Skocz do zawartości

Osuszacz powietrza


Rekomendowane odpowiedzi

Witam , zastanawiam się nad zakupem osuszacza powietrza do dosuszania wnętrza auta po praniu tapicerki , powiedzmy takiego http://www.uni-lux.eu/item_276_Osuszacz ... MRD_9.html, Oczywiście nie oczekuję , że to urządzenie będzie głównym etapem suszenia , ale bardziej zależy mi aby zbierać maksymalną ilość wilgoci , która zbiera się na szybach szczególnie przy autach wymagających kilkukrotnego prania . Czy ktoś na forum wykorzystuje tego typu urządzenia do takich celów ? Będę wdzięczny za wszelkie opinie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Używam takie coś http://m.ceneo.pl/14255568#tab=reviews gabaryty trochę duże ale robi robotę.

 

Dzięki , Mógłbyś opisać swój proces suszenia, na Ile mniej więcej godzin wstawiasz ten osuszacz do auta ?

 

 

 

 

A może po prostu odpalić samochód na 10-20 minut z ogrzewaniem i uchylonymi szybami? :)

 

Dzięki za rzeczową odpowiedź , ale pierwsze pytanie jakie mi się nasuwa , to czy prałeś auto ekstrakcyjnie ? 10-20 min hm , w 10 minut to ledwo zaparowane szyby osuszysz , kilka aut już uprałem i przeważnie zawsze suszę silnikiem chyba , że pogoda jest fajna to wyjęte fotele susze na słońcu , ale w 20 min nigdy nie dało mi się wysuszyć auta silnikiem :o Ciekaw jestem jak to u Ciebie wygląda :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piorę auta odkurzaczem na co dzień. Może przesadziłem z tymi 10 minutami ale chwil kilka na pewno pochodzi. Zazwyczaj odciągam sporo wody i siedzę na tym kilka godzin, nie lejąc 10 litrów na fotele :) W zimę sobie pomagaliśmy dodatkowo nagrzewnicą elektryczną ale jak samochód stał w środku garażu. Jak lato to wystarczyło otworzyć okna, wystawić na słońce i się suszyło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piorę auta odkurzaczem na co dzień. Może przesadziłem z tymi 10 minutami ale chwil kilka na pewno pochodzi. Zazwyczaj odciągam sporo wody i siedzę na tym kilka godzin, nie lejąc 10 litrów na fotele :) W zimę sobie pomagaliśmy dodatkowo nagrzewnicą elektryczną ale jak samochód stał w środku garażu. Jak lato to wystarczyło otworzyć okna, wystawić na słońce i się suszyło :)

 

Zwracam honor , z tym , że skoro pierzesz auta na codzień , to doskonale wiesz , że auto autu nie równe. Do mnie przyjeżdżają głównie auta , które są porządnie upier...ne i wtedy niestety nie da się uniknąć przelania tych 8-10 l przez auto , czasem trzeba prać 2 -3 razy ( prespray nakładam ręćzną pianownicą aby uniknąć przemoczenia na tym etapie) . Jeżeli chodzi o auta , które w moim odczuciu wymagają odświeżenia ,to wtedy to co piszesz sprawdza się w 100 % ;) , jednak przy typowym syfie , z którym idzie mi się mierzyć nie ma zastosowania , wiem mógłbym nadrobić siłą chemii , ale wole mieć pewność , że nie pójdzie to w drugą stronę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam złoty środek, który polecę każdemu - 95% plam, również z aut budowlanych, takich co nie były sprzątane przez 10 lat, od handlarzy schodzi po użyciu ValetPro Heavy Duty Carpet Cleaner. Leję go około 300-400ml na 5l wody (dość mocne rozcieńczony ale bezpieczny) - zapach eliminuje, kolor przywraca, nie zostawia białych plam jak w przypadku proszków i ma formułę szybkoschnącą. Jako prespray szło apc adbla zazwyczaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
630807 Mam złoty środek, który polecę każdemu - 95% plam, również z aut budowlanych, takich co nie były sprzątane przez 10 lat, od handlarzy schodzi po użyciu ValetPro Heavy Duty Carpet Cleaner. Leję go około 300-400ml na 5l wody (dość mocne rozcieńczony ale bezpieczny) - zapach eliminuje, kolor przywraca, nie zostawia białych plam jak w przypadku proszków i ma formułę szybkoschnącą. Jako prespray szło apc adbla zazwyczaj.

 

A jak ma się ValetPro Heavy Duty Carpet Cleaner razem z proszkiem? Np. VP jako prespray a reszta proszek czy jest to bezpieczne dla tapicerki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

630807 Mam złoty środek, który polecę każdemu - 95% plam, również z aut budowlanych, takich co nie były sprzątane przez 10 lat, od handlarzy schodzi po użyciu ValetPro Heavy Duty Carpet Cleaner. Leję go około 300-400ml na 5l wody (dość mocne rozcieńczony ale bezpieczny) - zapach eliminuje, kolor przywraca, nie zostawia białych plam jak w przypadku proszków i ma formułę szybkoschnącą. Jako prespray szło apc adbla zazwyczaj.

 

A jak ma się ValetPro Heavy Duty Carpet Cleaner razem z proszkiem? Np. VP jako prespray a reszta proszek czy jest to bezpieczne dla tapicerki?

Można i tak ale nie przepadam za proszkiem. Zwyczajnie jeśli zbyt słabo odciagniesz brud to białe plamy po proszku zostaną i trzeba prac jeszcze raz tylko sama ciepła woda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.