Skocz do zawartości

Polerka Rupes 15ES czy 21ES ?


kimboax

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Pracuję sporadycznie od dwóch lat na polerce DA Lare Epl-42 skok 8mm z pastami Scholl S3 gold, S17, S40 i padami Scholl niebieski, pomarańczowy i ostatnio spróbowałem flexipads żółtych i pomarańczowych.

 

Planuję zająć się tym tematem bardziej na poważnie i dlatego chce kupić lepszą polerkę.

Wybór padł na Rupes tylko teraz pytanie lepiej kupić 15ES czy 21ES ?

 

Na jakich padach i pastach najlepiej pracuje Rupes DA ?

 

Z góry dzięki za konkretne odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

dobry ! :)

w moim studio od paru dni pracujemy na 15ES jest to średnia polerka wydaje mi się ze jest idealna bo 21ES jest już spora maszyna do dużych elementów np maski a mamy wiele innych elementów gdzie ciężko będzie robić to dużym skokiem i i maszyna. Pady i pasty tylko rupes są bardzo dobre nie pylą, nie zostawiają jakiś śladów w zakamarkach itd auto jest praktycznie czyste oraz wydajność jest bardzo dobra . Osobiście jestem baaardzo zadowolony z zakupu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem co masz na myśli pisząc, że 21 to duża maszyna, sa to bliźniacze maszyny różniące się skokiem.

A pady i pasty to jak kolega wyżej, plus dodam od siebie, że mf od rupes to porażka, ale nie ma systemów idealnych.

Co do pytania ogólnie wszystko zależy od Ciebie najlepiej spróbować pracy z jedna i drugą, 15 przez mniejszy skok jest bardziej uniwersalna, pracuje mam wrażenie bardziej gładko w porwnaniu do 21, aczkolwiek jak sie długo pracuję na obu różnica jest niemal nie zauważalna, 21 odwdziecza sie za to szybkością korekcji, dlatego ja wybrałem 21, musisz pamiętać, że kupując 21 musisz dokupić 5' bp, ktora w 15 jest standardem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Potwierdzam. W studiu mam 15ke i robię nim wszystkie większe powierzchnie a do zderzaków lamp lusterek i zakamarków używam juz Kraussa z BP 75mm bo Rupesem nie podejdziesz.

Polecałbym Ci jednak 15ke ;)

A i pamiętaj że im większy pad tym troszkę mniejsza siła cięcia :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam szukam rupeska w jak najlepszych pieniadzach, przegladam brytyjskiego i amerykańskiego ebaya i jedno co mi sie rzuciło w oczy to na maszynach na wlepce jest 120V.

czy rupes robil 2 rodzaje silników 120v i europejskie 230?? W wielu urzadzeniach jest 110-230V 50-60Hz zakres działania, więc uniwersalny.

wie ktoś jak to jest? Wychodzi na to że import z usa nie wchodzi w grę a jak juz to tylko z jakimś transfomatorem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

looki12, odkąd dałeś link zaglądam co 2 dzien:-) z tego co pisza to promocja obowiązuje do wigilii, więc myślę że naprawdę dobra cena będzie w połowie grudnia o ile się nie rozejdzie wszystko.

no i dzieki za pamiec :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.