Skocz do zawartości

Wyciszenie wnętrza, komory silnika.


viechooo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, potrzebuję pomocy w temacie wyciszenia wnętrza auta. Auto to Citroen C5 X7 z silnikiem 2.0 benzyna. Problem tkwi w tym, że w czasie jazdy z prędkościami autostradowymi zaczyna być znacząco słychać pracę silnika. Niestety skrzynia z tymi silnikami tylko 5 biegowa więc obroty w granicach 3 tys. Trochę to przeszkadza przy dłuższej jeździe zwłaszcza że auto samo w sobie nie jest aż tak źle wyciszone. Nie słychać szumu powietrza itp. Po wciśnięciu sprzęgła jest błoga cisza :) Podsumowując - w jaki sposób mogę wyciszyć wnętrze/komorę silnika, żeby praca silnika była mniej słyszalna wewnątrz auta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz wyciszyć przegrodę, dostaniesz się od wewnątrz, pod nogami kierowcy i pasażera. Nie używaj żadnego bitumitu bo to służy do wyeliminowania drgań blachy. Kup piankę kauczukowa, im grubsza tym lepsza, ale to najpierw musisz zobaczyć jak z miejscem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś też Kolego spróbować skontrolować jak jest rozwiązane wyciszenie okolic lewarka zmiany biegów. Niedawno spotkała mnie taka historia, choć sprawa dotyczy starego auta, to może jest to jakiś trop. Po chwili poszukiwań związanych z uciążliwym hałasem którego wcześniej nie było, okazało się że wewnętrzna, gumowa osłona o kształcie podobnym do mieszka, oddzielająca kabinę od świata zewnętrznego, zsunęła się nieznacznie ze swojej właściwej pozycji - wargi wyprofilowanej na krawędzi otworu wyciętego w tunelu nad skrzynią biegów. Hałas był niemożliwy. Tym trudniej było mi w to uwierzyć że ponad osłoną gumową którą mam na myśli, jest jeszcze druga - również szczelny i gumowy mieszek właściwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.