Skocz do zawartości

CarChem Deep Clean Polish & CarChem Hard Shell Sealant Carnauba


Michael MSTP

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Chcialbym przyblizyc te dwa produkty, malo u nas informacji o kosmetykach Carchemu. Na wstepie opis ze strony producenta.

 

1. CarChem Deep Clean Polish

Specjalnie opracowana przez nasze laboratorium zaawansowana technologicznie formuła. Usuwa zanieczyszczenia i hologramy. Tworzy głęboki, bogaty połysk. Zawiera olej silikonowy, którego zadaniem jest poprawa poślizgu w czasie polerowania oraz wypełnienie drobnych rysek. Szczególnie polecana do czyszczenia lakieru przed woskowaniem.

Micro-Abrasive Car Polish / Pre Wax Paint Cleaner - Mikro ścierny materiał polerski / do czyszczenia lakieru przed woskowaniem.

 

Cechy

- doskonały jako cleaner przed woskowaniem i aplikacją sealantów

- czyści lakier, usuwa i wypełnia bardzo drobne koliste zarysowania lakieru (swirls)

- odżywia lakier tworząc głęboki blask i wysoki połysk

- usuwa hologramy, przygotowuje lekko zużyty lakier do woskowania

- usuwa białe plamy po wodzie tzw. waterspot

- łatwe polerowanie i szybkie usuwanie pozostałości produktu

- skutecznie i szybko usuwa ryski przy klamkach

- przyjemny zapach

 

Zastosowanie

- wszystkie rodzaje lakierów

 

Dozowanie/rozcieńczanie

Produkt gotowy do użycia

 

Sposób użycia

Wstrząśnij przed użyciem

- stosuj na czysty i suchy lakier

- nałóż niewielką ilość produktu na aplikator gąbkowy lub bawełniany

- wcieraj/poleruj dokładnie ruchami kolistymi powierzchnię lakieru

- powtarzaj czynności, aż do usunięcia zanieczyszczeń i utlenień

- wypoleruj lakier miękką mikrofibrą

 

Porady

Ten produkt jest łatwy w użyciu, nie wymaga specjalnych porad.

 

2.CarChem Hard Shell Sealant Carnauba

Wosk w sprayu Hard Shell Sealant jest organicznym zaawansowanym nanotechnologicznie sealantem, który chroni i poprawia wygląd powierzchni lakieru. Zawarty w składzie wosk Carnauba pozostawia wysoki połysk i wydobywa głębię koloru. Tworzy powłokę hydrofobową z zaawansowanymi możliwościami samooczyszczającymi. Ta cecha znacznie zmniejsza konieczność regularnej konserwacji i sprawia, że ​​mycie jest łatwiejsze i mniej czasochłonne.

Dzięki formule opartej na nanotechnologii i wosku Carnauba Hard Shell Sealant zapewnia pełną ochronę przed blaknięciem lakieru, przed kwaśnym deszczem, promieniowaniem UV, utlenianiem i płowieniem lakieru.

 

Cechy

- bardzo łatwy w aplikacji wosk sprayu bazujący na wosku Carnauba

- szybkoschnący

- ochrona przed kwaśnym deszczem, promieniowaniem UV, blaknięciem koloru, utlenianiem, śniegiem, lodem i solą

- naturalny ciepły połysk – WET LOOK

- wydłuża żywotność lakieru samochodowego

- ułatwia mycie bez konieczności polerowania

- zawiera stuprocentową Carnaubę

- nanotechnologia

- trwałość około 3 miesiące

 

Zastosowanie

- wszystkie rodzaje lakieru

- idealny dla każdego koloru

 

Dozowanie/rozcieńczanie

Produkt gotowy do użycia

 

Sposób użycia

Powierzchnia przeznaczona do aplikacji wosku musi być czysta, sucha, chłodna. Zalecamy aplikację w zacienionym miejscu bez bezpośredniego nasłonecznienia.

 

Wstrząśnij przed użyciem

- rozpyl bezpośrednio na lakier lub aplikator piankowy, z mikrofibry lub bawełniany frotte

- aplikuj ruchami kolistymi na lakier

- pozostaw do odparowania na kilka minut bez dopuszczenia do całkowitego wyschnięcia

- dokładnie wypoleruj miękką mikrofibrą

- aby zapewnić równomierne pokrycie całej powierzchni nałóż drugą warstwę po około 30 minutach

 

Porady

Do umycia samochodu użyj szamponu np. CarChem Shampoo LC107 lub LC205. Dla wzmocnienia efektu działania oczyść lakier z mocno przyspojonych zanieczyszczeń za pomocą glinki i Clay Lube LC158 i/lub za pomocą Deep Clean Polish LC111.

2lw1y4z.jpg

Test postanowilem przeprowadzic na masce mojego sluzbowego samochodu wiec latwo nie beda mialy.

 

Przygotowanie mycie wstepne MagiFoam, 2x wiadra Gyeon Bath

b81h0h.jpg

rsemjd.jpg

Suszenie ostatnio moj ulubiony Silk Dryere od Gyeona

2zz2qf6.jpg

Ok zacznijmy od Cleanera

+ Bardzo łatwa praca szybko sie wypracowuje

+ Łatwo dociera sie resztki

+ nie brudzi plastikow

+ mały oszust cos tam zakrywa

+ lakier po bardzo dobra sliskosc!

+ lekkie przyciemnienie

 

- zapach cos ala COLI

- na moje oko wydajnosc

kbu5fn.jpg

Tyle zostało po masce

241jyg1.jpg

Maska po

33kqk2p.jpg

 

Ogolnie przyjemny produkt, sprobuje go nastepnym razem na maszynie DA, porownalbym produkt do Cherry Glaza oczywiscie roznia sie zapachem i mysle ,ze Cherry jest zdecydowanie bardziej wydajny.

 

CarChem Hard Shell Sealant Carnauba

Wyczyscilo sie to warto teraz czyms zabezpieczyc na maske polecial specyfik laczacy w sobie podobno zalety naturalnego wosku i sealantu :)

2pz9phh.jpg

Zaczynamy aplikacje

28mfcr5.jpg

Nie znalazlem zadnej polskiej recenzji tego produktu jedynie kilka wzmianek na zagranicznych forach raczej goruja negatywne opinie szczegolnie wystepuje problem z docieraniem produktu.

 

Ok teraz kilka słow, produkt bardzoooo wydajny dwoma psiknieciami zrobilem cala maske. I tutaj jak narazie PLUSY sie koncza po nalozeniu na maske postanowilem zrobic przerwe na papierosa i to byl BLAD! Docieranie zajelo mi godzine! Tragedia

Dałem mu szanse na drugi dzien na innym aucie zrobilem pol maski i zaczelem odrazu docierac poszlo zdecydowanie lepiej ale info od producenta o kilku minutach nie polecam sprawdzac na wlasnej skorze.

 

Wyglada OK po cleanerze i sealancie ale jakis fajerwerkow nie zaulwazylem.

Jakies kropelki

10ydfk0.jpg

 

Bede na bierzaco sprawdzac jak sie "TO" trzyma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak, w trasie chciałem zmyć z auta jakieś mocne brudy, juz nie pamiętam dokładnie co to było i dosłownie na tej myjni zjadlo mi wszystko co miałem na aucie... Nie mam pojęcia co oni tam lali ale jadło mocno... Mysle ze przy normalnym traktowaniu spokojnie polezy te 3 miesiące :)

 

Wysłane z mojego C1905 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.