Skocz do zawartości

Aktywna piana+myjnia parowa czy to działa?


szewczyksb

Rekomendowane odpowiedzi

Mam małą myjkę parową Karcher [taką na kółkach, nie typowo ręczną] i wydaje mi się, że przy jej ciśnieniu niespełna 4 bar można by się zakatować próbując spłukać nią pianę. Pierwszy problem myjni parowej to ciągłe "dogrzewanie" wody w celu uzyskania ciśnienia roboczego. To sprawi, że będzie potrzebny kalendarz, bo inaczej nie da się policzyć czasu potrzebnego na taki zabieg.

Spłukiwanie karoserii czy też próba jej mycia myjką parową to mordęga. Przetoczył się tutaj na forum już chyba podobny wątek osoby, która rozpatrywała mycie auta czymś takim.

Podpisuję się pod tym rękoma i nogami. Dziś sam próbowałem użyć tej myjki do wyczyszczenia przyczepy campingowej po zimie... Po 2 minutach prób z myjką sięgnąłem po pseudo "APC" Voigt Brudpur w roztworze 1:10 z atomizerem i dużą szczotką z miękkim włosiem do mycia rowerów. Efekt więcej niż zadowalający, tym bardziej że za rok znów mnie to czeka bo przyczepa stoi na mocno zalesionym campingu. Tym razem jednak sięgnąłem po rozum i po umyciu przyczepy roztworem, poprawiłem jakimś szamponem samochodowym z woskiem z Autolandu. Może za rok będzie przez to mniej roboty.

 

Szczerze nie wyobrażam sobie mycia taką myjką samochodu a już w ogóle próby spłukania nią jakiejkolwiek piany, nie mówiąc już o aktywnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega pewnie pyta o coś mocniejszego niż ten karcher, 8-10 barów. Powiem tak ze NIGDY tego nie próbowałem i nie mam pojęcia jaki będzie efekt. Teoretyzujac myślę że jest to możliwe w myjni parowej też ustawia się ilość mokrej pary. Może ktoś przetestuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał kolega powyżej chodzi mi o większą myjnię parową. Ja posiadam optimę DS. Tylko nie posiadam tej śnieżnej, białej piany aktywnej. W standardowym wydaniu używanie tej maszyny odbywa się troszkę inaczej niż z wykorzystaniem wody i dlatego zastanawiam się, czy z pianą będzie to działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Akurat mam styczność z tymi co bardziej profesjonalnymi wytwornicami pary.

Dla mnie takie coś jest bezsensu, wydajność takiej myjki jest niewielka w porównaniu do karchera. Raczej efekt byłby ten sam, za to nakład czasu o wiele większy.

Ponadto używając tak agresywnej chemii jak aktywna piana razem z myjką parową musiałbyś używać pełnej maski wraz z odpowiednimi filtrami. Inaczej do oczu, nosa i ust dostawałyby Ci się te wszystkie opary.

Jeśli już miałbym stosować parę na zewnątrz auta to bardziej do doczyszczania punktowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.