Skocz do zawartości

MOTIP - zestaw do renowacji felg


wiggly

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

zmieniałem dzisiaj koła i zauważyłem gdzieniegdzie rdzę na stosunkowo nowych felgach stalowych. Chciałbym porobić zaprawki. Na allegro znalazłem zestaw Motipa składający się z trzech puszek w spraju: podkład akrylowy, baza i klar:

 

http://allegro.pl/motip-zestaw-do-felg-i-kolpakow-500ml-i5288689744.html

 

nada się to do czegoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spray jak spray ja bym spróbował napewno nie będzie to tak jak z pistoletu ale najważniejsze żebyś dobrze przygotował powierzchnię do malowania i usunął rdze żeby za chwile nie zlazło i niebyło tak samo albo jesc ze gorzej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spray jak spray ja bym spróbował napewno nie będzie to tak jak z pistoletu ale najważniejsze żebyś dobrze przygotował powierzchnię do malowania i usunął rdze żeby za chwile nie zlazło i niebyło tak samo albo jesc ze gorzej :)

 

Hej :) Dzięki za odpowiedź :) Biorąc pod uwagę, że tej rdzy nie ma nie wiadomo ile to planuję ją usunąć gruboziarnistym papierem ściernym i to odtłuścić zmywaczem przed położeniem podkładu. Sądząc po internetowej lekturze to powinno wystarczyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile pamiętam też kiedyś to robiłem i ze względu braku kompresora zdecydowałem się właśnie spray tylko akurat nie brałem motipa a zdecydowałem się chyba na zestaw bolla wyszło całkiem nieźle pomimo że miało być to tylko na sztukę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szprajami to malowanie co sezonowe praktycznie, nie daj Boże stalowki kołpaki i zima. Nie polecam i powiem coś od siebie "Nie stać nas na tanie rzeczy"

 

To co polecasz? :) Chodzi o domowe sposoby. Wiem, że można oddać do piaskowania, ale to się robi raczej przy dużej ilości rdzy ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiggly, problem z tymi szprajami jest taki że są jednoskładnikowe, poszukaj mieszalni farb żeby ci nabili w puche (czasem chore ceny).

 

Najlepsze rozwiązanie to piasek+proszek, 2 rozwiązanie to kup po prostu farbę utwardzacz i maluj pistoletem, nie jest to takie straszne jak mówią (20l kompresor mi wystarczył), i nie zapomnij o jakimś odrdzewiaczu typu brunox. ostatnia opcja to te spreje jednak bym ich nie polecał, ale jak mus to mus :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupię 0,25l brunoxa i 0,25l Hammerite "Prosto na rdzę". Teoretycznie to drugie nie wymaga pierwszego, ale podobno w połączeniu tworzy całkiem mocne i skuteczne cholerstwo. Zepsuć raczej nie zepsuje, najwyżej się nie będzie trzymać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.