Skocz do zawartości

okulary z plastikowymi soczewkami - czym wypolerować


JacekZKL

Rekomendowane odpowiedzi

Otóż mam okulary korekcyjne z plastikowymi soczewkami. Mam je już ze 12 lat. Przez te lata użytkowania i wycierania byle czym porobiły mi się od groma rysek, swirli itp.

Jako że są one idealnie dopasowane i dobrane szkoda by mi było robić sobie nowe. Nowe wiadomo zawsze wyjdą inaczej i przez to się inaczej widzi, bliżej podłoga, lub oczy mogą boleć. Więc wolałbym użyć czegoś delikatnego do ręcznej polerki plastików. Tak jak np. są środki do polerowania reflektorów.

Czy możecie polecić jakiś środek który by był wystarczający i nie za mocny na taki plastik z soczewek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat uwazam, ze oczy sa na tyle istotnym narzadem, ze nawet nie probowalbym nic kombinowac tylko sprawilbym sobie nowe.

 

Z drugiej strony zawsze nowe zdazy sie kupic i mozna by poeksperymentowac;) sa pasty pelrskie do tworzyw sztucznych, nazwy nie pamietam, ale kupowalem w NX nowicki.

 

powodzenia;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, nie kombinuj ! Idż do okulisty, zbadaj wzrok bo 12 lat te same okulary to nie wiem czy dobrze. Kup sobie nowe oprawki i nowe szkła z filtrami antyrefleksyjnymi i będziesz zadowolony.

Też nosiłem okulary i nie lubiłem żadnych plamek i rysek. A nie myślałeś o korekcie laserowej ? Kumpel ostatnio robił. Ja 4 lata temu wymieniałem sobie soczewki, tzn. przeszczepialem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem parę lat temu okulary do komputera, z anty refleksem i one mi nie podeszły. Może dlatego że miały inne parametry, słabsze. Nie wiem co do operacji czy warto, czy to eliminuje konieczność noszenia okularów/soczewek. Chodzi o to że w tych b.dobrze się czuję, oczy nie bolą, pomimo ślęczenia przy kompie 8h. A nowe wiadomo, zrobić można czy tylko będą tak tolerowane jak te stare. Dlatego bym chciał spróbować je deczko odrestaurować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedys chwilowo miałem bez powlok i lipa, odbicia, refleksy. Poza tym filtr chronił też przed promieniowaniem (starych monitorów).

No jesli przyzwyczaiłes się do jednej mocy a do kompa siadałeś z innymi to ci nie podeszły, heh

zresztą, możesz zapytać u optyka czy da się i ile to kosztuje. Może niewiele...

Co do operacji to wszystko zależy od wady wzroku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Też miałem problem z porysowanymi okularami. Pytałem w 4 zakładach optycznych i we wszystkich otrzymałem identyczną odpowiedź, że nie oferują takich usług i nie ma możliwości wypolerowania szkieł, a ewentualne próby po prostu "zniszczą" soczewki. Warto co jakiś czas odwiedzić okulistę i dla własnego komfortu wymienić szkła na nowe ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.