Skocz do zawartości

Zestaw od JayJ - proszę o opinię


JayJ

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

Od jakiegoś czasu zbieram się do zakupu zestawu. Na nim chcę doskonalić to co już umiem i jednocześnie stawiać pierwsze kroki w zakresie mechanicznej korekty lakieru. Produkty starałem się wybrać kierując się przede wszystkim jakością. Uważam, że jak się uczyć, to na czymś już konkretnym. Dlatego może niektóre środki można by było zastąpić jakimiś tańszymi odpowiednikami, ale pewnie ich jakość też byłaby na niższym poziomie. Jeśli chodzi o naukę korekty, to na pewno zacznę od jakichś pojedynczych paneli, na których bezstresowo będę mógł testować różne warianty. Dopiero później wezmę się za pracę na samochodzie. :)

 

- maszyna polerska - LARE EPL-52 (świadomie zdecydowałem się na rotację)

- pianownica - Gloria FM10 FoamMaster

- rękawica - Meguiar's Microfiber Wash Mitt

- pędzelki w 3 rozmiarach

- szczotka do felg - AngelWax WHEEL BRUSH WB-01 (dobry wybór?)

 

- piana aktywna - ValetPRO pH Neutral Snow Foam

- szampon - ADBL Shampoo

- APC - Nielsen Cyclone

- deironizator - IronX

- usuwanie smoły itd. - Prickbort Mac Serien 124

- glinka - ValetPRO Yellow Poly Clay

- cleaner - Dodo Juice Lime Prime

- wosk - Meguiar’s Mirror Glaze 16

- politura - Meguiar's Ultimate Compound

- IPA

- opony - Nielsen Brillance lub Gyeon Q2 Tire (który lepiej?)

- plastiki zewnętrzne - Duragloss Black Dressing

- czyszczenie szyb - Shiny Garage Perfect Glass Cleaner

- zabezpieczenie szyb - RainX

 

Pasty polerskie:

- Menzerna FG400

- Menzerna IP2000

- Menzerna PF2500

- Menzerna FF3000

- Menzerna SF4000

 

Wpisałem tutaj pięć past, ale nie wiem czy zdecyduje się na zakup ich wszystkich. Być może lepiej najpierw ograniczyć się do FG400, PF2500 i FF3000/SF4000. Tutaj będę się kierował Waszymi radami.

 

Nie wiem jaki talerz jest dołączony do polerki, więc rozejrzałem się już nieco i w oko wpadł mi talerz od Flexipads 125mm.

 

Do tego pady również od Flexipads (1x mocno ścierny, 2x polerujący, 1x na wykończenie).

 

Oprócz tego niezbędne mikrofibry i aplikatory. Tylko tutaj ciężko mi ocenić ile i jakich będę potrzebował. Na pewno aplikator i mikrofibra do wosku, cleanera + coś do wnętrza. Jeśli chodzi o o środki do czyszczenia i pielęgnacji wnętrza samochodu, to mam już jakąś wstępną listę, ale nie zweryfikowałem, więc uzupełnię niedługo. :)

 

Co myślicie o takim zestawie? Jeśli zapomniałem o czymś istotnym to proszę o info. Zestaw nie jest nie do ruszenia, więc poszczególne pozycje śmiało mogę zmodyfikować jeśli ma wyjść to na dobre. Liczę na Waszą pomoc. Każda opinia mile widziana. Dzięki wielkie! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.