Jump to content

Aktywna piana+myjnia parowa czy to działa?


szewczyksb
 Share

Recommended Posts

Mam małą myjkę parową Karcher [taką na kółkach, nie typowo ręczną] i wydaje mi się, że przy jej ciśnieniu niespełna 4 bar można by się zakatować próbując spłukać nią pianę. Pierwszy problem myjni parowej to ciągłe "dogrzewanie" wody w celu uzyskania ciśnienia roboczego. To sprawi, że będzie potrzebny kalendarz, bo inaczej nie da się policzyć czasu potrzebnego na taki zabieg.

Spłukiwanie karoserii czy też próba jej mycia myjką parową to mordęga. Przetoczył się tutaj na forum już chyba podobny wątek osoby, która rozpatrywała mycie auta czymś takim.

Podpisuję się pod tym rękoma i nogami. Dziś sam próbowałem użyć tej myjki do wyczyszczenia przyczepy campingowej po zimie... Po 2 minutach prób z myjką sięgnąłem po pseudo "APC" Voigt Brudpur w roztworze 1:10 z atomizerem i dużą szczotką z miękkim włosiem do mycia rowerów. Efekt więcej niż zadowalający, tym bardziej że za rok znów mnie to czeka bo przyczepa stoi na mocno zalesionym campingu. Tym razem jednak sięgnąłem po rozum i po umyciu przyczepy roztworem, poprawiłem jakimś szamponem samochodowym z woskiem z Autolandu. Może za rok będzie przez to mniej roboty.

 

Szczerze nie wyobrażam sobie mycia taką myjką samochodu a już w ogóle próby spłukania nią jakiejkolwiek piany, nie mówiąc już o aktywnej.

Link to comment
Share on other sites

Kolega pewnie pyta o coś mocniejszego niż ten karcher, 8-10 barów. Powiem tak ze NIGDY tego nie próbowałem i nie mam pojęcia jaki będzie efekt. Teoretyzujac myślę że jest to możliwe w myjni parowej też ustawia się ilość mokrej pary. Może ktoś przetestuje?

Link to comment
Share on other sites

Tak jak napisał kolega powyżej chodzi mi o większą myjnię parową. Ja posiadam optimę DS. Tylko nie posiadam tej śnieżnej, białej piany aktywnej. W standardowym wydaniu używanie tej maszyny odbywa się troszkę inaczej niż z wykorzystaniem wody i dlatego zastanawiam się, czy z pianą będzie to działać.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Akurat mam styczność z tymi co bardziej profesjonalnymi wytwornicami pary.

Dla mnie takie coś jest bezsensu, wydajność takiej myjki jest niewielka w porównaniu do karchera. Raczej efekt byłby ten sam, za to nakład czasu o wiele większy.

Ponadto używając tak agresywnej chemii jak aktywna piana razem z myjką parową musiałbyś używać pełnej maski wraz z odpowiednimi filtrami. Inaczej do oczu, nosa i ust dostawałyby Ci się te wszystkie opary.

Jeśli już miałbym stosować parę na zewnątrz auta to bardziej do doczyszczania punktowego.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
  • 1 month later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.