Skocz do zawartości

Co dokupić?


umciak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

wiem, że na tym forum według was znalazłbym odpowiedź na moje pytanie. Jednak spróbuje zapytać, wydaje mi się, że mam trochę indywidualny problem. Posiadam Astre G (będzie to mój królik doświadczalny). Póki co posiadam:

 

- 3x Pasty Menzerna

- Polerke Rotacyjna Silveline

- Pady itp wszystko jest

 

Powiedzmy, że do samej korekty zestaw mam, jednak pod korektę trzeba samochód przyszykować, więc :

 

- Red Devil APC (na dniach będzie zamówiony)

- Glinka (myślę o Valet Pro bo dużo tu o niej, jednak zastanawia mnie też jak sprawuje się glinka od SG)

- IPA

- Castorama 2x wiadra mam

- Rękawice - posiadam jakąś z Carrefour

- Wosk Collinite 476s - również mam

 

Płynów do felg nie posiadam, mam jakieę "Moje auto", które według mojej opinii sprawuje się fajnie. Jednak ja i tak posiadam tylko stalowe koła. Moje auto ma służyć aby nauczyć się detailingu, a przy okazji sprawić aby stało się dla mnie piękniejsze.

 

Chciałbym rozgraniczyć na razie na moim poziomie uzależnienie od kupowania kosmetyków (wiadomo chciałbym mieć dużo wszystkiego bo wszystko by się przydało, jednak na razie chce się nauczyć detailingu). Z drugiej strony trochę też moje finanse są ograniczone, oraz fakt ze do moich zabaw z samochodem będę musiał pojechać do dziewczyny, aby mieć warunki (garaż). Tak więc na razie potrzebuje zestaw startowy.

 

Czy może mi ktoś doradzić co jeszcze kupić tak abym mógł z czystym sumieniem chwycić maszynę polerską w dłoń?

- Szampon - ?

- Dressing do wewnątrz/ zewnątrz?

- Tyluletnie auto posiada na pewno masę jakichś drobinek żywicy, czy na taki lakier odpowiednim będzie spryskać go całego Prickbortem? Czy i bez tego by się obeszło? Jeśli zobacze potencjał w moim samochodzie, kolejnym pacjentem będzie w204, przy którym będę miał już większe pole do popisu jeśli chodzi o finanse.

 

Proszę o pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję dokładnie przeglądnąć dział Pokaż Swój Blask i bardziej zagłębić się w lekturę forum. Wszystkie informacje da się tutaj odnaleźć.

 

A w Twoim zestawie przed glinkowaniem brakuje czegoś na smołę (Prickbort) i na zabrudzenia metaliczne (np. Vampire Liquid).

 

Kluczowym pytaniem jest jakie dokładnie posiadasz pasty i pady?

 

Zanim weźmiesz maszynę do ręki, dowiedz się jak najwięcej na temat przygotowania powierzchni jak i samego procesu polerowania. Przez nieodpowiednie przygotowanie narobisz więcej szkód niż pożytku.

 

BTW. Zacznij od podklejonych tematów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasty, fg 400, 2500, 3500.

Pady mam na flexi 75, biala, pomaranczowa, zolta

Duzy pad flexi średnia gąbka + 2pady całe z ABW twardą i miękką

 

Czytam te posty i się nimi inspiruje, problemem jest to ze każdy tam ma masę tych kosmetyków, za które trochę trzeba wydać. Gdybym miał garaż i lepsze autko to bym od razu z grubej rury się zaopatrzył, jednak z tym autem jest tak ze chce przygotować pod korektę (przy okazji pobawić się w zaprawki), a następnie nawoskować colli. Od czegos trzeba zacząć wiem ze to, dla niektórych jest mało profesjonalne jednak spróbuje tańszym kosztem :P więc tak z rzeczy bez których korekta nie ma miejsca, oprócz tego co napisałem to:

- prickbort oraz vampire liquid? Czy coś jeszcze? Jaki szampon ? I jakieś wykończenie na uszczelki itp? Myślałem o B2B (opony + uszczelki/ jakieś plastiki z zewnatrz).

 

 

P.S To co doczytałem:

- na asfalt/owady wezme decabit ok.10zł ------ Decabit w zastępstwie za prickbort

- do mycia pomyslalem o aktywnej pianie, którą będę rozrabiał z wodą w wiadrze (czy to jest zły pomysł?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piana to wstępne mycie. Nie zbyt nadaje się do mieszania w wiadrze. Jak masz pianownicę ręczną albo myjkę ciśnieniową z pianownicą, to jak najbardziej możesz zrobić pre-wash. Służy to ściągnięciu brudu, bez dotykania auta. Do mycia kup szampon od SG.

 

Do plastików sam ostatnio zamówiłem B2B, będę testował na świętach. Zaletą jest możliwość stosowania na oponach i na plastikach zewnętrznych.

 

Co do przygotowania, sam się właśnie będę za to zabierał i mój plan jest taki:

 

1. Aktywna piana

2. Apc na całość

3. Mycie na dwa wiadra

4. Prickbort (na suchy lakier)

4b. Aktywna piana

5. Vampire Liquid

6. Aktywna piana

7. Glinkowanie (glinkowanie z użyciem lubrykantu szampon + woda)

8. Ponowne mycie na dwa wiadra.

 

Też jestem stosunkowo nowy w tym temacie, więc jakbym się mylił proszę o poprawienie mnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.