Skocz do zawartości

Wosk w sprayu - jasne plamy na lakierze


EvilGucio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Użyłem preperatu Kenotec Showroom Shine na srebrnym lakierze metalicznym w Hondzie Prelude IV, wszędzie tam gdzie to zrobiłem i w miejscu w którym spryskałem mam jasne plamy na lakierze które widać pod pewnym kątem, nie pomaga dokładne mycie ani użycie pasty lekko- ściernej, czy cokolwiek da się w związku z tym zrobić czy lakier jest na stałe przepalony/uszkodzony? Może polerka mechaniczna albo użycie jakiegoś porządnego twardego wosku? Dokładnie to samo miałem w Civicu również na srebrnym metalicznym lakierze, jednak wtedy myślałem, że po prostu mam tak słabo pomalowane auto. Proszę o pomoc, pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też mi sie nie chce wierzyć że to aż tak zaschło że ścierny środek tego nie rusza. Nie stosuj tego syfu tylko sobie kup wosk w sprayu który sie psika na suchy lakier np Duragloss 951, jest latwy w aplikacji i ciężko nim coś popsuć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też mi sie nie chce wierzyć że to aż tak zaschło że ścierny środek tego nie rusza. Nie stosuj tego syfu tylko sobie kup wosk w sprayu który sie psika na suchy lakier np Duragloss 951, jest latwy w aplikacji i ciężko nim coś popsuć

 

 

Myśle, że źle nazwałem temat bo ten Kenotec to właśnie jest wosk w sprayu który psika się na suchy lakier, dosłownie wszędzie gdzie popsikałem sa takie białe plamy wiec generalnie mam jaśniejsze i ciemniejsze punkty. Myłem to chyba ze 3 razy, przejechałem K2 Tempo i nic, plamy dalej pozostają, zrobię jutro zdjęcia, zwiększę kontrast i na pewno będzie to widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak po tempo nie zeszło to tylko lakierowanie .... :kox:

Moim zdaniem cleaner lekko ścierny powinien sąd sobie radę jednak użył bym go na maszynie. :)

 

 

Powiedz jak aplikowales jakie warunki temperatura , słońce czy wilgotność. Coś mi się wydaje że na rozgrzany lakier polozyles.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem to na ręcznej myjni samochodowej czyli w środku, w zacienionym garażu, auto spłukane (zimna woda), potem umyte, ściągnięta woda, wytarte do sucha i dopiero wtedy miejscowo psikałem Kenoteciem. Może ten środek ma jakieś składniki co źle wpływają akurat na taki lakier, dosłownie nic nie pomaga tak jakby go wypaliło i tyle.

 

Co do Tempo to spróbuje innym bo miałem jakieś z woskiem a nie takie typowo lekkościerne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam,mam taki problem,na masce pojawiły mi się dziwne białe plamy,o ile można nazwać to plamami,wydaje mi się że zrobiło się to po wypolerowaniu auta,niestety ja tego nie robiłem tylko znajomy,użył chyba jakiegoś mleczka,co można z tym zrobić? wydaje mi się że maska była malowana przed moim kupnem,teraz wszystko wychodzi i wydaje mi się że nie było to zrobione dobrze,wklejam zdjęcie.

 

Polerowałem pastą tempo i k2 ale to nic nie dało.

 

oi840h.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.