Jump to content

Wyciszenie wnętrza, komory silnika.


viechooo
 Share

Recommended Posts

Witam, potrzebuję pomocy w temacie wyciszenia wnętrza auta. Auto to Citroen C5 X7 z silnikiem 2.0 benzyna. Problem tkwi w tym, że w czasie jazdy z prędkościami autostradowymi zaczyna być znacząco słychać pracę silnika. Niestety skrzynia z tymi silnikami tylko 5 biegowa więc obroty w granicach 3 tys. Trochę to przeszkadza przy dłuższej jeździe zwłaszcza że auto samo w sobie nie jest aż tak źle wyciszone. Nie słychać szumu powietrza itp. Po wciśnięciu sprzęgła jest błoga cisza :) Podsumowując - w jaki sposób mogę wyciszyć wnętrze/komorę silnika, żeby praca silnika była mniej słyszalna wewnątrz auta?

Link to comment
Share on other sites

Musisz wyciszyć przegrodę, dostaniesz się od wewnątrz, pod nogami kierowcy i pasażera. Nie używaj żadnego bitumitu bo to służy do wyeliminowania drgań blachy. Kup piankę kauczukowa, im grubsza tym lepsza, ale to najpierw musisz zobaczyć jak z miejscem.

Link to comment
Share on other sites

Mozna i wewnątrz i w samej komorze silnika czy nie ma to sensu? Co z wygłuszeniem samej maski? Czy ma ono wpływ na słyszalnosc pracy silnika wewnątrz auta czy tylko na zewnątrz będzie ciszej?

Link to comment
Share on other sites

W komorze silnika oczywiście można (maty muszą być odporne na wysokie tem.) , ale dojście masz lepsze od środka. Wygłuszenia maski coś pomoże, ale niewiele.

Link to comment
Share on other sites

Mógłbyś też Kolego spróbować skontrolować jak jest rozwiązane wyciszenie okolic lewarka zmiany biegów. Niedawno spotkała mnie taka historia, choć sprawa dotyczy starego auta, to może jest to jakiś trop. Po chwili poszukiwań związanych z uciążliwym hałasem którego wcześniej nie było, okazało się że wewnętrzna, gumowa osłona o kształcie podobnym do mieszka, oddzielająca kabinę od świata zewnętrznego, zsunęła się nieznacznie ze swojej właściwej pozycji - wargi wyprofilowanej na krawędzi otworu wyciętego w tunelu nad skrzynią biegów. Hałas był niemożliwy. Tym trudniej było mi w to uwierzyć że ponad osłoną gumową którą mam na myśli, jest jeszcze druga - również szczelny i gumowy mieszek właściwy.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.