Skocz do zawartości

Plastiki motocyklowe


Gość Czyściciel

Rekomendowane odpowiedzi

Tak się zastanawiam czy ktoś z forum miał do czynienia z kosmetyką dla motocykli? Chodzi mi głównie o owiewki plastikowe, czy znacie coś co by je zabezpieczyło np. przed mocnym przywieraniem owadów i nadało trochę połysku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o plastiki lakierowane to można bez problemu używać tego samego co do lakierów samochodowych, czyli woski/sealanty.

W przypadku K1200S nie ma problemu z zastosowaniem tych produktów.

Ważne, żeby NIE myć szyby środkami z alkoholem. Lepiej zarzucić produkt typu SV clear kit lub odpowienik zimola i myć szybę za pomocą QD lub szamponu samochodowego.

 

Alkohol+ szyby vinylowe= problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc! Gratuluje moto K1200 S to jeden z moich ulubionych modeli. Wiem jak jezdzi bo przez krotki okres swojego zycia pracowalem w BMW Motorrad i moim zadaniem bylo przygotowanie motocykli nowych/uzywanych do sprzedazy 8-) .

Wymienie nazwy srodkow ktore ja uzywalem i sprawowaly sie dobrze na owiewkach.

Od siebie polecam Ci najbardziej Bike Instant Show Shine, SRP i High Definition Wax.

Do kól w BMW uzywalem Custom Wheel Cleaner, ktory nie zawiera kwasu.

AG ma pelna profesjonalna linie produktow dla motocykli. 8-)

 

s73r0693.th.jpg

 

Zycze szerokosci!

 

ps. nigdy nie zblizaj sie z produktami do usuwania asfaltu i kleju do szyb w motocyklach, one bardzo tego nie lubia :wallbash: sam tego doswiadczylem w wietrzny dzien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli ogólnie rzecz biorąc nie ma nic specjalnego dla motocykli.. W przypadku mojego sprzętu jest jeszcze jedna sprawa, mam wersję żółto czarną, z tym że czarny w niektórych miejscach jest matowy i nie ma na nim lakieu bezbarwnego, zastanawiam się czy potraktować go woskiem czy delikatnie dressingiem?

 

Zdjęcie kiepskie bo robione telefonem, ale na razie lepszego nie mam.

dsc0026j.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.