Skocz do zawartości

Szyba motocyklowa Hondy Varadero


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z oryginalną szybą motocykla Honda Varadero 1000 XL. Mianowicie próbowałem doprowadzić ją do przyzwoitego stanu, a więc papier wodny 1000 - 2000 - 3000. Później zacząłem polerowanie na twardym padem Menzerna 400 - pad średnio twardy Menzerna 2500. Problem polega na tym iż z szyby nie mogę wydobyć przezroczystości po około 2 godzin polerowania szyba jest w średnim stanie lekkie mleko. Dodam że to nie pierwsza zabawa z postami polerowaniem kilka aut oraz szyb mam za sobą, a taki psikus zdążył mi się pierwszy raz .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zaryzykował stwierdzenie że twardy pad za mało się ugina i przez styk z zbyt małą powierzchnią wytwarza za małą temperaturę. Spróbuj padem jakimś średnio twardym (pomarańczowy nat jest spoko) i do tego najbardziej tnąca pasta w twoim arsenale. Ja robiłem wczoraj wizjer do starego kasku i właśnie robiłem pomarańczowym natem z FG400 (Maszyną DA). Wyszło całkiem spoko. Jak nie masz pada to weź coś miększego trochę od cuttingu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma problemu. Z Taką szybą jest o tyle problem że ciężko równomiernie prowadzić maszynę bo szyba pod wpływem docisku pracuje pod maszyną.

Ja swój mały wizjerek polerowałem trzymając maszynę między nogami (jakkolwiek to brzmi :mrgreen: ) a sterowałem samym wizjerem po padzie. Było wygodnie i mogłem równomiernie spolerować żeby nie zrobić efektu "soczewki", potem finisz kochem anithologramem na miękkim padzie i dało radę. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.