Skocz do zawartości

Toyota Prius, szary metalik, średnio zmęczony lakier


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Chciałbym poprosić o poradę w doborze zestawu na początek. Niestety już zamówiłem sam bez czytania forum także zostaje mi tylko teraz dokupić tak by jak najmniej na tym stracić i uzyskać jak najlepszy efekt.

 

A zakupiłem następująco:

 

-3x Cobra Gold Plush Jr. Microfiber

-Flexipads Ręcznik do osuszania Wafel

-Surf City Garage Speed Demon Wax Detailer

-Surf City Garage Dash Away interior Street Legal

-Bilt-Hamber Surfex HD Degreaser

-2x Meguiar's Even-Coat Applicator Pad

-Menzerna PP Ultra Zastanawia mnie czy duże są różnice w efektach porównując do polecanego na forum Meguiar’s UC

-Bilt-Hamber AutoFoam

-Flexipads Merino Super Soft Lambskin Wash Mesh Mitt

-Aplikator 3-kolorowy Zakupiłem jak przeczytałem na forum iż lepszy do All in One od pada z mikrofibry ale zastanawiam się jak się różni twardością porównując do miękkiej i średniej gąbki polerskiej oraz jakie są różnice w usuwaniu rys na lakierze czyli w efektach.

-2x Wiadro Curver 16l w biedronce

-Kwazar Super Foamer 2l

-Meguiar's Grit Guard Planuję dokupić do wiadra Curver 16l ale zastanawiam się czy będzie pasować tak samo jak Grit Guard Insert który ponoć jest identyczny.

 

Łącznie zapłaciłem 509,64 plus jak się zdecyduję na Meguiar’s Grit Guard będzie 547,64 zł. Sporo zważywszy że jeszcze kiedyś planuję kupić w celu maksymalnego efektu i znacznego zniwelowania rys:

 

-Poorboys World White Diamond Show Glaze

-Dodo Juice Lime Prime Lite Cleaner

-Meguiar's Soft Foam Applicator

-CCS Red WaxSealant Applicator Pad

-Orange Light Cutting CCS Euro Hand Applicator Pad Lub średniej twardości gąbkę polerską na rzep plus uchwyt

-Red Ultra Soft CCS Euro Hand Applicator Pad Lub miekką gąbke polerską na rzepę

-Dodo Juice Basics of Bling Clay

-Menzerna Intensive Polish IP 2100

-Menzerna Final Finish FF 3000

-Dodo Juice Light Fantastic Wax

 

Które z tych niepotrzebnie dubluje lub może są jakieś inne lepsze tańsze skuteczniejsze alternatywy?

 

Zależy mi by tymczasowo poprawić lakier usunąć drobne rysy a później dokupić coś by zniwelować te bardziej widoczne zwłaszcza jedną głęboką a następnie pielęgnować należycie osobnymi preparatami a nie All in One chyba że znaczącej poprawy nie uzyskam dzięki temu?

 

Przy okazji zapytam czy da się naprawić kilka malutkich odprysków takich 1 milimetrowych czy coś przypominającego to oraz czy opłaca się samemu ręcznie polerować szybę która ma liczne malutkie kropki od kamyczków z autostrady i dwa malutkie głębsze pęknięcia oraz powierzchowne rysy od wycieraczki (pewnie wynikające z tych licznych malutkich kropek powodujących nierówności) czy może lepiej oddać do NordGlass by naprawili to i nałożyli niewidzialną wycieraczkę?

 

Dziękuję z góry za wszelką pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.