Skocz do zawartości

Monello Acquafobia


Pan Miyagi

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio otrzymałem do testów próbkę produktu holenderskiej marki Monello - Acquafobia.

To nowość na rynku od niedawna dostępna u chłopaków w Shining Car.

 

Jest to produkt typu spray coating, w założeniu mający zapewnić podstawową ochronę przed lekkimi zabrudzeniami oraz ułatwić osuszanie karoserii.

 

Zapach nieco chemiczny ale bardzo przyjemny, jakiś słodki owoc.

 

Aplikacja standardowa przy tego typu produktach, czyli na umyte i wciąż wilgotne auto psikamy, spłukujemy i dopiero osuszamy samochód jednocześnie go docierając.

 

Efekt hydrofobowości natychmiastowy, co widać na poniższych zdjęciach. Dach od maja nie był poddany dekontaminacji, a ostatnio wosk widział 2 miesiące temu więc o beadingu można było zapomnieć.

 

Jedna ważna uwaga. Akurat w dniu aplikacji na zewnątrz było 38*. Sama aplikacja przebiegała w zamkniętym pomieszczeniu gdzie panowała temp. w okolicach 33*C. Woda szybko odparowywała, należało się więc uwijać z osuszaniem. Miejsca niedotarte pokrywały się delikatną mgiełką po Acquafobii, ale tej łatwo pozbyłem się docierając delikatnie produkt suchą mikrofibrą.

 

Tak auto przejeździło kilka upalnych dni w Krakowie a dziś rano spadł deszcz i moim oczom ponownie ukazał się widok pięknych kropelek.

 

Nie był to żaden wielki test, ale chciałem podzielić się z Wami pierwszymi wrażeniami z użytkowania.

Produkt przypadł mi do gustu i mogę go śmiało polecić jako szybki środek przywracający efekt hydrofobowości na lakierze oraz ułatwiający tym samym proces mycia.

 

eMZJzeJ.jpg

 

GVJMWnE.jpg

 

3WBnqjE.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.