Skocz do zawartości

Regeneracja/czyszczenie lamp


daniel87

Rekomendowane odpowiedzi

Znacie dobrego fachowca, który zregeneruje odbłyśniki i ogólnie ogarnie lampy. Pewnie będzie potrzeba rozklejenia, a nie chciałbym fuszerki itp. Pisałem już do hidretrofit, ale chciałbym poznać jeszcze Wasze być może inne propozycje ;) Lampy trochę parują, klosz od środka przybrudzony, soczewka przykurzona i przy okazji zregenerowałbym odbłyśniki za soczewką :)

 

20pygwh.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat z megany soczewkę się łatwo wyjmuje, więc możesz ją wysłać na regenerację właśnie do HRF albo np. do http://paaw.nazwa.pl/reg1/regeneracja-2/

On ma też ofertę na allegro - kupujesz odbłyśnik z kaucją, a jak odeślesz swój to Ci kaucję zwraca.

Z tego co pamiętam to lampy od meganki nie są na permaseal więc powinieneś łatwo je rozkleić i skleić, może się przydać butyl od HRF.

Ogólnie rzecz biorąc - jak chce Ci się bawić i nie masz oporów że coś spierdzielisz, to śmiało, ale wygodniej będzie wysłać do chłopaków z HRF ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :good: Kiedyś rozbierało się jakieś tam lampy, ale wolę je w całości oddać w ręce osób znających się na tym :) H. Cugier widzę, że też zbiera niezłe opinie, kwestia ile będzie kosztowała taka usługa, chociaż bardziej zależy mi na jakości :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

proszę o pomoc bo wychodzą mi na reflektorach takie świńskie ogonki po polerowaniu

w użyciu papiery 500,800 na sucho i 1000,3000 na mokro następnie polerowanie

używam:

PNEUMATYCZNA SZLIFIERKA OSCYLACYJNA 75mm (Max RPM 15000) SKOK OSCYLACJI -3,2mm

PNEUMATYCZNA POLERKA 75mm (Max RPM 2200)

ogólnie reflektory wychodzą jak nowe tylko te serpentynki gdzieniegdzie

myślałem że może dołożyć gradację 15000 jeszcze

proszę o jakąś podpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3M P500 P800

Następnie trizact 1000 i 3000 na mokro wystarczy.

Robię tymi papierami na maszynie o dużo większym skoku i świńskich ogonków nie zostawiam, ale trzeba mieć wprawę.

Trizact 1500 jest mocniejszy od 1000, więc nie ma sensu go dawać pomiędzy.

 

Spróbuj robić wolniejsze ruchy maszyną i dłużej pracować trizactem 1000.

Musisz dojśc do tego po którym papierze robią Ci się te świńskie ogonki, ale podejrzewam, że po tych na sucho.

 

No i najważniejsze - czy masz miękką przekładkę pomiędzy talerzem mocującym a papierem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Czy ktos moglby mi polecic jakas mala polerke ktorej wygodnie byloby uzywac przy reflektorach?

Myslalem o :

 

http://www.flex-tools.com/gb/Produkte/P ... /index.php - troche droga

http://lakierniczy.pl/index.php?z=1&m=546&id=699 - ta znowu DA no i obroty troche wysokie

http://sklep.lare.pl/product.php?id_product=127 - ta niby ok, tylko ze troche duza...

 

Generalnie potrzebuje czegos niewielkiego zeby maszynowo zeszlifowac klosze, czyli pady 1000-3000 albo mniej w zaleznosci od zuzycia, a pozniej polerka az do "efektu koncowego" :D

 

Jeszcze kilka pytan

 

Przy reflektorach, jaka powinienem miec predkosc przy szlifowaniu na sucho i na mokro?

 

Czy lepiej do tego celu (szlif) uzywac maszyny rotacyjnej czy DA z niewielka orbita?

 

Po osiagnieciu zadowalajacego efektu, czym je zabezpieczyc zeby nie "zarosly" po 6 miesiacach? Slyszalem o 9h i kwarcu, tylko gdzie i jakie konkretnie produkty polecacie?

 

dzieki za pomoc :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maucin, jeśli nie masz wprawy to bierz DA. Mniejsze skody możesz narobić. Zawsze przyda się do lakieru korekty jaki i nakładania cleaner i innych rzeczy.

Najlepiej jest mieć 2 maszyny DA i rotację

Wiem ze DA bedzie bezpieczniejsza ale pytanie brzmi czy da rade zeszlifowac powierzchnie reflektorow? Chodzi tez o to ze jezeli orbita bedzie miala np 9 mm tak jak w przypadku tej polerki LARE, to bedzie mi ciezko oszlifowac klosz precyzyjnie, czy jestem w bledzie? :o

 

Wiadomo, idealnie byloby miec obie ale to piesn przyszlosci ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
2 godziny temu, bogdang napisał:

Ja mam sprawdzoną firmę w Krakowie Auto Gamma. Robią kompleksową regenerację reflektora, czyli: polerkę klosza, czyszczą reflektor w środku i do tego regeneracja odblasków. Po takim zabiegu wyglądają jak nowe 😄

A ile kasują?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.