Skocz do zawartości

Próba podarowania drugiego życia MB 124


kaczmar52

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Postanowiłem uratować mojego merca przed lakierowaniem i zrobic wszystko zeby wyglądał jak najlepiej.

Zakupiłem pasty Menzerna FG500, PF2500,SF4000, pady ABW, IPA, sciereczki z mikrofibry, rękawicę Megsa i parę innych pierdół, no i oczywiście polerkę... Eurotec za 120zł... dziś zacząłem polerować maskę i pierwsze rozczarowanie... polerka chodzi jak chce, gdzie chce, zwalnia, przycina... pracowałem dawno temu na produktach farecli i polerce DWT, która wtedy kosztowała coś ok. 200zł ale spisywała się o niebo lepiej niż ta... przetestowałem wszystkie pady i wszystkie pasty i mam wrażenie, że albo nic z tej "polerki" nie bedzie albo Menzerna potyrzebuje jednak sporo wody, bo po nawilzeniu elementu i gabki chwile się słuchała. co moge jeszcze spróbować żeby zawładnąć nią trochę?

 

Kolejna sprawa: malowałem w mercu ranty błotników. Wyszło ładnie ,bez zacieków, kolor idealnie dobrany. Nie zamykałem jednak przejscia na chamsko tasma tylko tak zeby się rozpryskało. I teraz jesli chce spolerować te malowane miejsca ujednolicić je z pozostałą czescią błotnika to powinienem użyc papieru do zlikwidowania chropowatosci czy próbowac zrobic to pastami?

 

Licze na sensowne i pomocne odpowiedzi, poniewaz moje 124 to kombi 2,8 w automacie super jeżdżące lecz niestety coraz gorzej wygladające :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polerka szrot, kup najtańszą K2 PRO (200zł) będzie o niebo lepsza.

Te pasty nie rozcieńczaj z wodą, tzn jak trochę wypracujesz FG500 to możesz delikatnie zwilżyć wodą pad i nic więcej.

 

Jeśli chcesz spolerować te malowane miejsca to najpierw papierkiem ( 3000 i zobacz jak efekty, jak nie to 2500 ) i potem pastą FG 500> PF2500>SF4000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lakier dobrze wymyty, wyglinkowany

 

Czym różni się ta polerka K2 od tej mojej? Myślałem, że polerki do 200-300zł to jeden i ten sam badziew, tylko firma lub marketing inny...

 

Na alle... jest K2 za 229,90zł i K2 PRO za 199. jaka jest różnica?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K2 za 229,90zł i K2 PRO za 199. jaka jest różnica?

Wg przedstawiciela handlowego, narzędzia z firmy K2 będą występowały pod szyldem K2 PRO.

Więc to raczej jedno i to samo, ewentualnie może być inna data produkcji/dostawy urządzenia.

Różnica w cenie, to raczej różnica tylko na marży/cenie zakupu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.