Jump to content

Pneumatyczna polerka mimośrodowa


Recommended Posts

No więc tak - ma ktoś jakieś doświadczenie w tym względzie ?? Muszę matować całe moje BMW i pewnie nie raz jeszcze się przyda. Tak więc dorosłem do zakupu pneumatycznej szlifierki mimośrodowej. Doświadczenie mam małe - widziałem tylko pracę takiej od 3M. Ale cena 800 PLN wydaję mi się spora, tym bardziej że pewnie ktoś to dla nich robi. Festoole za 2000 PLN narazie również odpadają. Trochę boję się zamówić maszynę z allegro za 150 PLN, żeby nie narobiła więcej szkód jak pożytku.

 

Znalazłem takie metabo:

 

http://megastore.pl/12256,Elektronarzed ... -7700.html

 

Co myślicie, może ktoś poleci coś lepszego ??

Link to comment
Share on other sites

Jeśli chcesz kupić coś na powietrze to sprawdź jaką masz wydajność kompresora. W tej której podałeś zapotrzebowanie na powietrze jest 550 l/min. Minimum kompresor jak musisz do tego mieć to jakieś 300l i około 600l/min wydajności sprężarki w innym przypadku sprężarka będzie chodziła aż się zrobi czerwona a i tak nie napompuje tyle ile trzeba. Myślę że jedyną alternatywą jest coć elektrycznego ale to już też koszt około 2000.

Link to comment
Share on other sites

Dokładnie jeśli chodzi o szlifierki pneumatyczne, to kompresor musi być bardzo wydajny. Szczerze wątpię by ktokolwiek trzymał taki w domu. Pomimo tego, że w pracy mamy właśnie pneumatyczne, to pracowałem kiedyś elektryczną od DeWalta i też dawała radę, jaki model nie pamiętam, cena chyba koło 1000 zł.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Muszę matować całe moje BMW

Do matowania ta maszynka mimosrodowa sie kompletnie NIE nadaje :thumbdown:

Są pewne wymagania do skoku maszynki pneumatycznej aby nią mozna było bez szkody dla lakieru zmatowac papierem 1500-3000 na wode .

Maksymalny skok maszynki pneumatycznej to 3 mm - tylko taki gwarantuje brak kolistych rysek od zbyt agresywnego ruchu jakim jest juz skok 5 mm.

3mm stosuje sie do wykanczania powierzchni podkładu pod lakier na sucho papierem 400-500 z zastosowaniem odpowiedniej przekładki.

I do klaru 1500-3000 tez przekładka lub papier org z gąbką np trizact .

Bardzo dobre i polecane w lakiernictwie są maszynki pneumatyczne rupes.

Elektryczne zapewne tez ale pneumatyk ma wieksza swobode ruchu i dokładnosc w prowadzeniu go po elemencie ze wzgledu na małe wymiary i wage.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.