Jump to content

Szyba motocyklowa Hondy Varadero


Recommended Posts

Witam, mam problem z oryginalną szybą motocykla Honda Varadero 1000 XL. Mianowicie próbowałem doprowadzić ją do przyzwoitego stanu, a więc papier wodny 1000 - 2000 - 3000. Później zacząłem polerowanie na twardym padem Menzerna 400 - pad średnio twardy Menzerna 2500. Problem polega na tym iż z szyby nie mogę wydobyć przezroczystości po około 2 godzin polerowania szyba jest w średnim stanie lekkie mleko. Dodam że to nie pierwsza zabawa z postami polerowaniem kilka aut oraz szyb mam za sobą, a taki psikus zdążył mi się pierwszy raz .

Link to comment
Share on other sites

Ja bym zaryzykował stwierdzenie że twardy pad za mało się ugina i przez styk z zbyt małą powierzchnią wytwarza za małą temperaturę. Spróbuj padem jakimś średnio twardym (pomarańczowy nat jest spoko) i do tego najbardziej tnąca pasta w twoim arsenale. Ja robiłem wczoraj wizjer do starego kasku i właśnie robiłem pomarańczowym natem z FG400 (Maszyną DA). Wyszło całkiem spoko. Jak nie masz pada to weź coś miększego trochę od cuttingu.

Link to comment
Share on other sites

Nie ma problemu. Z Taką szybą jest o tyle problem że ciężko równomiernie prowadzić maszynę bo szyba pod wpływem docisku pracuje pod maszyną.

Ja swój mały wizjerek polerowałem trzymając maszynę między nogami (jakkolwiek to brzmi :mrgreen: ) a sterowałem samym wizjerem po padzie. Było wygodnie i mogłem równomiernie spolerować żeby nie zrobić efektu "soczewki", potem finisz kochem anithologramem na miękkim padzie i dało radę. Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

A to akurat wiem :) , dla wprawionego motocyklisty jak idzie przeżyć dla początkujących Raczej nie polecam. Bike jest kolesia w tym roku leci raczej na Rumunię, Ja mam CBR 1000F 2000.r

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.