Jump to content

Kompletny pierwszy zestaw

komandos102
 Share

Recommended Posts

Witam wszystkich forumowiczów. Już od jakiegoś czasu zagłębiam się w lekturę forum i skompletowałem sobie zestaw kosmetyków i maszyn, żeby zacząć swoją przygodę z detalingiem(tylko hobbistycznie, kilka aut).

Do dzieła(wersja poprawiona, dzieki Fitte):

1)Polerka+bp+pady:

Polerka BASS POLSKA BP-5119

BP 125mm+75mm Flexipads

Pady NAT (biały,żółty,czerwony, czarny)

2)Odkurzacz piorący:

HYUNDAI VC5750

3)Rękawica:

Meguiar's Microfiber Wash Mitt

4)Mycie i czyszczenie:

Shiny Garage Strawberry Car Shampoo 500ml

ADBL APC 1L

Shiny Garage Iron Off

Glinka 3M niebieska(mam w domu 2 kostki tej glinki)

5)Polerka i Cleaner:

Menzerna FG500 / PF2500 250ml

Koch Anti-Hologram 250ml

Dodo Juice Lime Prime

6)Wosk:

Poorboy's World Natty's Paste Wax Blue

7)Felgi i opony i plastiki zewnętrzne:

Tuga 1L

Shiny Garage Back2Black T.T.D(do opon i plastików)

8)Szyby:

Shiny Garage Perfect Glass Cleaner 500ml

Soft99 Glaco Roll On lub Glaco Q

9)Środek:

Preparat do plastików Nielsen Choice 500ml

Nielsen Nap Low Foam 1L

10)Mikrofibry i ręcznik do suszenia już posiadam i wydaje mi się,że na początek będą okej.

Na teraz to by było na tyle. Bardzo proszę o sprawdzenie i weryfikację zestawu. Jestem otwarty na wszelkie zmiany, co można dodać co nie jest koniecznie potrzebne. Tak jak pisałem na początku przed skomponowaniem tego zestawu dużo czytałem ale jestem kompletnie zielony w tym temacie. Pierwsze auta jakie będę robił to : skoda fabia i Astra G, a jak już trochę nabiorę wprawy to chce zrobić swojego Audika A3 '08 czarny(To przez niego albo lepiej dzięki niemu to całe zamieszanie się zaczęło 8-) )

6)Wosk:

Meguiar's NXT Generation Tech Wax 2.0 paste 311g

7)Felgi i opony i plastiki zewnętrzne:

Shiny Garage Monster Wheel Cleaner 500ml

Meguiar's Trim Detailer 296ml

Poorboy's World Bold N Bright 118ml tester

6) Poorboy's Nattys , Soft99 King Of Gloss

7) Opony Shiny Garage Back2Black T.T.D (również może byc używany na plastikach)

Już zmieniam :) reszta wygląda dobrze czy coś jeszcze należałoby zmienić?

Po 10'tym chciałbym to wszystko zakupić i tu pojawia się kolejne pytanie, czy jest możliwość skompletowania zestawu w jednym sklepie(może podpowiedź w jakim)? Bo już w 2 ten koszyk chciałem dodać i kilka produktów jest niedostępnych :(

Już zmieniam :) reszta wygląda dobrze czy coś jeszcze należałoby zmienić?

Po 10'tym chciałbym to wszystko zakupić i tu pojawia się kolejne pytanie, czy jest możliwość skompletowania zestawu w jednym sklepie(może podpowiedź w jakim)? Bo już w 2 ten koszyk chciałem dodać i kilka produktów jest niedostępnych :(

Rzeczy elektroniczne takie jak polerka i odkurzacz w sklepie u jednego partnera raczej nie kupisz.

Odnośnie odkurzacza się nie wypowiem bo nie znam sie na sprzecie tego typu ale polerka jest ok.

Odnośnie sklepu z kosmetykami moge Ci polecić zakupy u MXNOWICKI/MrCleaner, mają wiekszość arsenału.

Przemyślałem jeszcze kilka podpunktów i myślę, że zmieniłbym

APC Nielsen Cyclone 1L -> ADBL APC 1L (baniak 5L kosztuje 2 razy więcej i jest bardziej opłacalny)

SF4000 250ml -> Koch Anti-Hologram 250ml

ValetPRO Cleaner Achilles Prep 500ml -> zastąpiłbym jakimś cleanerem np. Dodo Juice Lime Prime

Car Pro IronX Lemon Scent 500ml -> kupiłbym coś tańszego np. Shiny Garage Iron Off

Shiny Garage Monster Wheel Cleaner 500ml -> zielona Tuga 1L

Rain-X niewidzialna wycieraczka -> dołożyłbym do Soft99 Glaco Roll On lub Glaco Q

Super, wielkie dzięki zrobię dziś aktualizacje mojego koszyka i mam nadzieje, ze w sklepach które podałeś będzie ten zestawik :-D a potem zaczynamy dziaaalac. Maszyny mam już znalezione w innych sklepach wiec z tym problemu nie ma