Skocz do zawartości

Zasilanie pianownicy z koła zapasowego


Barista

Rekomendowane odpowiedzi

Witam w moim poradniku,

testowałem różne systemy zasilania pianownicy z koła zapasowego i aktualnie posiadany jest idealny. Do całego systemu nakłoniły mnie prace Faraona, za co Mu składam wielkie dzięki. A zatem do rzeczy ;-)

Tak samo jak Faraon zamontowałem kątowy wentyl motocyklowy, z tym że do mojej Glorii.

Pierwsza zmiana to zastosowanie węża w oplocie z tworzywa, co zapewni utrzymanie go w czystości, zwłaszcza jak się jeździ na bezdotyk miejski. Do węża gumowego łatwiej przykleja się brud, a wąż spiralny od kompresora ciągnie się i może rysować lakier podczas kręcenia się przy aucie.

 

Początkowo używałem końcówki prostej i zaciskanej, ale pojawiły się problemy z zaciskaniem, uciekaniem powietrza, a wiadomo każdy litr powietrza na bezdotyku liczy się potrójnie ;-).

Zakupiłem przedłużkę gumową 15 cm, odciąłem część z wentylem, założyłem łącznik do węży 6mm i z jednej strony gitara. Z drugiej strony zamontowałem metalową przedłużkę kątową, z której odciąłem oczywiście końcówkę z wentylem. To było dobre posunięcie! Podczas nakręcania węża na koło praktycznie nie ma upływu powietrza.

 

W międzyczasie pojawił się pomysł zamontowania zaworku na wąż, aby początkowo trochę redukować ciśnienie (pompuję dojazdówkę do 4,8) i początkowo leci za dużo powietrza i otwiera bezpiekę. Po dokładnym sprawdzeniu systemu w domu okazało się, że zaworek puszcza trochę powietrza bokiem, a my sobie na straty nie możemy pozwolić.

 

Przy okazji zakupów w sklepie wysyłkowym tak na wszelki wypadek zakupiłem szybkozłączkę. Nadeszła chwila na jej montaż - pozwoliła mi na szybkie rozłączenie systemu w przypadku pilnego rozłączenia.

 

Pod czarną taśmą izolacyjną kryją się trytyki, wkrótce jak zakupię koszulki termokurczliwe w kolorze czerwonym to będzie jeszcze eleganciej :D

 

Wczoraj testowałem cały system po modyfikacjach i z całą pewnością mogę stwierdzić, że się sprawdza, szybko montuje i czyści szmatką wąż po pianowaniu.

DSCN9698.JPG.869d43be9fe779cb292d65290423aa81.JPG

DSCN9694.JPG.87eb384d188ba28af750a22d468758fd.JPG

DSCN9697.JPG.03f19290714b552fee5831e9db9de8c0.JPG

DSCN9700.JPG.6c65993b5d32de25fb196345cbe4c0a8.JPG

DSCN9699.JPG.79ce69eb92ba2e3bb5dbb72511629fcc.JPG

DSCN9695.JPG.57fae78f9dd000bd43dfd68ed3ab903a.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fancivi, dzięki.

Głównie myję wybrakowane auto (nie mam dachu :D ) i w zupełności wystarcza 1 litr roztworu, na inne auto wlewam 1,35 i też styka. Zasilanie z koła pozwoliło wlewać więcej chemii do zbiornika. Mam w zapasie używanego 2 litrowego Marolexa, szukam tylko przedłużki dyszy 15, żeby zamontować filce z Glorii. Raport wkrótce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, dzięki, ale to pomysłodawcą jest Faraon i dla Niego należą się oklaski, ja tylko rozwinąłem Jego pomysł, aby było idealnie. Zazwyczaj na bezdotyku jest pusto, bo jeżdżę w nocy, ale jak jak już ktoś się trafi, to wygląda na mocno zdziwionego :-).

W kwestii filmu, to może dziś wieczorem jakiś powstanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Trochę późno, ale lepiej późno niż wcale. Wyjazd na salon do Paryża nie przyspieszył realizacji filmu.

Odnośnie tematu:

woda ciepła 1,25 l

piana śledziowa 40 ml.

czarna wkładka z filcami

 

Nie jest to piana "filmowa", ale uzyskuję zdecydowanie lepszy efekt mycia niż wlewając 50 ml do 1,25 wody, piana była wtedy chyba zbyt sucha.

 

 

 

[ Komentarz dodany przez: rychu: 7 Październik 2014, 13:20 ]

https należy zamienić na http

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • 4 miesiące temu...

pianownica-zapasowka.jpg

 

Spróbowałem patentu z dojazdówką ale coś mi nie wyszło. Całe ciśnienie ucieka przy wentylu koła. Co zrobiłem źle?

 

Nie zrobiłem jeszcze dziury w pianownicy. Przy standardowym wentylu jakiego wiertła powinienem użyć żeby było wystarczająco ciasno i dało się przełożyć wentyl? Wkłada się go od środka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jaki masz wentyl. Jedne wkładasz od środka i nakrętka jest na zewnątrz, a drugie wkładasz od zewnątrz i nakrętka idzie od środka. Powietrze Ci ucieka z koła, bo masz końcówki do pompowania nakładane z kiepskim trzymakiem. Lepsze są zaciskane, a najlepsze są nakręcane. Przy nakręcanej ucieka minimalna ilość powietrza, a potem już ani grama. Tak samo jak założysz tą końcówkę na opryskiwacz to przy machaniu będą delikatne ruchy i powietrze też będzie uciekało. Warto zamontować dodatkowo szybkozłączkę, żeby móc odpiąć pianownicę bez strat powietrza z koła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawór mam taki: http://www.gruszka2005.pl/p922,zawor-be ... sztuk.html

Znalazłem już odpowiedź jak duży musi być otwór ale nie wiem czy ten wentyl będzie dobrym wyjściem.

Innych końcówek w sklepie ogólnobudowlanym nie mieli. U Gruszki też nie mogę znaleźć skręcanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wentyl zły, typowy wciskany do kół.

potrzebujesz to x 2 sztuki

http://www.gruszka2005.pl/p650,przedluz ... 80-mm.html

 

i to

http://www.gruszka2005.pl/p441,zawor-al ... -3-mm.html

 

warto to

http://skleptechniczny.pl/koncowki-do-w ... p4740.html

 

i łącznik do węża 6 mm, ale to chyba masz

 

I łączysz to wszystko w system, będzie działać.

Rozcinasz przedłużki jak najbliżej części męskiej, nadziewasz na to łącznik 6 mm, do tego montujesz końcówkę swojego węża. Z drugiej strony do końca swojego węża montujesz większy element szybkozłączki. Z drugiej przedłużki odcinasz też przy męskiej końcówce, doczepiasz do tego mniejszy element szybkozłączki. Wentyl montujesz w pianownicy i nie ma ch..a w wsi, musi działać idealnie :ad:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam czy nie taniej i nie lepiej wyjdzie zasilić pianownicę z pompki samochodowej z zapalniczki.

U siebie mam taki zestaw:

- Marolex 2000 + ukryty wentyl (ok 20zł za 4szt)

- pompka na 12V z Biedronki - chyba ok 20-30zł - z 2 letnią gwarancją :D

- dodatkowy przewód/linka - chyba ok 8m - jakiś zwykły umożliwiający przesłanie 220V

- dodatkowy przełącznik umożliwiający włączenie/wyłączenie pompki - 5zł

 

Marolexa pompuję tylko raz na początku pianowania, a potem ciśnienie utrzymuje już pompka.

 

Użytkuję już 2 rok i nie mam zamiaru zmienić na nic innego :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.