Skocz do zawartości

Uzupełnienie ubytków starej konserwacji podwozia


Killaz

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim, moje auto miało konserwowane podwozie w 2008 roku. Dzisiaj przy oględzinach na kanale okazało się, że stara powłoka cały czas się trzyma z nielicznymi ubytkami i nalotem rdzy gdzieniegdzie, ale raczej nie wymaga ona ponownego nałożenia konserwacji na całość. Tu pojawia się pytanie, czym uzupełnić takie ubytki? Możecie polecić jakieś konkretne środki, najlepiej w sprayu albo na pędzel? Niestety nie posiadam kompresora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie jak najdokładniej oczysc rdze ile sie da, a na pedzel polecam Noxudol Auto Plastone można uzyskac fajną grubą powłokę i po wyschnięciu jest elastyczna i nie pęka z czasem jak niektóre. I jeszcze nasuwa sie pytanie gdzie ta korozja sie pojawiła; czy nie przypadkiem na łączeniach między profilem zamkniętym a podłogą (na zgrzewach)? Bo czesto takie cos w widziałem. Jak tak to generalnie nic na to nie poradzisz bo nie wyczyscisz dokładnie rdzy, a jesli chodzi o uzupełnienie konserwacji w postaci ubytków typu obcierka czy odprysk starej konserwacji to jak najbardziej sprawdzi sie to co poleciłem. Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha czyli powiedzmy na ''płaszczyźnie'' a nie gdzies miedzy zgrzewami nie dostepnymi bez cięcia. To jak tak to oczyscic ile sie da na to podkład reaktywny ewentualnie jakis srodek na bazie kwasu fosforowego tak jak w twoim przypadku Anti rust gel i np. Noxudol Auto Plastone on jest bardzo gęsty wiec możesz grubą warstwe nałożyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie jak najdokładniej oczysc rdze ile sie da, a na pedzel polecam Noxudol Auto Plastone można uzyskac fajną grubą powłokę i po wyschnięciu jest elastyczna i nie pęka z czasem jak niektóre

 

Czy ten srodek sam wystarczy po wyczyszczeniu z rdzy? Czy na niego cos jeszcze warto polozyc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja z rurką- na końcu niej jest taka metalowa zatyczka z dziurkami w różnym kierunku i ona rozprasza skutecznie we wszystkie strony taką mgiełkę tego środka.3 auto tym zalewałem i jak narazie żadne nie zgniło w tym miejscu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zestawie do Valvoline Tectyl ML dołączona jest rurka, o której pisze kolega mario704 i bezpośrednio przez nią wtłaczany jest w pożądane miejsce, bez angażowania w to kompresora.

 

https://www.google.pl/search?q=valvolin ... G_toB9M%3A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.