Jump to content

Pierwszy zestaw (granatowy Lew)


Recommended Posts

Witajcie, po kilkunastu miesiącach przyglądania się na forum, jak profesjonalnie pielęgnować swoje auto, postanowiłem skompletować i zamówić swój pierwszy zestaw. Póki co postawiłem na dokładne mycie samochodu, następnym krokiem będzie woskowanie, glinkowanie, etc. Przyznam się, że przy tym ostatnim muszę jeszcze sporo się nauczyć i przeczytać wiele forumowych tematów. :) Królikiem doświadczalnym oraz głównym "pacjentem" będzie granatowy Peugeot 307. Poniżej lista moich wstępnych narzędzi pracy:

 

- myjka ciśnieniowa - Parkside (z Lidla) + pianownica PA,

- aktywna piana - Shiny Garage Fruit Snow Foam

- szampon - ADBL Shampoo Cola

- felgi - ADBL Vampire

- szyby - Shiny Garage Glass Cleaner

- plastiki zewnętrzne (czarne) - Shiny Garage Jet Black

- trudne zabrudzenia (smoła) - Prickbort

- akcesoria - Shiny Garage Wool Wash Mitt, Fluffy Dryer, mikrofibry, pędzelek, 2 wiadra, Grit Guard.

 

Powyższe produkty dobierałem na podstawie opinii użytkowników oraz dostępności w sklepie. Cały zestaw wyszedł około 300zł. Mam nadzieję, że dokonałem dobrego wyboru i o niczym ważnym nie zapomniałem. Jeśli macie jakieś sugestie lub rady, chętnie poczytam.

 

Jak już wcześniej wspomniałem kolejną inwestycją będzie woskowanie auta. Na jakie produkty powinienem zwrócić uwagę? Czy wosk Soft99 FussoCoat to dobry wybór dla początkującego "detalingowca"? :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Jakiś dressing do opon. Pianę aktywną to raczej w 5l bańce kupuj bo te litrowe to na 2-4 tyg starczy w zależności jak często myjesz samochód. A wosk to możesz sobie kupić jakiegoś samplerka Dodo Juice ok 30zł kosztuje a na początek starczy

Link to comment
Share on other sites

a ja bym nie kupowała aktywnej piany w takiej ilości, kup sobie przynajmniej dwie na próbę i zobaczysz która będzie Ci leżeć ;)

u mnie 1l piany leży od pół roku i wiem że następna będzie inna, nie ma co się przywiązywać tylko szukać pod siebie :D

do szyb kup sobie Autoglyma CGP - będzie pan zadowolony,

do plastików zewn - koch chemie nano magic plast care - wytrzymuje długo, efekt lepszy być nie może, jedyny minus to smród przy aplikacji

szampon - może też w ilości mniejszej weź na próbę, zobaczysz którym lepiej Ci się pracuje - wypróbuj poziomkowy szampon Unique Posejdon - super zapach, super cena :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.