Skocz do zawartości

BMW serii 3 E46 (zielony)


KubaCK

Rekomendowane odpowiedzi

Popracowałem wczoraj trochę z kumplem nad moim autem, a konkretnie samą klapą. Chcieliśmy zobaczyć jak się będzie zachowywał lakier po całym zabiegu (jak szybko się będzie rysował, płowiał i takie tam). Pojeżdżę tak ze 2 tygodnie. Powiem tak - auto mam z Włoch. Wiadomo jak tam jeżdżą. Jest bezwypadkowe, ale prawie całe malowane. Niestety nie robiłem tego ja, tylko poprzedni właściciel który zlecił to jakiejś slamazarze. Prawdopodbnie za szybko malował. przez co lakier dziwnie osiadł i brzydko wygląda. Auto wymyłem, wyglinkowałem i zacząłem pracować pastami (zielona gąbka, pasta również). Niestety nic nie znikało :( Musiałem zmatować cały element i to dosyć mocno. Uzyskałem efekt usunięcia 95 % rys. Zostało parę, ale już była 2 w nocy a dzisiaj o 7 jechałem do wawy, więc do nich nie wróciłem. Poprawi się jak będę robił całe auto. Poniżej parę fotek:

 

20100202166.jpg

 

20100202168.jpg

 

20100202169.jpg

 

20100202170.jpg

 

20100202172.jpg

 

20100202174.jpg

 

20100202176.jpg

 

no i po oraz w trakcie ostatniej fazy:

 

20100202178.jpg

 

20100202180.jpg

 

20100202181.jpg

 

20100202184.jpg

 

20100203186.jpg

 

20100203188.jpg

 

kropelkowanie:

 

20100203190.jpg

 

no i na koniec przykra niespodzianka. Podczas odklejania niebieskiej taśmy 3M odpadł bezbarwny .... :

 

20100203187.jpg

 

Sorki za jakość zdjęć, ale robiłem je telefonem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jakby aż do gołego metalu ....

 

[ Dodano: 3 Luty 2010, 22:25 ]

prawie całe malowane.

dlatego odszedł lakier z taśmą ... tutaj widać jakość wykonanej pracy lakierniczej ...

 

[ Dodano: 3 Luty 2010, 22:26 ]

Prawdopodbnie za szybko malował.

a może użył zbyt szybkiego utwardzacza ?? szybciej schnie,ale lakier jest słabszy ... bardziej podatny na uszkodzenia później ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thomas, podejrzewam że powodów może być milion dla których nie można powiedzieć, że auto jest pomalowane profesjonalnie. Co prawda po zabawie z klapą widzę, że się sporo odratuje. Co dziwne lakier jest naprawdę grubo położony - naprawdę sporą warstwę starłem na klapie i poza pięknym połyskiem nic się nie wydarzyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
tak jakby aż do gołego metalu ....

 

[ Dodano: 3 Luty 2010, 22:25 ]

prawie całe malowane.

dlatego odszedł lakier z taśmą ... tutaj widać jakość wykonanej pracy lakierniczej ...

 

[ Dodano: 3 Luty 2010, 22:26 ]

Prawdopodbnie za szybko malował.

a może użył zbyt szybkiego utwardzacza ?? szybciej schnie,ale lakier jest słabszy ... bardziej podatny na uszkodzenia później ..

 

A moze zbyt duzej jego ilosci...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego miHoo79, tylko po to odkopałeś stary post? Zobacz z którego dnia jest w nim ostatnia odpowiedź... :wallbash:

pozdrawiam

 

Bo akurat sa swieta i nie mam co robic i czytam wszystkie co z tego ze jest z lutego...

A poza tym skoro tak Ci to przeszkadza ze odkopuje pewnie chodzi ze zasmiecam.. to nie wiem kto bardziej ja piszac z opoznieniem o mozliwym problemie czy Ty zwracajacy mi durna uwage!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.