Skocz do zawartości

Tenzi Leder Clean i Tenzi Leder Shine GT


zmorka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, zapraszam do obejrzenia mojego pierwszego testu, uwagi mile widziane.

 

Przedmiotem testu jest preparat firmy Tenzi, pierwszy do czyszczenia - Leder Clean

 

t1_zpsbgth2akm.jpg

 

Ze strony producenta :

Zrobić roztwór roboczy 10% (100 ml/1 l wody). Spryskać nim powierzchnię szczotki z naturalnym końskim włosiem, po czym delikatnie przeszorować. Odczekać około 15-20 sek. Przetrzeć szmatką z delikatnego włókna, płukaną w czystej bieżącej wodzie (w zależności od potrzeb).

A więc do dzieła, tutaj pomogłem sobie pianowniczką i szczoteczką z Colourlock, pacjent Mazda CX7 2009, dopiero co kupiona, więc jest co robić:

 

t3_zpsrxcrcd5d.jpg

 

wspomniana szczoteczka i piana z preparatem :

 

t4_zpsgtzectrf.jpg

 

zapach znośny, bliżej nieokreślony, ale nie jest absolutnie uciążliwy, bardzo ładnie się rozprowadza

 

t41_zpsvysx5u7j.jpg

 

i teraz co mnie bardzo zaskoczyło, brud schodził bardzo ładnie, aż byłem zdumiony :

 

t5_zpskqudzgtc.jpg

 

Bardzo fajnie wszystko schodziło, efekt przeszedł moje najśmielsze moje oczekiwania, pragnę zaznaczyć że za bardzo rozsądne pieniądze mamy litr gotowego do użycia produktu

 

t7_zps44fb2lcp.jpg

 

Jako, że całość wyglądała bardzo obiecująco poleciałem dalej

 

t6_zpsvjrrwxjv.jpg

 

t8_zps7lbbigcs.jpg

 

Po zakończeniu prac czyszczących wziąłem się za zabezpieczenie całości kolejnym preparatem Tenzi

 

t2_zpsflypew8f.jpg

 

Gotowy do użycia, zapach obojętny, ale tutaj (niemiła) niespodzianka, a raczej moja wina, preparat ten, lekko nabłyszcza, poza zabezpieczeniem nadaje lekkiego połysku, co akurat dla mnie jest na minus, a tak wygląda całość już po zabezpieczeniu :

 

t9_zpsxphrdrw3.jpg

 

t91_zpstgs0kbp2.jpg

 

t92_zps35w9b9za.jpg

 

Dlaczego akurat Tenzi, do tej pory korzystałem tylko z Colourlock-a i nadal mam zamiar z niego korzystać, natomiast produkty Zymola zupełnie do mnie nie trafiają, a tutaj w rozsądnych pieniądzach mamy bardzo skuteczny preparat do czyszczenia tapicerki skórzanej, ocena należy do Was.

Mam nadzieję, że test się udał ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nie jest przypadkiem 1:10 :o

Bo koncentrat ma pH13,a gotowy środek 10-11

 

przepraszam, moja wina, źle ściągnąłem opis ze strony producenta, ma być :

 

 

Zrobić roztwór roboczy 10% (100 ml/1 l wody). Spryskać nim powierzchnię szczotki z naturalnym końskim włosiem, po czym delikatnie przeszorować. Odczekać około 15-20 sek. Przetrzeć szmatką z delikatnego włókna, płukaną w czystej bieżącej wodzie (w zależności od potrzeb).

poprawione

moja wina, zestresowany pierwszym testem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj wypowiedzi speców od skór i jaki to będzie miało wpływ na skórę w przyszłości. Myślisz, że problemem jest zrobić produkt do skór, który będzie dobrze domywał? Problemem jest stworzenie produktu, który dobrze domywa i jest neutralny dla skóry. To nie jest materiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystam z produktu Leder Clean i zgadza się, jest on dość mocny ale to nie problem żeby zmniejszyć roztwór roboczy (5%-6%) żeby uzyskać mniejsze pH preparatu gotowego do czyszczenia.

 

zmorka mogłeś zakupić Leder Care GT, nie pozostawia połysku jak Shine GT, aczkolwiek te dwa preparaty nie bardzo nadają się na dobrą impregnację po czyszczeniu tylko do nawilżania po czyszczeniu, żeby skóra nie była mocno wysuszona co jest istotne po użyciu Leder Clean.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj wypowiedzi speców od skór i jaki to będzie miało wpływ na skórę w przyszłości. Myślisz, że problemem jest zrobić produkt do skór, który będzie dobrze domywał? Problemem jest stworzenie produktu, który dobrze domywa i jest neutralny dla skóry. To nie jest materiał.

Żeby sprzedawać coś 10razy drożej to trzeba dorobić ideologię,to chyba proste? :o

:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stosuje od dłuższego czasu co prawda więcej tym preparatem zrobiłem mebli skórzanych niż foteli samochodowych ale ogólnie daje rade, polecam po czyszczeniu tenzi leder cream krem gotowy do użycia o odczynie lekko kwaśnym czyli takim jaki skóra powinna posiadać.

Fajnie zmiękcza i odżywia skórę.

 

Co do ph środka do czyszczenia to jest wyraźnie napisane na ile czasu to pozostawić.

Sprawdzałem środek na swoich skórach w bmw, leżał miejscami krócej miejscami dłużej ale nic się nie stało, środek jest na bazie wody i nie zawiera rozpuszczalników.

Porównywałem z apc w stężeniu do skór i tu jest dopiero moc bo po dłuższych poleżynach ścierka zrobiła się delikatnie bordowa czyli zebrało farbe :) oczywiście tego nie widać teraz ale jednak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.