Skocz do zawartości

Zestaw startowy do srebrnego VW


Mozgi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

W skrócie auto to srebrny (LA7W) VW Golf 4 z nowo położonym lakierem na całym aucie i w związku z tym postanowiłem skompletować startowy zestaw do pielęgnacji auta. W poprzednim sezonie testowałem produkty od TuningKingz (Tire Dressing, Pure Blood Wheel Cleaner, Glass Gloss, Large Blue Fluffer, 4xMikrofibra Basic) oraz zestaw do skóry Colourlock- nie mam porównania z innymi producentami więc okiem laika spełniały swoje zadanie.

Przeglądałem forum i jakaś lista już w głowie się ułożyła a więc to co wymyśliłem:

 

Piana aktywna (z racji posiadania myjki + PA) : Shiny Garage Fruit Snow Foam 2015 Neutral pH

Pędzelki ValetPRO 10mm + 16mm

2 wiadra budowlane + separator (tutaj dużego wyboru nie ma i pomyślę nawet żeby skonstruować jakiś homemade ;) )

Szampon: Shiny Garage Strawberry Car Shampoo

Rękawica: Car pro

Ręcznik do osuszania: do fluffy którego mam dokupię jeszcze jeden aby mieś na wymianę + kilka mniejszych mikrofibr do qd i szyb ;)

Glinka: pytanie czy jest sens abym ją teraz kupował (nowy lakier)?

APC: adbl

Cleaner: tutaj mam problem bo kompletnie nie wiem co wybrać :(

QD: TK Quick Detailer

Wosk: Tutaj jestem kompletnie zielony w temacie co wybrać do srebrnego lakieru + aplikator?

Opony: Zostało mi jeszcze pół butelki TK Tire Dressing więc wystarczy na sezon bo jest bardzo wydajny

Felgi: TK Pure Blood Wheel Cleaner lub Shiny Garage Iron Off Bleeding V4 500ml 2016 + chciałbym czymś je zabezpieczyć aby szybko spłukać brud na bezdotyku

Szyby: TK Glass Gloss + chciałbym jakąś niewidzialną wycieraczkę

Wnętrze: wyżej wspomniany apc adbl + Poorboy's World Natural Look Dressing ( +coś do aplikacji? )

Tapicerka skórzana: Dostało mi jeszcze sporo z zestawu Colourlocka który sprawdza się bardzo dobrze

 

Na start myślę że wystarczy (chyba niczego nie zapomniałem). Proszę o sugestie, co zmienić, co wyrzucić, co dodać itp. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wosk użyj jakiegoś testera np. Z dodo juice do jasnych kolorów . A do felg ja używałem fk hi temp . Używałem go gdy odkladalem letnie felgi na zimowy odpoczynek . Teraz jeżdżę już na nich 3 tygodnie i jeszcze trzyma od nalozenia jesienią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako cleaner mogę polecić Prima Amigo do srebrnego daje sobie rade. A wosk -Chemical Guys Pete's 53', sam obecnie używam ten komplet na srebrnym lakierze VW i jestem zadowolony. A aplikator to jakieś słoneczko Meguiar's.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę więcej poczytałem i coś więcej już mi się rozjaśniło. Na tę chwilę lista wygląda tak:

 

Piana aktywna (z racji posiadania myjki + PA) : Shiny Garage Fruit Snow Foam 2015 Neutral pH

Pędzelki ValetPRO 10mm + 16mm

2 wiadra budowlane + separator (tutaj dużego wyboru nie ma i pomyślę nawet żeby skonstruować jakiś homemade ;) )

Szampon: Shiny Garage Strawberry Car Shampoo

Rękawica: Car pro

Ręcznik do osuszania: do fluffy którego mam dokupię jeszcze jeden aby mieś na wymianę + kilka mniejszych mikrofibr do qd i szyb ;)

Glinka: pytanie czy jest sens abym ją teraz kupował (nowy lakier)?

APC: adbl

Cleaner: Dodo Juice Lime Prime

QD: TK Quick Detailer

Wosk: tester Dodo Juice Light Fantastic + słoneczko Meguiar's

Opony: Zostało mi jeszcze pół butelki TK Tire Dressing więc wystarczy na sezon bo jest bardzo wydajny

Felgi: TK Pure Blood Wheel Cleaner lub Shiny Garage Iron Off Bleeding V4 500ml 2016 + 4nano Rim Protect

Szyby: TK Glass Gloss + chciałbym jakąś niewidzialną wycieraczkę

Wnętrze: wyżej wspomniany apc adbl + Poorboy's World Natural Look Dressing

Tapicerka skórzana: Dostało mi jeszcze sporo z zestawu Colourlocka który sprawdza się bardzo dobrze

 

Jak widać mam jeszcze problem co z glinką oraz szukam niewidzialnej wycieraczki i tutaj jestem trochę w kropce.

Czekam na opinie w/w zestawu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.