Skocz do zawartości

Ocena zestawu


michalk9017

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich już jakiś czas śledzę forum bardzo przydatna rzecz ja sobie taki zestaw zmontowałem:

 

Zewnątrz:

Piana Shiny Garage Fruit Snow Foam

Szampon Shiny Garage Sleek & Bubbly

APC od ADBL

Glinka veletPRO żółta

Smoła Prickbort MAC

Lotna rdza Shiny Garage Iron off

Cleaner Dodo Juice Lime Prime Lite

Wosk AngelWax Guardian próbka

Poorboy's World Quick Detailer Plus

 

Polerowanie:

Maszyna made in castorama (rotacja)

Pady Nat i Urban

Pasty Menzerna 500,2500,4000 i Koch antihologram

Ipa i zmywacz silikonowy

 

Szyby:

Rain-x

Autoglym Car Glass Polish

 

Opony Felgi:

Do opon mam jakieś mazidło z ValetPro

Unique Ares

 

Wnętrze:

APC Blink

Mainz Cherish Matt Interior Dressing

Poorboy's World Natural Look

Odkurzacz George

Chemia Tersus i ValetPro

 

I Fibry.pędzelki trzy wielkości,aplikatory piankowe i z MF,Rękawica do mycia auta,ręcznik do osuszania fluffy x2

 

Chyba wszystko jeśli o czym zapomniałem to sorry i jak coś zmienić albo dokupić proszę o opinie Pozdrawiam 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam podepnę się pod temat ,mógłbym Was prosic o ocene zestawu? co byscie jeszcze dodali a co zmienili

Mycie :

- Wiadro z separatorem

- Szampon ADBL

- Szczotka do mycia felg Mothers i z SG

- Flexipads welniana rekawica

- Karcher K5 wraz z pianownicą

- SG perfect active foam

- Fluffy dryer

- ADBL vampire liquid

- SG back2black TID

- Nielsen Blue window

- pędzelki ADBL

- na szybe jeszcze soft99 glaco

Tapicerka :

- ADBL Pre-spray

- ADBL Textil-Rinse

- Karcher RM 760

- SG szampon do skór

- SG mleczko do Skór

- szczotki do tapicerki,skóry,siersci itp

Plastiki :

- ADBL APC

- PB Natural look

- SG JET black

Lakier :

- Rupes LHR 15 mark II

- pady bedące w zestawie zielony i żólty ( tu licze na waszą pomoc czy pchać sie w pady rupesa czy inne)

- pasta zielona i żółta rupesa

- pasta szara UHS one step

- pady szare UHS

- Good stuff cleaner

- Good stuff lubrykant

- SG żółta glinka

- PB natty's paste wax blue

- wiadomo aplikatory,mikrofibry i atomizery

- halogeny z leroya

- Odkurzacz Karcher WD3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gaj3c Jest dobrze. Najlepiej 2xwiadro z separatorem, szczotkę z SG to chodzi Ci o tą żółtą choinkę? Jeśli tak to nie polecam, a słyszałem w jednej firmie, że ten drut rdzewieje, lubi odpaść ta gumowa osłonka z niego i rysuje felgi( mówię tylko to co słyszałem, sam osobiście jej nie kupiłem bo mi nie odpowiada). Od siebie mogę polecić, APC KochChemie Green Star, KochChemie Nano magic plast care, pasta KochChemie Antihologram, glinka BiltHamber. Ze Soft99 mam NW i świetnie się spisuje :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zle napisalem ta druga tez jest z mothersa ale na tej samej zasadzie co ta z sg tez taka choinka mam ja jako zapas uzywana raczej sporadycznie do trudno Dostepnych miejsc np w felgach szprychowych aczkolwiek bede mial na uwadze ;) a i wiadra tez mam dwa ,nie napisalem xd :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam podepnę się pod temat ,mógłbym Was prosic o ocene zestawu? co byscie jeszcze dodali a co zmienili

Mycie :

- Wiadro z separatorem

- Szampon ADBL

- Szczotka do mycia felg Mothers i z SG

- Flexipads welniana rekawica

- Karcher K5 wraz z pianownicą

- SG perfect active foam

- Fluffy dryer

- ADBL vampire liquid

- SG back2black TID

- Nielsen Blue window

- pędzelki ADBL

- na szybe jeszcze soft99 glaco

Tapicerka :

- ADBL Pre-spray

- ADBL Textil-Rinse

- Karcher RM 760

- SG szampon do skór

- SG mleczko do Skór

- szczotki do tapicerki,skóry,siersci itp

Plastiki :

- ADBL APC

- PB Natural look

- SG JET black

Lakier :

- Rupes LHR 15 mark II

- pady bedące w zestawie zielony i żólty ( tu licze na waszą pomoc czy pchać sie w pady rupesa czy inne)

- pasta zielona i żółta rupesa

- pasta szara UHS one step

- pady szare UHS

- Good stuff cleaner

- Good stuff lubrykant

- SG żółta glinka

- PB natty's paste wax blue

- wiadomo aplikatory,mikrofibry i atomizery

- halogeny z leroya

- Odkurzacz Karcher WD3

 

Szampony kupiłbym 2, jeden zwykły, drugi PRO, Do skóry kupiłbym Colourlock-a lub Furniture, aktywną pianę SG Snow Foam lub ADBL Yeti, do plastików na zewnątrz Plast-star, glinke zastąpiłbym Valet PRO :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SG fruit snow mam dodane do koszyka juz 5l ,dressing do opon jak mi sie skonczy ten to bede bral mambe na testy a veletpro glinke bede musial sie zaopatrzyc,natomiast strasznym niewypalem sa specyfiki do skory z SG ,ktore zastapi napewno stary dobry colorlock,dzieki za podpowiedzi i czekam na kolejne ;)!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

Jako że nie mogę zakładać nowego tematu dołączam się tutaj.

Chciałbym usunąć z moje autka drobne rysy(po szczotach, polerkach, kamieniach itp) oraz zrobić go na lustro. Zastanawiam się nad taki zestawem i kolejnością.

dokładne mycie

CarChem APC Traffic Film Remover Concentrate 10:1 (do oczyszczenia ze smoły itp.)

glinka od carchem (łagodna lub średnia)

cleaner CarChem ChemCoat Pre Wax Cleaner

alkohol izopropylowy

wosk collinite

 

Myślę o zastosowaniu dodatkowego środka który usunie rysy i nada blasku lakierowi. Co polecicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref=#ff3366]maciej8612[/ref], Po pierwsze recznie czy maszynowo? Drugie jak piszesz ze po szzczotkach polerkach itd to w moim oczach jest taki balagan ze futro minimum. Trzy jakie auto jaki lakier. Cztery z takim zestawem co napisales mozesz dbac co sobotnio wiele tym nie zdzialasz. Oraz ostatnie jesli chcesz usunac rysy i nadac blasku to nadal widze tylko gruba korekte. Jak bys przejrzal troche forum wiesz jaki masz balagan na lakierze to odpowiedzialbys sam na swoje pytania a przyszedlbys tu zapytac sie czy wybrac lepiej producenta a czy b a nie jakis srodek do usuniecia i nablyszczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie po napisaniu trochę jeszcze poczytałem i wiem ze bez polerki sie nie odejdzie. Mój wybór padł na zestaw past mazerna (mogłem pomylić pisownie) 500, 2500 i 4000. Co o nich sądzisz?

Jaka glinka mi polecisz ? Od car chem ? Bo 3M widzę że nie ma co brać bo chińska jest .

Lakier to lk7y metalik vw. I chcę to zrobić maszynowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Glinki carchemu nie uzywalem vp jak najbardziej :good: wlasnie pytanie jaka maszyna bo jak rotacja i chcemy pozbyc sie ok80% defektow i bedziesz zadowolony z efektu to wzialbym paste 1100 i 3500 na padach nata lub royala jesli masz da 8mm to futro i megs 101/105 potem juz jakas srednia i wykonczajaca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wczoraj zamówiłem glinkę 3M prosto od chińczyka za chyba 16zł na wypróbowanie.

Polerka rotacyjna MASTIFF 2400W z regulacja obrotów od 600-3000 + 4 Gąbki (BIAŁA - HARD, CZARNA - MEDIUM HARD, ŻÓŁTA - MEDIUM SOFT, CZERWONA - SOFT)

Dodatkowo mam jeszcze czarną i żółtą od farecli których używałem na wiertarce. :P

Dodatkowo posiadam gdzieś w garażu

 

[mod=]Nie wklejamy linków do portali aukcyjnych - patrz regulamin[/mod]

 

Już się poprawiam

7d03cd1046b4a008f525c5226df5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.