Skocz do zawartości

Przygotowanie czarnego do zimy


rahim

Rekomendowane odpowiedzi

Czy taki zestaw pomoże mi przygotować auto do zimy? Nie mam nic poza myjką bosch i jakimś koncentratem Karchera

1. Shiny Garage Orange Car Shampoo 500ml (szampon)

2. MasterShine Ręcznik Fluffy do osuszania karoseriii

3. Royal Save Wash Sponge

4. DURAGLOSS Polish Bonding Agent 237ml (cleaner)

5. DURAGLOSS Clear Coat Polish 237ml (wosk)

+ jakieś mikrofibry z marketu i pianownica (przeróbka Marolex) jeśli konieczna.

Auto po polerce u lakiernika, bez szału, ale narazie nie mogę sobie pozwolić na wszystkie potrzebne do korekty akcesoria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast tego wosku Duraglossa kup sobie tester FK1000p. W to miejsce możesz kupić jakaś piankę do mycia wstępnego i marolexa żeby większego bałaganu nie narobić na lakierze kiedy auto będzie bardzo brudne. Takie moje zdanie ;)

 

Czy ten produkt duragloss PBA nadaje się pod ten wosk? Ten koncentrat Karchera(RM-81) nie nada się do mycia wstępnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hihol Tego DG nie używałem ale 1000p tez poleży a wyjdzie taniej. rahim piszesz że masz auto po polerce wiec lakier raczej czysty. Ja na twoim miejscu po prostu przetarł bym go IPA 1:1 i na to FK. Koncentrat Karchera który masz to raczej "cos mocnego" wiec prawdopodobnie by podjadał wosk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarek326, Jesli ipa ma przygotowac lakier pod wosk na zimowe warunki to znaczy ze musisz jeszcze troche poczytac forum lub potestowac kilka, kilkanascie kombinacji na wlasnym lakierze.

Takie rady sa slabe bo moga sie przyczynic do zlej oceny produktu, czy to FK czy DG.

P.S Polerka u lakiernika nie rowna sie 'raczej czysty lakier'. :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam DJ lpl później IPA i na to FK i po takim zabiegu leży sobie długo. Autor napisał ze lakier po "polerce" wiec cały syf powinien być ściągnięty a przetarcie IPA wymyło by pasty lakiernika. FK byłby aplikowany na jałowy lakier. Po studiowaniu forum i własnych doświadczeniach wnioskuje że właśnie na takim najlepiej leży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widziałem jeszcze polerki po tym lakierniku, wiem, że maluje ładnie, ale właśnie nie spodziewam się czystego lakieru. Dokupienia na pewno dg swirl mark remover i fk1000 jakie pady i mikrofibry dokupić do tego? Na którym etapie przetrzeć ipa i w jakim stężeniu? Po smr i w stężeniu 1:1?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i udało mi się dowiedzieć, że Mikołaj się pospieszyl. Czyli wleci ten zestaw +DG SMR FK1000P na lampy farcela g3 na lampy jakieś gabkowe pady i mikrofibry do polerowania. A jakby IPA umyć po myciu szampanem? Czy nie ma co przedabrzac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.