Jump to content

Polytop Kunststoffpflege Ultra


gregi
 Share

Recommended Posts

Polytop Kunststoffpflege Ultra - próbka którą otrzymałem dzięki firmie Polytop

 

krótkie info o produkcie

"Polytop Kunststoffpflege Ultra 500ml (dressing do plastików zewnętrznych)

POLYTOP Kunststoffpflege Ultra to środek do zabezpieczania elementów plastikowych i gumowych na zewnątrz pojazdu. Uwydatnia kolor, nadając delikatnego połysku. Posiada właściwości odpychające wodę oraz zabrudzenia. Po jednokrotnym użyciu pozostaje na długi czas, poprzez dogłębne wnikanie w strukturę zabezpieczanej powierzchni. Nie wpływa negatywnie przy lakierowaniu elementów uprzednio czyszczonych."

 

Polytop Kunststoffpflege Ultra - przezroczysta ciecz, podczas aplikacji bardzo wydajny o zapachu - długo się wczoraj zastanawiałem co przypomina mi ten zapach , po jakimś czasie mi się przypomniało, że bardzo zbliżony zapach ma środek powszechnie znany WD40.

Preparat zaaplikowałem na kilku elementach z tworzywa na 2 autach. Miejsca w których został nałożony Polytop wyraźnie podbiły kolor a powierzchnia tworzywa stała się delikatnie błyszcząca czyli efekt jaki podaje producent został uzyskany , bardziej jednak zastanawia mnie trwałość tego preparatu na tworzywie.

Aha zapomniałem dodać, że elementy wcześniej zostały potraktowane APC Polytop Polystar który również dostałem z Polytop i ValetPRO Classic All-Purpose który używam na codzień. Porównując te dwa APC widocznej różnicy miedzy działaniem nie zauważyłem mniej więcej taki sam poziom. Obydwa zrobiły swoja robotę jedyne co to kwestie zapachowe ValetPRO ma przyjemniejszy zapach.

50/50

RdMnC3.jpg

Jak widać w odbiciu szyb wczorajszy dzień był dość pochmurny (na przemian deszcz, słońce ) miałem jeszcze kilka spraw do załatwienia na mieście więc jedno auto troszkę pojeździło.

Na zdjęciu wiać pojedyncze krople

 

j0mVi1.jpg

Zdjęcie zrobione po przyjechaniu jak auto już wyschło, w porównaniu z lusterkiem można zobaczyć ,że na elemencie z tworzywa nie widać zabrudzeń.

 

CqwXI2.jpg

Podsumowując Polytop Kunststoffpflege Ultra

- produkt bardzo wydajny

- uwydatnia kolor na elemencie

- nie zbiera zabrudzeń

co do trwałości bedę obserwował i dam znać w temacie za klika dni

Link to comment
Share on other sites

masz moze porownanie do Koch'a lub jakies powloki np Geyon ?

Niestety nie , ale sporo osób się zgłosiło po próbki może ktoś jeszcze coś w temacie napisze...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Mam również do testów próbkę i kocha tez, ostatnio na lusterka poszedł Koch chemie Nano Magic plast care a na klamki Polytop. Kocha nie musiałem przecierać po aplikacji a Polytopa niestety tak z uwagi na fakt iż był tak jak by tłusty i klejący, po przetarciu fibra bardziej podbija kolor niż Koch i powyższe objawy ustępują. Niestety szybko zbiera kurz (droga dojazdowa do domu to żwirówka) i ciągnie niemiłosiernie zanieczyszczenia ale u kocha jest podobnie. Jeszcze nie mialem okazji płukać samochodu ale pod koniec tygodnia to zrobię i dam relacje foto.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
a tak sie zastanawiam czym moznaby potraktowac woz kempingowy z zewnatrz bo zabudowa to praktycznie sam plastik

Jakieś tworzywo ale raczej lakierowane, a dressingi takiej jak Polytop nadają się do nielakierownych.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.