Skocz do zawartości

Pasty menzerna


mac412

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam już trochę swoich preparatów (szampony, woski, glinki, cleanery itp), jednak chciałem się zabrać za korektę lakieru maszyną polerską i pytanie czy do czarnego auta (parę drobnych widocznych rysek i hologramy) wystarczy, że kupię pastę menzerna FG500 z gąbką niebieską twardą i SF4000 z gąbką czarną miękką? Czy muszę pomiędzy tymi pastami dać jeszcze PF2500?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już to bierz FG400 ale...jeśli masz tylko drobne ryski i hologramy to pomiń FG400 a weż PF2500. Ewentualnie możesz do niej użyć padów różnej mocy/twardości. Póżniej SF4000 lub polecany Koch Antihologram

Poza tym jest już temat o Menzernach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do PF2500 z Flexipadsa to pomarańczowa. Do finiszu niby zółta ale mam obie i ta żółta tez nie jest zbyt miękka.

Biały twardy Flexipads jest do cięcia pastą FG400/500. Jeśli nie kupisz FG400 to ewentualnie można go użyć z PF2500. Oczywiście potem poprawić z np. żóltym i dopiero pasta finiszowa. Ktoś ostatnio wrzucił efekty po PF2500 na zółtym i ładnie było.

Czarny NAT może być za miękki, niech się ktoś wypowie albo zapytaj w sklepie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To trzeba widzieć auto, żeby powiedzieć. Może być tak, że po prostu coś mocniejszego będzie niezbędne, a może PF 2500 wystarczy.

Generalnie, jeżeli dobrze wypracujesz PF2500, to finisz możesz pominąć. Dasz leciutko ścierny cleaner na czarnym, później wosk i będzie pięknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie tak. Zależy jakie efekty chcesz osiągnąć, czy chcesz się przyłożyć i ile kasy chcesz przeznaczyć. Do czarnego przydałoby się pogłaskać finiszową, SF4000 albo Koch. Pasty oczywiście musisz wymyć IPĄ. W zależności od wosku przydałby się cleaner. Bo np. FK1000p kładzie się i po samej IPIe

 

Tak na marginesie, można by to przenieść do tematu o menzernie, który wyżej wkleiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Udało mi się zrobić zdjęcie auta. Wiem, że lakier jest brudny, ale pod słońce widać to o co mi chodzi i co chciałbym usunąć.

1afc384ff4c1.jpg

ffa80a65b1e0.jpg

e666bef98942.jpg

I teraz czy PF 2500+ żółty pad i finish SF4000 +czarny pad i na to wosk dodo juice blue velvet da rade, czy zaopatrzyć się jeszcze w bardziej tnącą pastę lub pad?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.