Skocz do zawartości

Zestaw do polerowania na początek - reflektory + czarne BMW


ded

Rekomendowane odpowiedzi

W kosmetyki jestem obkupiony ale potrzebuję odnowić klosze reflektorów i będzie to w sumie bodziec do polerki całego auta. Zestaw na użytek własny więc realnie pewnie raz na rok go wyciągnę. Ewentualnie jakieś nakładanie BH lub wosku o ile mechaniczne ma sens. Ma być tanio ale nie chciałbym żeby polerka rozleciała się w trakcie pierwszej roboty.

 

Polerka- wg poradnika cenowo pasuje mi Silverline Silverstorm 129659, na allegro jest za 270 z 3 letnią gwarancją. Kupuję na fvat więc pójdzie w koszty. Nie wiem czy jest sens np zaczaić się na jakąś używaną polerkę na forum lub allegro. Przed kupnem używanych elektronarzędzi (szczególnie tych bardziej profesjonalnych) zawsze mnie przestrzegano.

 

Jakie uchwyty i pady to tego? Potrzebuję komplet na reflektory i jedno auto, które od nowości (19 lat) nie było pewnie polerowane. Ile tego kupić nastawiając się na jedno auto?

 

Zestaw past: Myślałem nad małą butelką Manzerny 500 i 2500. Pewnie na ideał nadający się do galerii tego nie zrobię więc nastawiam się aby zrobić to super za pierwszym razem. A może zamiast 2500 kupić 2000 i 3000?

 

Mam zero doświadczenia ale szybko się uczę :) Zdaję sobie sprawę, że jak zrobię polerkę to w oczach forumowiczów będzie dużo do poprawy ale 99% ludzi szczęka opadnie, więc nie chcę się tu spinać na ideał żeby nie popsuć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do past, Menzerna ma gotowe zestawy o 250ml każda :). W skład wchodzą zazwyczaj FG500 + PF2500 + SF4000. Spokojnie starczy na auto i jeszcze sporo zostanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum

ded - do reflektorów polecam Ci zaopatrzyć się w talerz mocujący M14 80mm i do tego gąbki - twarda, średnia, miękka.

W 99% przypadków, zaczynamy od papieru wodnego, więc menzerna 400 bądź 500 dobrze go wyciągnie. 2500 warto mieć - przyda Ci się na przyszłość :) Jeżeli się postarasz 2500 wyciągniesz bardzo dobrze, ale jak chcesz wisienke na torcie to zaopatrz się w 4500 i będzie pięknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam. Podepnę się pod temat gdyż też zakupiłem czarne BMW. Czteroletni lakier to konkretnie: TIEFSEEBLAU METALLIC. Niestety auto ma sporo rys mniejszych i większych i chciałbym je usunąć. Znajomy ma polerkę silverline i oferował że pożyczy. Potrzebuję tylko dobrać odpowiednie gąbki i pasty do mojego lakieru. Oczywiście po polerce przydało by się czymś lakier zabezpieczyć więc tu też proszę o poradę. No i na koniec chciałbym aby ceny nie były kosmiczne. Z góry wielkie dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.