Skocz do zawartości

Który odkurzacz lepszy PROFI 20.2 czy Numatic Henry HVR200A


lord1971

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuje odkurzacza na sucho do aut, który lepszy Numatic czy Profi modele jak w tytule. Chodzi o lepsze zbieranie zanieczyszczeń. Będę wdzięczny za wszelkie sugestie. Testowałem Stanleya stn 35 totalna porażka słaba siła ssania, krótki przewód itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Profi to świetne odkurzacze, mam z nimi wieloletnie doświadczenie i wypracowaną na jego bazie bardzo dobrą opinię.

 

Nie jestem pewien, czy model 20.2 to dobry wybór do samochodów - po pierwsze, to odkurzacz sucho/mokro, po drugie ma podwójny obieg powietrza chroniący silnik przed specyficznymi zanieczyszczeniami, raczej niespotykanymi w samochodach.

 

Do odkurzania aut liczy się w sumie jeden parametr: podciśnienie. Tutaj nawet małe Profi 1 lub Profi 2 sprawdzają się wyśmienicie (wg danych technicznych generowane podciśnienie jest nawet większe niż w modelu 20.2). Jeśli potrzebujesz wybitnie mocnego sprzętu, zerknij na modele Profi 45 - to już konkretne maszyny do ciężkiej pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Tomku Twoje spostrzeżenie bardzo mi pomogło, kupiłem odkurzacz PROFI 5 i jestem świeżo po pierwszym sprzątaniu samochodu. Odkurzacz bardzo solidnej konstrukcji, ekstra wąż miękki i długi 2,5 metra, przewód zasilający 12 metrów, co do mocy to ciągnie jak oszalały do tego nieduży rozmiar. W porównaniu do wcześniej testowanego Stanleya STN 35 to mercedes. Jeszcze raz dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.