Jump to content

Który odkurzacz lepszy PROFI 20.2 czy Numatic Henry HVR200A


Recommended Posts

Potrzebuje odkurzacza na sucho do aut, który lepszy Numatic czy Profi modele jak w tytule. Chodzi o lepsze zbieranie zanieczyszczeń. Będę wdzięczny za wszelkie sugestie. Testowałem Stanleya stn 35 totalna porażka słaba siła ssania, krótki przewód itp.

Link to comment
Share on other sites

Profi to świetne odkurzacze, mam z nimi wieloletnie doświadczenie i wypracowaną na jego bazie bardzo dobrą opinię.

 

Nie jestem pewien, czy model 20.2 to dobry wybór do samochodów - po pierwsze, to odkurzacz sucho/mokro, po drugie ma podwójny obieg powietrza chroniący silnik przed specyficznymi zanieczyszczeniami, raczej niespotykanymi w samochodach.

 

Do odkurzania aut liczy się w sumie jeden parametr: podciśnienie. Tutaj nawet małe Profi 1 lub Profi 2 sprawdzają się wyśmienicie (wg danych technicznych generowane podciśnienie jest nawet większe niż w modelu 20.2). Jeśli potrzebujesz wybitnie mocnego sprzętu, zerknij na modele Profi 45 - to już konkretne maszyny do ciężkiej pracy.

Link to comment
Share on other sites

Dzięki Tomku Twoje spostrzeżenie bardzo mi pomogło, kupiłem odkurzacz PROFI 5 i jestem świeżo po pierwszym sprzątaniu samochodu. Odkurzacz bardzo solidnej konstrukcji, ekstra wąż miękki i długi 2,5 metra, przewód zasilający 12 metrów, co do mocy to ciągnie jak oszalały do tego nieduży rozmiar. W porównaniu do wcześniej testowanego Stanleya STN 35 to mercedes. Jeszcze raz dziękuję za pomoc.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.