Jump to content

Karcher - konserwacja pistoletu/lancy


sirtrojan
 Share

Recommended Posts

Mam do was pytanie.

Czy smarujecie czymś połączenia pistoletów i wejścia końcówek do myjki?

Często zmieniam końcówki Pianownica/lanca i jak przy pianownicy nie ma problemów tak lanca już się przycina i słabo się wysuwa.

Link to comment
Share on other sites

Do tego typu smarowań (plastik-plastik, metal-plastik) polecam 41FCSbY8j9L._SY300_.jpg

 

Warto konserwować także wąż ciśnieniowy na styku wąż wysoko ciś<->urządzenie. W moim przypadku wąż z racji uszkodzeń mechanicznych nadawał się do wymiany ale nie chciał się odkręcić... W końcu się udało i bez szkody mocowania przy urządzeniu. Do tego używam smar ceramiczny Sonaxa

12710_-1989035276.jpg

 

 

Generalnie tam gdzie chcemy odporności tak, aby np. 2 różne metale się ze sobą nie "zaspawały" ceramiczny smar jest bardzo dobrym wyborem. Ponieważ nie zawiera metalu jest dobrym izolatorem. I to jego powinno się stosować na styku piasta koła - felga aluminiowa (lepiej się spisze niż smar miedziany).

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Większość producentów zaleca stosowanie smaru silikonowego. Co do kamienia polecam przy każdej okazji kiedy nie myjecie samochodu wlać trochę zmiękczacza wody (kupowałem razem z myjką - jakieś 20zł za litr). Poprzednia myjka skończyła żywot właśnie przez kamień dlatego wolę dmuchać na zimne.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.