Skocz do zawartości

Polytop Kunststoffpflege preparat do plastików wewnętrznych


grabek246

Rekomendowane odpowiedzi

Sponsorem testu jest dystrybutor marki Polytop :good:

 

 

Opis znaleziony w sieci:

OPIS:

Preparat do pielęgnacji elementów plastikowych wewnątrz pojazdu. POLYTOP Kunsttoffpflege to preparat zabezpieczający elementy plastikowe we wnętrzu pojazdu. Rewolucja w dziedzinie zabezpieczania wszystkich elementów plastikowych wnętrza pojazdu. Specjalnie opracowana formuła oraz odpowiednio dobrane składniki powodują, że produkt jest bardzo wydajny, a przyjemny i delikatny zapach ułatwia pracę z produktem. Efekt końcowy to idealnie zabezpieczona powierzchnia, która nabiera efektu satynowego pół matu i posiada właściwości antystatyczne (nie przyciąga kurzu). Nie zawiera w składzie rozpuszczalników. Produkt testowany i rekomendowany przez Mercedes-Benz Daimler AG.

 

SPOSÓB UŻYCIA:

Przed nałożeniem produktu powierzchnia powinna być uprzednio oczyszczona najlepiej środkiem POLYTOP Polystar / Polystar Plus. Po osuszeniu można przystąpić do zabezpieczenia powierzchni. POLYTOP Kunststoffpflege można nakładać za pomocą mikrofibry lub butelki z atomizerem, płyn intensywnie wnika w czyszczoną powierzchnię i na długi czas ją zabezpiecza, pozostawiając przyjemny zapach. Wyjątkowa formuła wnika w strukturę plastiku, odżywia kolor oraz sprawia, że plastik staje się miły w dotyku. Wnętrze wygląda czysto i schludnie. Preparat z użyciem wysokiej jakości perfum.

 

Polytop Kunststoffpflege to bardzo wodnista, biała ciecz o przyjemnym i bardzo delikatnym zapachu. Zapach podczas aplikacji prawie wcale nie wyczuwalny. Po aplikacji plastik jest wyraźnie odżywiony i delikatnie błyszczący.

 

Preparat Polytop postanowiłem skonfrontować z Natural Lookiem:

20150705_115720.jpg

images upload

 

20150705_115724.jpg

 

20150705_115726.jpg

 

20150705_115754.jpg

 

20150705_115814.jpg

 

 

50/50 z plastikiem niezabezpieczonym:

20150705_115856.jpg

 

20150705_115904.jpg

 

 

how to take a screen shot

 

z prawej NL, z lewej Polytop:

20150705_120013.jpg

 

20150705_120031.jpg

 

20150705_120056.jpg

 

20150705_120125.jpg

 

20150705_120128.jpg

 

20150705_120131.jpg

 

20150705_120133.jpg

 

 

Wnioski:

-preparat godny polecenia,

-bardzo miły i prosty w aplikacji,

-zostawia delikatnie błyszczące wykończenie,

-odżywia plastiki,

-wodnista konsystencja sprawia że można bardzo łatwo przesadzić z ilością środka,

-delikatny, przyjemny zapach,

-nie wymaga polerowania po aplikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bez sensu. Po wodzie z kranu, która jest inna niż ta, która wpada przez otwartą szybę na boczek będzie inny efekt. Deszczówka z reguły jest bardziej zanieczyszczona. Tak mnie się wydaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkrótce wrzucę dokładniejszy test (także jako porównanie z Perl'em) z fotkami ale wczoraj przetestowałem na czarnych plastikach i kilku wstawkach skórzanych w rocznym Lexie

 

+ konsystencja, idealnie rozprowadza się atomizerem (NL lepiej nakładać aplikatorem)

+ ładny satynowy wygląd

+ delikatne przyciemnienie

+ nie jest śliski i tłusty w dotyku

+ neutralny i niedrażniący zapach

+ nie ma wtopy i krople deszczu \ wody po wytarciu nie usuwają środka ani nie pozostawiają plam

+ całkiem sensownie dociera się ze szkła i przeźroczystych plastików (przy aplikacji atomizerem nietrudno o rozprysk)

 

- trzeba dokładnie rozprowadzić i wytrzeć, nie tak banalny w aplikacji jak np. NL

- NL mimo że jest dresingiem to posiada jeszcze właściwości czyszczące, Polytop tak nie działa

 

Moje marudzenie to

~ fajnie byłoby mieć mocny efekt hydrofobowy

 

Co do trwałości to wypowiem się za tydzień, może dwa gdy po użytkuję auto oraz dzieci pomogą ocenić wytrzymałość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dzisiaj odkurzałem w aucie więc postanowiłem przetestować Polytopa kunstoffpflege. Tester dostałem dzięki uprzejmości jednego z dystrybutorów :D

Zdjęcia słabe bo telefonem, ale to był w sumie spontan i dlatego. Więc plastiki wym,yte i wypędzlowane APC w zamocnym stężeniu bo się robiły po przetarciu mokrą fibrą białe jak wyschły. Ale nic, działłem dalej. Po wymyciu i wytarciu na mokro przetarłem na sucho. Dalej białe plamy o które już zaczynały mnie martwić. Aplikator słoneczkowy i kropla Polytopa... przetarłem i oniemiałem. Plamy nie ma, następna kropla i pięknie pokrywa. efekt bomba.

zdecydowanie przyciemnił plastiki które po APC wyglądały tragicznie.

Przed. (przecierane od czasu do czasu Sonax kokpit matowy)

324be147a57b0d72m.jpg

A tu już efekt po:

a3292eccb1bc20b2m.jpg d23e1db1e6118e8am.jpg

 

Podsumowanie:

Plusy

- mega wydajny

- delikatny zapach (przypomina mi płyn do płukania)

- satynowe nie świecące wykończenie

- nie jest tłusty

- fajnie się go aplikuje aplikatorem słoneczkowym (dla mnie lepiej)

- u mnie mimo że kurz to masakra nie zauważyłem żeby cokolwiek siadło także faktycznie jest antystatyczny

Minusy

- za wodnista konsystencja

- na porowatych plastikach czasem trzeba dotrzeć fibrą na sucho bo zostają ciemniejsze ślady

Także minusy to błahostka. Dla mnie nie są to jakieś trudności, ale coś trzeba było napisać :D

Produkt godny polecenia i szczerze mogę go polecić do arsenału. widziałem na żywo różne dressingi, ale jakoś ten najbardziej przypadł mi do gustu poprzez wydajność i aplikację. Napewno zagości u mnie duża butla bo warto. Tak samo jak i płyn do szyb który robi mega robotę przy minimalnym nakładzie pracy. Dla mnie rewelka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

I jak dziękuję firmie POLYTOP za możliwość przetestowania próbek. Na nexii postanowiłem przetestować środek do plastików wewnętrznych (postaram się ponowić próbę w fiacie sedici). Bardzo fajnie się aplikuje, chyba z tych 3 które mam najłatwiej/najszybciej. Kiedyś kupiłem SG ABID ale nie przypadł mi kompletnie do gustu, później nabyłem NL i do tej pory korzystałem własnie z natural looka. Jak dla mnie to polytop tworzy najbardziej jednolitą powierzchnię. Środki aplikowałem płatkami kosmetycznymi żeby były jednakowe warunki dla zawodników :) według mnie najbardziej widoczny po aplikacji jest NL później polytop i na końcu SG ABID.

 

dccxz7.jpg

2j4ew0g.jpg

jpc7mb.jpg

npnj42.jpg

 

EDIT:

Jutro wrzucę fotki i mały opis jak się ma sprawa po 2 tygodniach od aplikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.