Jump to content

Przetyrana skóra


piotrekltk
 Share

Recommended Posts

Cześć. Dorwałem w dobrej cenie fotele skórzane do mojej Laguny z wersji Initiale Paris z elektrycznymi stelażami i podgrzewaniem(przedewszystkim z tego względu je brałem). Raczej nastawiam się na przekładkę samych stelaży i podgrzewania do moich welurów jednak przez głowę przeszedł mi pomysł przeprowadzenia renowacji, jednak byłaby ona ekstramalna. Właśnie, stąd ten temat, żeby oszacować przypuszczalne koszty renowacji czegoś tak zatyranego. Dodam, że za 400-500zł jestem w stanie kupić komplet skór w bdb stanie, tak dla porównania z kosztami renowacji.

 

Link do albumu ze zdjęciami:

https://plus.google.com/photos/100224523584592032041/albums/6153197186512675521?authkey=CNuD6vOe2aisbw

[mod=damianTDCi]Popraw rozmiar zdjęcia, najdłuższy bok maksymalnie może mieć 800[/mod]

 

Jest to fotel kierowcy, reszta w miarę się trzyma. Jak widać dużo pęknięć lakieru, usyfione straszliwie, od strony drzwi za dużo skóry nie zostało przytyrane maksymalnie - wydaje mi się, że z tym za dużo by się nie zrobiło, pęknięcia są też między szwami, a tam raczej nic nie zaszpachluję, bo nie estetycznie będzie wyglądało jak złapię też szwy. Wielkie rozcięcie, które też jest zagadką, obawiam się, że po podklejeniu nierównomiarnie by się siły tam rozkładały i znów by puściło, w najgorszym możliwym miejscu w zasadzie jest to rozcięte.

No i pytanie ogólne: czy w komplecie np. Colourlocka jest wystarczająco dużo farby tonującej by polakierować prawie w całości dwa fotele i połowicznie tylną kanapę(tam już jest wporzo, trochę przetarć lakieru tylko)? Oszacowałem, że koszty za ogarnięcie tego to min. 300zł zakładając, że to co jest w zestawach by wystarczyło, nie musiałbym dokupować np. farby.

Z góry dzięki za pomoc :)

 

P.S. Dodatkowym problemem jest "luźna skóra" na zagłówkach i podłokietniku, świadczy to na pewno w pewnym stopniu o "wysiedzeniu" i obawiam się, że pianka się zbiła przedewszystkim na podłokietniku, ale czy ogólnie można z tym coś zrobić? Ściągnąć ją jakoś? Widziałem ten filmik z gorącymi ręcznikami, które właśnie niwelują te fałdy przez obkurczenie skóry, słyszałem o opalarce, ale powiedzcie mi czy jest sens i w jakim stopniu byłoby to do poprawienia? Podłokietnik widoczny na ostatnim zdjęciu w albumie.

Link to comment
Share on other sites

Chcesz to dobrze zrobić, to obszyj na nowo. Takich parchów nawet bym nie próbował odnawiać, bo jest masakra :roll:

 

Szkoda czasu i pieniędzy.

Link to comment
Share on other sites

Troszkę się nie zrozumieliśmy, kupiłem je ze wzgledu na elektrykę i podgrzewanie, za 400zł nie wyrwę skóry w elektryce zadbanej tylko samą zadbaną skórę z manualną regulacją(chodziło mi o samą podmianę skóry). Nie zamierzałem na tym jeździć tylko chce przełożyć same stelaże do moich welurów, jednak z CIEKAWOŚCI przedewszystkim założyłem temat, by prosić o opinię ludzi którzy ratowali najgorsze skóry.

 

Podejdźmy może teraz w inny sposób do tematu - Czy Waszym zdaniem takie coś jest w ogóle do odratowania i jak z trwałością naprawy(tego rozcięcia naprzykład). Postanowiłem już, że przekładam tylko elektrykę do siebie, a skóry na sprzedaż za wyjątkiem tej kierowcy, bo do niczego się nie nadaje, także powtarzam temat jest w ramach ciekawostki.

 

 

P.S. Do tego tak jak kolega wyżej myślałem to zrobić, żeby się nauczyć i pokazać, że się da, ale jako, że miałyby być dla mnie, a nie na handel (bo nic bym na tym interesie nie zarobił po pełnej renowacji tylko jeszcze stracił) to odpuszczam, bo nie wiem jak z trwałością pozatym za duże koszta.

Link to comment
Share on other sites

Podejdźmy może teraz w inny sposób do tematu - Czy Waszym zdaniem takie coś jest w ogóle do odratowania i jak z trwałością naprawy(tego rozcięcia naprzykład).

 

Takich rozcięć w tym miejscu się nie naprawia, tylko wymienia kawałek skóry na nowy. To miejsce dużo pracuje i popęka.

 

Fotel jest mocno zmęczony i nie inwestowałbym w jego naprawę.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.