Skocz do zawartości

Collinite no. 915 Marque D'Elegance


darkside

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

postanowiłem zrobić mały test trwałości wosku Collinite 915 o którym jest mało na forum, a sam wosk jest godny polecenia.

Test podzieliłem na trzy kategorie:

 

1. IPA + Achilles ValetPRO + Colli 915

2. IPA + Colli 915

3. I tutaj wyjątkowo chciałem przetestować preparat typu AIO firmy POLYTOP Polymer-Hochglanz 2000 SW1 na który położony będzie colli 915.

 

Achilles - położony maszynowo

POLYTOP AIO - położony ręcznie aplikatorem

 

Do testu użyłem całkowicie nowych mikrofibr tej samej jakości/firmy.

 

Przed testem całą maskę przejechałem cleanerem Achilles żeby usunąć wcześniejszy wosk, po tym dużą ilością IPA + odtłuszczacz od Tenzi. Podłoże było starannie przegotowane, bez żadnych pozostałości po innych preparatach.

Maska przygotowana pod test Achilles + IPA

fdc7f699684b9909.jpg

Środki użyte do testu

dca773f3704d68bb.jpg

Maska została podzielona na trzy części, lewa colli na achillesie, środek colli na jałowym lakierze, prawa strona colli na AIO od Polytop

50debbd37e176639.jpg

I już wszystko nałożone, colli praktycznie na wszystkim wygląda tak samo, połysk, głebia nie zauważyłem większej różnicy.

a31ce46150d66ca2.jpg

Tutaj widać różnicę po taśmie gdzie był nałożony wosk, przyciemnia ładnie i daje fajny połysk.

dd61b02c243f2be7.jpg

No i czas na kropelkowanie, sądzę że jest na tym samym poziomie.

5a6f3e9dbfee6df8.jpg 895c6a698f91fde4.jpg 7526348b6b229258.jpg f4d60800a80d4f9d.jpg a4da735e2950bc15.jpg

 

Test ma na celu ustalenia na czym najlepiej będzie się trzymał Colli 915, na bieżąco będę wrzucał zdjęcia/wideo.

Wcześniej Colli 915 na jałowym lakierze trzymał mi się 2 miesiące od aplikacji i wciąż było widać osłabione kropelkowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ostatni raz jak sprawdzałem to najlepiej trzymał się na AIO i na jałowym lakierze, na Achillesie zauważyłem pogorszenie.

Niestety nie mogę dokończyć testu ponieważ przez pewnego mało bystrego gościa musiałem spolerować całą maskę co wiążę się z usunięcie wszystkiego. Jak będzie dogodna pora i czas to postaram się ponowić test.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arni wcześniej miałem nałożony colli na całym aucie i fakt na samym początku dość mocno przyciągał kurz, dopiero po pierwszym myciu trochę się uspokoiło. U tańszego brata Colli? mówisz o Collinite 476 jako droższy wosk od 915? wersja 915 jest droższa i niby ma ukazywać większy połysk ponieważ posiada dużą zawartość Carnauba. Piszę "niby" bo nie posiadam wosku 476 więc ciężko mi porównywać te dwa woski :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arni wcześniej miałem nałożony colli na całym aucie i fakt na samym początku dość mocno przyciągał kurz, dopiero po pierwszym myciu trochę się uspokoiło. U tańszego brata Colli? mówisz o Collinite 476 jako droższy wosk od 915? wersja 915 jest droższa i niby ma ukazywać większy połysk ponieważ posiada dużą zawartość Carnauba. Piszę "niby" bo nie posiadam wosku 476 więc ciężko mi porównywać te dwa woski :)

Koledze z postu wyżej chodziło o tanszego brata czyli colli 476

 

Wysłane z mojego P6-U06 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.