aktualizację.

:ad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-patrick-, On trafił do mnie na długowieczność a nie tylko testy. Test przeprowadziłem z własnej woli chcąc podzielić się moją opinią. A tak w ogóle to prane krzesełko już suche także coś to mówi o sile ssącej tego sprzętu :mrgreen:

Dodać jeszcze mogę że dysza podająca środek do prania nie leje, ładnie i równomiernie go rozprowadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, wiem i absolutnie nie bije tutaj do Ciebie ;)

Jednak wydawało mi się, że te dwa modele mają trafić do osób, które mają pojęcie w temacie, znają mniej więcej możliwości konkurencji i rzeczowo opiszą produkt. Oczywiście za Twoja relacje dziękuję bardzo bo poświęciłeś swój czas na to by nakreślić nam jak wygląda sam produkt ale, jak ma się bezpośrednio do Georga z którym jest porównywany?? Na tym mi najbardziej zależy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) wydawało mi się, że te dwa modele mają trafić do osób, które mają pojęcie w temacie, znają mniej więcej możliwości konkurencji i rzeczowo opiszą produkt. Oczywiście za Twoja relacje dziękuję bardzo bo poświęciłeś swój czas na to by nakreślić nam jak wygląda sam produkt ale, jak ma się bezpośrednio do Georga z którym jest porównywany?? Na tym mi najbardziej zależy ;)

Takiej osoby mógłbyś się zbyt szybko nie doczekać więc lepszy taki test niż żaden. Jak już ktoś ma Georga, to mało prawdopodobne aby kupował coś tańszego, zwykle jest w odwrotną stronę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to zależy wszystko również od tego co kto oczekuje od sprzętu, ja stwierdziłem że przyda się odkurzanie na sucho i funkcja wydmuchu ;)

Wydmuchu nie testowałem ale przykładając rękę nieźle dmucha ciepłym powietrzem, sprawdzę po myciu ręcznym czyli pewnie pod koniec przyszłego tygodnia.

I podziękowania kieruję do poorboy za fachowość obsługi i szybką realizację zamówienia :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

boT,

Dane:

Silnik 1200W (max 1400W) - Ametek dwukomorowy z by-passem

Filtr HEPA

Podciśnienie 25kPa

Pompa 40W - natrysk 2bary

przepływ powietrza 65L/sec

Funkcja wydmuchu - blower jak kto woli

obudowa z nierdzewki

gniazdo na elektronarzedzia

budowa modułowa, dwa zbiorniki jeden pod drugim, niezależnie wypinane (czyli usunięta główna wada Goerge-a)

pojemność na wodę czystą i brudną 8L/8L

wąż ssący 2,5m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a jak myslicie ten odkurzacz, george czy profi 50.1c ? Chyba najbardziej jestem za profi, ale jakos ta funkcja wydmuchu nnie ciekawi i nurtuje? Mozna tym osuszyc auto? Zalezy mi najbardziej na praniu, ale juz sam nie wiem co wybrac..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówię samochód ręcznie będę mył dopiero w przyszłym tygodniu i wtedy przetestuję ;)

Zależy czy chcesz też odkurzać na sucho czy nie. Bo parametrami te odkurzacze sobie dorównują praktycznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak dzisiaj uprałem swój samochód i pięknie dopiera i wyciąga wodę, siedzenia były jedynie lekko wilgotne po praniu i szybko wyschły podczas dzisiejszych temperatur (+28 stopni) Pranie odbywało się na zewnątrz w cieniu. Po praniu pachnie przyjemnie w samochodzie i co najważniejsze jest czysto. Jedyne co znów mi się przytrafiło to "zassanie się" zbiornika na ekstrakcję.... :zly: (dokładnie chodzi o połączenie zbiornika na brudną wodę a zbiornikiem ekstraktora, uszczelka znajduje się na spodzie zbiornika z brudną wodą) Zobaczę następnym razem wysuszę może dokładniej, ale wydaje mi się że było idealnie sucho. Dlatego spróbuje następnym razem może użyć delikatnie silikonu aby zapobiec zassaniu całkowitym zbiornika. Co prawda już złapałem pewną wprawę w jego demontowaniu ale przyjemniej by było robić to bez użycia zbędnej siły :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem jedną z pierwszych osób, które zaryzykowały i kupiły ten odkurzacz w przedsprzedaży. Nie mam porównania do George'a ale dystrybutor szykuje test porównawczy, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości.

 

Jakie są moje spostrzeżenia? Bardzo pozytywne. Jeśli ktoś potrzebuje odkurzacza ekstrakcyjnego do użytku domowego - jest to oferta idealna. Dobra jakość wykonania i świetna cena za sprzęt, który rzeczywiście działa. Elementy gumowe są miękkie i solidne, choć trafił mi się egzemplarz ze zgiętą rurą. Ale to mi nie przeszkadza.

 

Do zastosowań profesjonalnych wydaje mi się, że lepiej kupić coś z większą mocą i większym zbiornikiem.

 

Jedyną wadą, którą zauważyłem jest niekorzystnie umieszczone odpowietrzenie zbiornika na brudną wodę, gdyby było inaczej skonstruowane, nie dochodziłoby do zapychania wydmuchu, z którego wtedy bryzga brudna woda i można upierdzielić całe otoczenie. Trzeba więc kontrolować poziom i przynajmniej raz w trakcie pracy odlać wodę ze zbiornika (zakładając, że używa się ok. 6 l roztworu).

 

Poniżej kilka fotek z pierwsze pracy. Jako presprey użyłem KT22 (1:10) i tego samego do sporządzenia roztworu do ekstrakcji (na 6l dałem 100 ml KT22). Efekty sami oceńcie.

 

01.jpg

 

02.jpg

 

03.jpg

 

04.jpg

 

05.jpg

 

06.jpg

 

07.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 5 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Ja używam Georga do odkurzania i prania tapicerek średnio ok 10-15 aut w miesiącu pracuje po 5 godzin bez przerwy i jestem bardzo zadowolony. Ciekawe jak profil dał by se radę.?  jestem zainteresowany kupnem aby odciążyć swoje Georga. Czekam na test  i jaka jest cena 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.