Skocz do zawartości

POLYTOP Glas-Klar


Fitte

Rekomendowane odpowiedzi

Sponsorem testu jest:

Logo_Polytop_300px.png

 

 

Opis z strony producenta:

POLYTOP Glas – Klar Classic to przełom w dziedzinie płynów do mycia szyb. Posiadający zawartość bardzo dobrej jakości rozpuszczalników. Produkt posiada doskonałą wydajność czyszczenia i jest szybko schnący. Nie pozostawia smug. Nadaje się również do powierzchni gładkich na zewnątrz i wewnątrz pojazdu. Płyn jest bardzo ekonomiczny i pozostawia przyjemny zapach. Mycie szyb od tej pory to przyjemność bez smug i uciążliwego polerowania. Produkt testowany i rekomendowany przez Mercedes-Benz Daimler AG.

Na wstępie chciałem bardzo podziękować dystrybutorowi Polytop za dostarczenie próbek do testów.

Relacja z testu płynu może nie jest zbyt zachwycająca w końcu to tylko mycie brudnych powierzchni szklanych aczkolwiek mam nadzieję, że przybliżę wam właściwości płynu który serdecznie polecam :)

 

Test:

Do testu użyłem oczywiście próbki produktu POLYTOP Glas-Klar, mikrofibrę z włosiem oraz mikrofibrę do szyb.

Cały zestaw prezentuje sie tak:

5b468cf6e649.jpg

 

Obiekt do czyszczenia to nic innego jak powierzchnia szklana czyli szkło lusterka.

Niczym się nie wyróżniające i brudne czyli takie jak potrzebujemy do testów :)

2e41edfad3d4.jpg

 

Naklejamy taśmę w celu zrobienia 50/50

e489fef4f7b2.jpg

 

i działamy :)

3a4fe2ab195c.jpg

 

e52dc53abf2f.jpg

 

23640faf6a15.jpg

 

Moje odczucia:

Szkiełko lusterka jest już całkowicie czyste, widoczne ślady to odpryski i draśnięcia.

Zapach nie powalił mnie na kolana, nie potrafię go określić ale nie zwala z nóg. :)

Głównym atutem tego płynu jest brak mazania się, w końcu każdy oglądający ten test tego oczekuje.

Bez większego problemu doczyścił zaschnięte kropki z którymi miałem problem usunąć innym płynem (Clin).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Produkt testowany dzięki uprzejmości firmy POLYTOP.

 

Pacjentem była tylnia szyba Mondeo MK3 po przyjeździe na działkę, czyli zakurzona z widocznymi waterspotami.

 

Produkt przelany został w atomizer zraszający. Produkt przecierany mikrofibrą z krótkim włośiem następnie dotarty ściereczką do szyb.

 

Kilka zdjęć poniżej.

 

Autor całego zamieszania

2890541_DSC_1775.JPG2890545_DSC_1779.JPG

Pacjent i próby pokazania waterspotów :D

2890544_DSC_1782.JPG2890547_DSC_1783.JPG2890548_DSC_1784.JPG2890549_DSC_1785.JPG

2890552_DSC_1786.JPG

 

Produkt w trakcie aplikacji.

2890550_DSC_1788.JPGhttp://zmniejszacz.pl/zdjecie/284/2890551_DSC_1787.JPG

Niestety nie mam zdjęcia bezposrednio po zakończeniu pracy z produktem lecz robiłem szybę po połowie. Na poniższym zdjęciu lewa połowa szyby wyczyszczona. Przepraszam za brak 50/50.

2890555_DSC_1789.JPG

 

Odnośnie produktu:

- zapach: a raczej jego brak. pachnie jak ipa plus chemia. Nie przypadł mi do gustu. :D

- domywanie i usuwanie waterspotów: bardzo dobre, szybka naprawde była czysta czego niestety nie pokazują zdjęcia, efekt na żywo dużo lepszy.

- brak mazania się i smug też jest dużym plusem, bo tego nienawidziłem podczas pracy z produktami marketowymi, a jest to pierwszy bardziej profesionalny produkt który miałem okazję używać.

- Wydajność: nie jest super wydajny, raczej na poziomie marketowych płynów z tym, że one nieco słabiej czyściły.

 

Spróbowałem również na szybie przedniej od srodka (niestety brak zdjęć) i niestety tam się troszkę mazał i zostawiał smugi lecz po ponownym dotariu było lepiej. Dodam też, że tylnia szyba nie jest niczym zabezpieczona, natomiast użyłem go również na przedniej szybie gdzie leży NW i tam poradził sobie szybciej i lepiej z waterspotami. Niestety zdjęć też nie mam.

 

Przepraszam jeśli nie widać stanu szyby przed czyszczeniem, ale cięzko było uchwycić to lustrzanką w ponieważ odbija się słoneczko i otaczający las.

 

Dziękuję za możliwość przetestowania produktu firmie POLYTOP.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Rowniez dostalem tester.zdjec nie robilem,ale produkt domywa super.mgielka na szybe,wytrzec i na tym koniec.zero smug.szczerze mowiac jestem pozytywnie zaskoczony i jak sie tylko skonczy (a jest naprawde wydajny wiec wystarczy na dlugo) to zawita w moim arsenale.dziekuje za tester.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rowniez dostalem tester plynu do szyb od Polytopa. Jest to wodna, niebieska ciecz o dosc alkoholowo chemicznym zapachu, ktory z butelki nie przypadl mi do gustu wcale. Podczas pracy jakos specjalnie nie byl wyczuwalny. Zdjec nie robilem bo i ciezko cokolwiek uchwycic. Jakie sa moje odczucia w porownaniu do powiedzmy krola mianowicie megsa gcc.

Zapach: tutaj zdecydowanie wygrywa megs

Smugi: wygrywa Polytop, megs zdarza sie ze delikatnie przysmuży

Domywanie: wiadomo jak szyba mocno brudna to trzeba dwa razy przeleciec. Takze tutaj bym dal remis, moze z lekka przewaga Polytopa

Wydajnosc: wygrywa Polytop, kilka psikniec wystarczy aby domyc boczna szybe focusa mk1 3d

Cena: i tu dochodzimy w moim przypadku do najgorszego. Produkt z tego co patrzylem po sklepach kosztuje za 500 ml 25 zl. To troche duzo jak na moja kieszen. Czesto produktow do mycia szyb samochodowych uzywam rowniez w domu przez co w tym przypadku lepiej mi doplacic do banieczki megsa.

Podsumowanie: bardzo dobry produkt, dosyc wydajny, jego nieprzyjemny zapach nie jest wyczuwalny podczas pracy. Dziekuje dystrybutorowi firmy Polytop za mozliwosc przeprowadzenia testu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.