Skocz do zawartości

Prównanie pianownic: TECHKAR ; IDROBASE ; PA ; Autobrite


sea doo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Proszę o opinie i pomoc w wyborze pianownicy: TECHKAR ; IDROBASE ; PA ; Autobrite Heavy Duty Foam Lance lub inny model godny polecenia.

 

Wiele jest różnych opinii w temacie "Pianownica i aktywna piana", ale mogłem coś pominąć (na korzyść danego modelu), zrobił się tam trochę długi temat :-] .

 

Proszę w tym temacie tylko zamieszczać informacje o pianownicach podłączanych pod myjki ciśnieniowe.

 

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek WRO, więc z ciekawości zapytam.

Czym w takim razie różni się np. taka "PA" od Idrobase, mam tu na myśli różnice, które rzeczywiście mają wpływ na pracę pianownicy?

Mam styczność z PA, sam korzystam z IDROBASE i nie zauważyłem żadnych już przez 3 lata :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek WRO, już spieszę z wyjaśnieniem :P

Napisałeś, że jest tylko jedna właściwa pianownica, "PA". Porównałeś w/w marki do rękawic, jak się domyślam "PA" to taki odpowiednik "CarPro" - czyli jak rozumiem, reszta nie ma podejścia do "PA".

Dlatego pytam, jaka jest zasadnicza różnica według Ciebie, wpływająca na jakość pianowania (no nie wiem, gorsza piana??), że piszesz w superlatywach tylko o "PA".

Mam pianownicę Idrobase i nie widzę różnicy w działaniu PA vs. Idrobase, domyślam się, że podobnie wygląda sprawa z AB.

Więc jestem ciekaw, czy jest coś czego nie wiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

 

Bardzo proszę o rozwinięcie swojej myśli przez Tomek WRO? Jakie masz doświadczenie z tymi pianownicami? Na podstawie czego wysnuwasz tak daleko idące wnioski ?

 

Zasada działania jest identyczna, budowa też. Jakość materiałów porównywalna. Jedyną realną różnicą jest gęstość sitka, bo każdy daje trochę inne. Ale to też tak naprawdę niewiele zmienia, bo nie jest to cecha jakościowa - po prostu wpływa na to, jaka ilość/gęstość piany wypływa z pianownicy przy konkretnym ustawieniu pokrętła regulacji i przy konkretnym stężeniu konkretnej chemii. Po prostu ten "idealny punkt pracy" będzie trochę bardziej w prawo lub w lewo na pokrętle chemii (co nie jest wadą ani zaletą - po prostu cechą)

 

Przy tym wszystkim do pienienia najważniejsza jest chemia (i tutaj też nie jest tak, że droższa/markowa daje gęstszą pianę).

 

Reasumując - wszystkie są równie dobre, różnice są głównie w wyglądzie pokrętła czy butelki, w opakowaniu, w "metce". Pianownice PA są po prostu "modne"

 

Pozdrawiam,

Wojciech

TECHKAR.PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.