Jump to content

novol 570 opinie


hudy

Recommended Posts

Witam. Piszę w dziele o wszystkim gdyż nie wiem gdzie poprawnie napisać ten temat. Mam do polakierowania błotniki i zderzak w srebrnym kolorze. Kupiłem dziś lakier bezbarwny z novola 570. W sklepie z lakierami zachwalali ten klar i sprzedawca twierdził że stali klienci biorą ten klar i sobie chwalą. Znów na necie znalazłem wypowiedzi że ten klar i ogólnie bezbarwne z novoka ściemniają kolor. To były wypowiedzi z 2010-2012 roku. Czy nadal jest problem z tym lakierem?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

To chyba zależy od lakiernika, sprzetu, możliwości,doświadczenia i dobrania lakieru. Ja miałem Audi A4 B5 i miałem do polakierowania zderzak przedni i błotnik prawy (nowy, zamiennik). Brat lakieruje na materiałach Novola, m.in 570tce i wyszło tak super że nie trzeba było cieniować drzwi, nie było różnicy. Sam chcesz lakierować czy kupujesz materiały i dajesz lakiernikowi do pomalowania? Po prostu jak komuś dajesz to niech robi na swoich materiałach, a jak nie trafi w kolor to reklamacja. A jak samemu, to musisz się liczyć z tym.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

cptolgierd, Jakieś konkretnej firmy kupowałeś zamienniki blacharskie?

Potrzebuję kupić dwa błotniki do W210 i trochę się obawiam bo słyszałem, że są później problemy ze spasowaniem.

Link to comment
Share on other sites

Nie kupiłem zamienników tylko oryginalne błotniki. U mnie oryginały 23 lata i zero rdzy a na zamiennikach po kilku latach wychodzą parchy. Także unikaj zamienników chyba że je wcześniej porządnie zabezpieczysz.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.