Jump to content

Monello Acquafobia


Pan Miyagi
 Share

Recommended Posts

Ostatnio otrzymałem do testów próbkę produktu holenderskiej marki Monello - Acquafobia.

To nowość na rynku od niedawna dostępna u chłopaków w Shining Car.

 

Jest to produkt typu spray coating, w założeniu mający zapewnić podstawową ochronę przed lekkimi zabrudzeniami oraz ułatwić osuszanie karoserii.

 

Zapach nieco chemiczny ale bardzo przyjemny, jakiś słodki owoc.

 

Aplikacja standardowa przy tego typu produktach, czyli na umyte i wciąż wilgotne auto psikamy, spłukujemy i dopiero osuszamy samochód jednocześnie go docierając.

 

Efekt hydrofobowości natychmiastowy, co widać na poniższych zdjęciach. Dach od maja nie był poddany dekontaminacji, a ostatnio wosk widział 2 miesiące temu więc o beadingu można było zapomnieć.

 

Jedna ważna uwaga. Akurat w dniu aplikacji na zewnątrz było 38*. Sama aplikacja przebiegała w zamkniętym pomieszczeniu gdzie panowała temp. w okolicach 33*C. Woda szybko odparowywała, należało się więc uwijać z osuszaniem. Miejsca niedotarte pokrywały się delikatną mgiełką po Acquafobii, ale tej łatwo pozbyłem się docierając delikatnie produkt suchą mikrofibrą.

 

Tak auto przejeździło kilka upalnych dni w Krakowie a dziś rano spadł deszcz i moim oczom ponownie ukazał się widok pięknych kropelek.

 

Nie był to żaden wielki test, ale chciałem podzielić się z Wami pierwszymi wrażeniami z użytkowania.

Produkt przypadł mi do gustu i mogę go śmiało polecić jako szybki środek przywracający efekt hydrofobowości na lakierze oraz ułatwiający tym samym proces mycia.

 

eMZJzeJ.jpg

 

GVJMWnE.jpg

 

3WBnqjE.jpg

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.