Skocz do zawartości

Kompletny pierwszy zestaw


komandos102

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów. Już od jakiegoś czasu zagłębiam się w lekturę forum i skompletowałem sobie zestaw kosmetyków i maszyn, żeby zacząć swoją przygodę z detalingiem(tylko hobbistycznie, kilka aut).

Do dzieła(wersja poprawiona, dzieki Fitte):

1)Polerka+bp+pady:

Polerka BASS POLSKA BP-5119

BP 125mm+75mm Flexipads

Pady NAT (biały,żółty,czerwony, czarny)

 

2)Odkurzacz piorący:

HYUNDAI VC5750

 

3)Rękawica:

Meguiar's Microfiber Wash Mitt

 

4)Mycie i czyszczenie:

Shiny Garage Strawberry Car Shampoo 500ml

ADBL APC 1L

Shiny Garage Iron Off

Glinka 3M niebieska(mam w domu 2 kostki tej glinki)

 

5)Polerka i Cleaner:

Menzerna FG500 / PF2500 250ml

Koch Anti-Hologram 250ml

Dodo Juice Lime Prime

 

6)Wosk:

Poorboy's World Natty's Paste Wax Blue

 

7)Felgi i opony i plastiki zewnętrzne:

Tuga 1L

Shiny Garage Back2Black T.T.D(do opon i plastików)

 

8)Szyby:

Shiny Garage Perfect Glass Cleaner 500ml

Soft99 Glaco Roll On lub Glaco Q

 

9)Środek:

Preparat do plastików Nielsen Choice 500ml

Nielsen Nap Low Foam 1L

 

10)Mikrofibry i ręcznik do suszenia już posiadam i wydaje mi się,że na początek będą okej.

 

Na teraz to by było na tyle. Bardzo proszę o sprawdzenie i weryfikację zestawu. Jestem otwarty na wszelkie zmiany, co można dodać co nie jest koniecznie potrzebne. Tak jak pisałem na początku przed skomponowaniem tego zestawu dużo czytałem ale jestem kompletnie zielony w tym temacie. Pierwsze auta jakie będę robił to : skoda fabia i Astra G, a jak już trochę nabiorę wprawy to chce zrobić swojego Audika A3 '08 czarny(To przez niego albo lepiej dzięki niemu to całe zamieszanie się zaczęło 8-) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6)Wosk:

Meguiar's NXT Generation Tech Wax 2.0 paste 311g

 

7)Felgi i opony i plastiki zewnętrzne:

Shiny Garage Monster Wheel Cleaner 500ml

Meguiar's Trim Detailer 296ml

Poorboy's World Bold N Bright 118ml tester

 

6) Poorboy's Nattys , Soft99 King Of Gloss

7) Opony Shiny Garage Back2Black T.T.D (również może byc używany na plastikach)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już zmieniam :) reszta wygląda dobrze czy coś jeszcze należałoby zmienić?

Po 10'tym chciałbym to wszystko zakupić i tu pojawia się kolejne pytanie, czy jest możliwość skompletowania zestawu w jednym sklepie(może podpowiedź w jakim)? Bo już w 2 ten koszyk chciałem dodać i kilka produktów jest niedostępnych :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już zmieniam :) reszta wygląda dobrze czy coś jeszcze należałoby zmienić?

Po 10'tym chciałbym to wszystko zakupić i tu pojawia się kolejne pytanie, czy jest możliwość skompletowania zestawu w jednym sklepie(może podpowiedź w jakim)? Bo już w 2 ten koszyk chciałem dodać i kilka produktów jest niedostępnych :(

Rzeczy elektroniczne takie jak polerka i odkurzacz w sklepie u jednego partnera raczej nie kupisz.

Odnośnie odkurzacza się nie wypowiem bo nie znam sie na sprzecie tego typu ale polerka jest ok.

Odnośnie sklepu z kosmetykami moge Ci polecić zakupy u MXNOWICKI/MrCleaner, mają wiekszość arsenału.

 

Przemyślałem jeszcze kilka podpunktów i myślę, że zmieniłbym

APC Nielsen Cyclone 1L -> ADBL APC 1L (baniak 5L kosztuje 2 razy więcej i jest bardziej opłacalny)

SF4000 250ml -> Koch Anti-Hologram 250ml

ValetPRO Cleaner Achilles Prep 500ml -> zastąpiłbym jakimś cleanerem np. Dodo Juice Lime Prime

Car Pro IronX Lemon Scent 500ml -> kupiłbym coś tańszego np. Shiny Garage Iron Off

Shiny Garage Monster Wheel Cleaner 500ml -> zielona Tuga 1L

Rain-X niewidzialna wycieraczka -> dołożyłbym do Soft99 Glaco Roll On lub Glaco Q

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, wielkie dzięki zrobię dziś aktualizacje mojego koszyka i mam nadzieje, ze w sklepach które podałeś będzie ten zestawik :-D a potem zaczynamy dziaaalac. Maszyny mam już znalezione w innych sklepach wiec z tym problemu nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.