Skocz do zawartości

Pneumatyczna polerka mimośrodowa


KubaCK

Rekomendowane odpowiedzi

No więc tak - ma ktoś jakieś doświadczenie w tym względzie ?? Muszę matować całe moje BMW i pewnie nie raz jeszcze się przyda. Tak więc dorosłem do zakupu pneumatycznej szlifierki mimośrodowej. Doświadczenie mam małe - widziałem tylko pracę takiej od 3M. Ale cena 800 PLN wydaję mi się spora, tym bardziej że pewnie ktoś to dla nich robi. Festoole za 2000 PLN narazie również odpadają. Trochę boję się zamówić maszynę z allegro za 150 PLN, żeby nie narobiła więcej szkód jak pożytku.

 

Znalazłem takie metabo:

 

http://megastore.pl/12256,Elektronarzed ... -7700.html

 

Co myślicie, może ktoś poleci coś lepszego ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz kupić coś na powietrze to sprawdź jaką masz wydajność kompresora. W tej której podałeś zapotrzebowanie na powietrze jest 550 l/min. Minimum kompresor jak musisz do tego mieć to jakieś 300l i około 600l/min wydajności sprężarki w innym przypadku sprężarka będzie chodziła aż się zrobi czerwona a i tak nie napompuje tyle ile trzeba. Myślę że jedyną alternatywą jest coć elektrycznego ale to już też koszt około 2000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jeśli chodzi o szlifierki pneumatyczne, to kompresor musi być bardzo wydajny. Szczerze wątpię by ktokolwiek trzymał taki w domu. Pomimo tego, że w pracy mamy właśnie pneumatyczne, to pracowałem kiedyś elektryczną od DeWalta i też dawała radę, jaki model nie pamiętam, cena chyba koło 1000 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Muszę matować całe moje BMW

Do matowania ta maszynka mimosrodowa sie kompletnie NIE nadaje :thumbdown:

Są pewne wymagania do skoku maszynki pneumatycznej aby nią mozna było bez szkody dla lakieru zmatowac papierem 1500-3000 na wode .

Maksymalny skok maszynki pneumatycznej to 3 mm - tylko taki gwarantuje brak kolistych rysek od zbyt agresywnego ruchu jakim jest juz skok 5 mm.

3mm stosuje sie do wykanczania powierzchni podkładu pod lakier na sucho papierem 400-500 z zastosowaniem odpowiedniej przekładki.

I do klaru 1500-3000 tez przekładka lub papier org z gąbką np trizact .

Bardzo dobre i polecane w lakiernictwie są maszynki pneumatyczne rupes.

Elektryczne zapewne tez ale pneumatyk ma wieksza swobode ruchu i dokładnosc w prowadzeniu go po elemencie ze wzgledu na małe wymiary i wage.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.