Skocz do zawartości

Upgrade zestawu kosmetyków


HotSteam

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wszystkim detailerom wiadomo w tej branży cały czas się szuka optymalnego rozwiązania między jakością kosmetyków, a ich ceną dlatego też zakładam ten post licząc na pomoc i dobre rady kolegów po fachu. Na dzień dzisiejszy używam zestawu, który podaję niżej, ale nie ze wszystkich środków jestem zadowolony. Co byście w nim zmienili?co wywalili?co dodali? Jedynymi kryteriami są: jakość i cena :)

Środek:

-Tenzi texwash - pranie tapicerki

-Tenzi Top Perfekt - APC

-Nielsen Finesse - plastiki

Na zewnątrz:

-glinki Valet Pro

-Decabit- usuwanie asfaltu, smoły

- Jet Black Shiny Garage - plastiki zewnętrzne

- szampon (zwykle jakis od Shiny Garage) ostatnio Strawberry Car

- Cherry Glaze - do szybkiego odświeżenia lakieru

-Collinite 476s

- Tenzi Tenzon

- BSD Sonax

- IPA

-T&G Shiny Garage

 

Mam nadzieje, żę o niczym nie zapomnialem. Będę wdzięczny za wszelkie uwagi i porady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno Finesse nie spelnia do konca moich oczekiwan. Na niektorych plastikach w ogole sobie nie radzi. Decabit mimo ze robi robote to smierdzi i place 15 zl za mala puszke..Wiesz..ciezko powiedziec mi z czego nie jestem zadowolony bo tak naprawde jakies 2 lata temu skompletowalem ten zestaw i jade na nim caly czas :D Sek w tym, ze nawet u mnie w miescie wymagania ida w gore i mam wrazenie ogladajac projekty duzych firm detailingowych, ze jestem w tyle za murzynami. Moge wymienic wszystko jesli bedzie zachowany dobry stosunek jakosci do ceny:)

Jesli chodzi o korekte to uzywam kombinacji past Menzerny i padow 3M. Slyszalem ze lepsze bylyby pady Lake Country ale nie mialem nigdy okazji ich uzywac. Jesli chodzi o ta branze to jestem samoukiem, nigdy nie bralem udzialu w szkoleniach, nie bralem zadnej dotacji na dzialalnosc..powolutku ide do przodu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-pranie tapicerki na NIELSEN NAP LOW FOAM lub VALETPRO HEAVY DUTY/CLASSIC CARPET

-APC na ADBL APC

-plastiki wewnetrzne na Unique Hestię

-glinke na BILT HAMBER AUTO CLAY lub rekawice do glinkowania

-usuwanie asfaltu, smoły na Prickbort MAC 124

-plastiki zewnętrzne na KochChemie Nano Magic Plast Care

-szampon na Unique Poseidon

-wosk na SOFT99 King Of Gloss / Fusso Coat

-BSD Sonax na Shiny Garage Quick Detail Spray

-IPA na zmywacz silikonowy

 

Oczywiście to tylko sugestie na co ja bym zmienił jesli tamte produkty nie spełniały by moich oczekiwan. Odnośnie AIO to cherry glaze jest według mnie najlepszym produktem tego typu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.