Jump to content

1-szy zestaw. pytania techniczne o poprawne wykonanie czynności


hoffmann
 Share

Recommended Posts

Witam,

skompletowałem 1-szy zetaw do pielęgnacji samochodu. Większość środków posiadam ale nie wiem jak dokładnie użyć także prosiłbym o porady.

 

samochód: Opel Astra classic ; srebrny metalik. felgi stalówki. Auto zakupione miesiąc temu od 1-szego właściciela. stan techniczny i lakierniczy dobry.

 

Mój założony plan działania :

 

1. Mycie wstępne : opłukanie wężem ogrodowym w celu usunięcia większych zabrudzeń. (brak dostępu do pianownicy, myjki ciśnieniowej)

2. Mycie szamponem samochodowym i szczotką. (rękawicy nie mam, szampon pożyczony od taty-jakiś z K2)

3. Spryskanie całego samochodu APC: Nielsen Cyclone w stężeniu 1:10. przejechanie szczotką i spłukanie wodą. mam nadzieję że usunie resztki owadów.

4. Usuwanie smoły: MAC SERIEN PRICKBORT MAC 124. spryskać na całe dolne powierzchnie drzwi ? czy tylko na miejsca gdzie będę widział smołę ?

5. Usuwanie zanieczyszczeń metalicznych: GYEON Q2M Iron. tutaj również spryskać cała powierzchnie auta? (dach, drzwi, klapa bagażnika) czy tylko miejsca gdzie może być tego najwięcej tj. dolne partie karoserii? a może jedynie miejsca gdzie widzimy zanieczyszczenie metaliczne? pytanie tylko czy one są dostrzegalne. felgi stalowe również spryskać czy nie ruszać ?

6. glinka:VALETpro YELLOW CLAY BAR 100G. glinkowanie całej powierzchni samochodu czy wybranych elementów? nie ma miejsc z trudnymi zabrudzeniami gdzie konkretnie użycie glinki byłoby wskazane. nie mam quick detailera do poślizgu glinki ale według informacji producenta glinka może być użytkowana z wodą. dodatkowo Gyeon Q2M Iron podaje że jego produkt może być używany jako lubrykant do glinki.

7. Ponowne umycie samochodu: szampon + szczotka

8. Cleaner: Meguiar's Deep Crystal Step 1 Paint Cleaner

9. Politura: Meguiar's Deep Crystal Polish

10. Wosk: Meguiar's No.16

11. Dressing do plastików zewnętrznych: Meguiar's Gold Class Trim Detailer. opony chyba również mogę nim przelecieć?

 

środek samochodu póki co nie ruszam. jest czysty, zadbany :)

 

 

obecnie samochód znajduje się u lakiernika który naprawia skorodowany wlew paliwa. lakier po naprawie jakiego wymaga traktowania? na pewno nie wolno nakładać wosku przez 60-90 dni aby lakier się utwardził.

 

klapa bagażnika posiada około 15 małych odprysków jakby od kamieni w których pojawiła się rdza. jak to zabezpieczyć ? spryskanie tego Gyeon Q2M Iron nie spowoduje rozprzestrzenienia rdzy?

 

 

Proszę o porady.

Dziękuje i Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Na Twoim miejscu kupiłbym jednak rękawicę, szczotka do mycia auta to zło... Przez pierwszy rok, kiedy nie interesowałem się detailingiem myłem swoje auto delikatną szczotką przeznaczoną do mycia a i tak narobiła mi mnóstwo małych rys na nowym samochodzie. Nawet najprostszy Nigrin za ok 20 zł,będzie moim zdaniem lepszy niż szczotka, jeśli masz więcej kasy to kup Megs'a - ostatnio nawet ktoś sprzedawał na forum nówki za 35 zł. Ja za radą Piotrka, dołożę i kupię od razu CarPro.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.