Skocz do zawartości

Aluminiowy Morgan


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Trafił się ciężki projekt, reanimacja aluminium morgana three wheelera. Niestety nie chodzi o jakieś listewki czy felgi... Cały samochód jest aluminiowy!!! Nie ma grama lakieru.

Testowałem autosol jest za bardzo agresywny, nawet przy dłuższej pracy matowi lakier zostawia świrle...

Meguiar's Hot Rims Mag & Aluminum Polish-delikatniejszy produkt, hologramy nie do wyciągnięcia, wychodzi mat.

Meguiars All Metal Polish- po prostu nie działa.....

Używałem przeróżnych kombinacji z gąbka, fibr i filcu, papier wodny do 3000, ciężko wyciągnąć cokolwiek.

Macie jakieś pomysły co można jeszcze przetestować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

twardy90, O polerowaniu aluminium zbytnio pojęcia nie mam , ale jakiś czas temu czyściłem motocykl , rura wydechowa moim zdaniem była aluminiowa , ale oczywiście mogę się mylić ...

 

 

Przed wyglądała tak

 

wzaGhG.jpg

 

Pięćdziesiątke zrobiłem autosolem rotacją na średniej gąbce

 

aBJwT6.jpg

 

 

Wydawało mi się , że jest w miarę OK , Ale znajomy dał mi taki wynalazek

 

http://www.ebay.co.uk/itm/White-Diamond ... 336f1ead98

 

 

Niestety chyba niedostępny w Polsce .

 

 

 

Według opisu na etykiecie wychodzi na to , że jest nieścierny i w dodatku to rownież sealant , więc bardzo sceptycznie do tego podszedłem , ale co mi tam spróbować nie zaszkodzi , nie mam zdjęcia porównującego róznicę pomiędzy nim a autosolem , ale różnica w wyglądzie była + 100 dla White Diamond.

 

Po

 

IQuwUM.jpg

 

 

W miejscu pięćdziesiątki widać delikatną róznicę na korzyść White diamond , niestety tej strony gdzie działałem autosolem już nie udało mi się doprowadzić do takiego samego stanu jak po white diamond , gdyż znajomy dał mi tego środka tylko troszeczkę , więcej nie chciałem, bo odgórnie byłem przekonany , że to gó..o :oops: .

 

 

Ewentualnie możesz również spróbować metal polish od gtechiq , na chromie moim zdaniem robi cuda .

 

 

Tak czy inaczej niezłe masz wyzwanie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz spróbować normalnie pastami do lakieru,tak jak polerowałem sobie ranty,to po autosolu zostawały ryski,a z kolei po pastach robiła się mleczna powierzchnia,no trzeba kombinować.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.