Skocz do zawartości

Pierwszy zestaw (granatowy Lew)


piotr7

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, po kilkunastu miesiącach przyglądania się na forum, jak profesjonalnie pielęgnować swoje auto, postanowiłem skompletować i zamówić swój pierwszy zestaw. Póki co postawiłem na dokładne mycie samochodu, następnym krokiem będzie woskowanie, glinkowanie, etc. Przyznam się, że przy tym ostatnim muszę jeszcze sporo się nauczyć i przeczytać wiele forumowych tematów. :) Królikiem doświadczalnym oraz głównym "pacjentem" będzie granatowy Peugeot 307. Poniżej lista moich wstępnych narzędzi pracy:

 

- myjka ciśnieniowa - Parkside (z Lidla) + pianownica PA,

- aktywna piana - Shiny Garage Fruit Snow Foam

- szampon - ADBL Shampoo Cola

- felgi - ADBL Vampire

- szyby - Shiny Garage Glass Cleaner

- plastiki zewnętrzne (czarne) - Shiny Garage Jet Black

- trudne zabrudzenia (smoła) - Prickbort

- akcesoria - Shiny Garage Wool Wash Mitt, Fluffy Dryer, mikrofibry, pędzelek, 2 wiadra, Grit Guard.

 

Powyższe produkty dobierałem na podstawie opinii użytkowników oraz dostępności w sklepie. Cały zestaw wyszedł około 300zł. Mam nadzieję, że dokonałem dobrego wyboru i o niczym ważnym nie zapomniałem. Jeśli macie jakieś sugestie lub rady, chętnie poczytam.

 

Jak już wcześniej wspomniałem kolejną inwestycją będzie woskowanie auta. Na jakie produkty powinienem zwrócić uwagę? Czy wosk Soft99 FussoCoat to dobry wybór dla początkującego "detalingowca"? :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jakiś dressing do opon. Pianę aktywną to raczej w 5l bańce kupuj bo te litrowe to na 2-4 tyg starczy w zależności jak często myjesz samochód. A wosk to możesz sobie kupić jakiegoś samplerka Dodo Juice ok 30zł kosztuje a na początek starczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja bym nie kupowała aktywnej piany w takiej ilości, kup sobie przynajmniej dwie na próbę i zobaczysz która będzie Ci leżeć ;)

u mnie 1l piany leży od pół roku i wiem że następna będzie inna, nie ma co się przywiązywać tylko szukać pod siebie :D

do szyb kup sobie Autoglyma CGP - będzie pan zadowolony,

do plastików zewn - koch chemie nano magic plast care - wytrzymuje długo, efekt lepszy być nie może, jedyny minus to smród przy aplikacji

szampon - może też w ilości mniejszej weź na próbę, zobaczysz którym lepiej Ci się pracuje - wypróbuj poziomkowy szampon Unique Posejdon - super zapach, super cena :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.