Jump to content

Tapicerka - biały nalot we wrąbkach


azsryel
 Share

Recommended Posts

Mam taki problem, że takie białe "coś" jest we wrąbkach w tapicerce, nigdy nie robiłem w środku żadnym plakiem itp., nie wiem od czego to... Pomaga woda z mydłem + szczoteczka do rąk ale nie chcę tak szorować by nie uszkodzić tapicerki. Zawsze tylko przecieram tapicerkę szmatką z mikrofibrą bo boję się chemii. Mam wrażenie że tapicerkę przydałoby się czymś odżywić, że jest taka sucha i mdła ale nie chciałbym, żeby się świeciła jak po plaku ;) Po prostu chciałbym ją lekko ożywić i przede wszystkim wyczyścić...

 

9fba5c62a041.jpg

 

63c3e49bc13d.jpg

 

c4fbc102aa7f.jpg

 

83117bc6b2dc.jpg

 

 

a tu po wyczyszczeniu szczoteczka + woda z mydłem:

 

074a6ba43e3d.jpg

 

Co o tym sądzicie?

Link to comment
Share on other sites

Bardzo miły kolega z forum u którego robię zakupy polecał: APC ADBL do wyczyszczenia + Shiny Garage Apple Plastic lub Pooroby's Natural Look Dressing. Co o tym sądzicie? Dodam, że bardzo boję się chemii bo to jest mięciutki plastik i nie chciałbym go popalić. Patrząc na poglądowe/ przykładowe zdjęcia dressing'u to trochę wygląda to jak po plaku i się świeci strasznie:

 

pb8.JPG

 

661DSC09083_carok.jpg

Link to comment
Share on other sites

Każde APC będzie dobre, tylko pamiętaj o odpowiednim rozcieńczeniu z wodą, ja przeważnie używam 1:25 do wnętrza.

 

Dressing jest jak krem do ciała, smarujesz, trochę odżywia, po jakimś czasie efekt słabnie i znowu trzeba posmarować. Nie daje on trwałego efektu, ani nic ci nie uszkodzi. Jak nie chcesz dressingu to wystarczy samo mycie. Ja używam PB Natural Look u siebie, tylko po aplikacji przecieram czystą ściereczką, żeby aż tak się nie świeciło, a dodatkowo zostawia przyjemny zapach.

 

A bym zapomniał, żeby najlepiej umyć takie plastiki będziesz potrzebował miękkiej szczotki, np do butów skórzanych, taka co nie rysuje skóry na ręce lub po prostu pędzel jaki ci pasuje. Ja myję pędzelkiem i APC i na bieżąco przecieram wilgotną mikrofibrą często płukaną w czystej wodzie.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.