_Makki_ Opublikowano 29 Sierpnia 2014 Zgłoś Opublikowano 29 Sierpnia 2014 Witam, Od pewnego czasu, szczegolnie po tym jak sam sprobowalem, zastanawiam sie nad korzystaniem z APC do czyszczenia skor. Wiem, ze nie powinno sie bo kiedys moze to wyjsc "bokiem". Ale czy ktos moze sie wypowiedziec jakos sensowie, opierajac sie o jakies wieloletnie doswiadczenia lub przypadki gdzie poszlo cos nie tak ze skorami potraktowanymi APC? Mnie chodzi tutaj szczegolnie o BH Surfex HD. Zawsze uzywalem i uzywam dedykowanych do tego srodkow. Ale jakis czas temu, po tym jak w Norwegii zauwazylem ten "trend" musialem sprobowac 1:15 Surfexem w swoim aucie. Obok poszedl LZ Strong i roznica mala. Stron szybciej zareagowal.. Ale w tym przypadku jest to stara i dobra skora z lat 90. Minelo z 5 miesiecy dalej zyje i ma sie tak samo dobrze jak czesc po Strongu. Wiec co myslicie i jakie sa Wasze doswiadczenia?
kubik Opublikowano 29 Sierpnia 2014 Zgłoś Opublikowano 29 Sierpnia 2014 Moim zdaniem istotne jest,żeby skóry po czyszczeniu takim apc,podobnie jak po plastikach,zostały przetarte wilgotną szmatką w celu usunięcia filmu po apc. A tak roztwór roboczy ma pH pewnie na poziomie 11,więc w sumie co ma się dziać? Wszystko z głową i nic nie powinno się dziać
SzaKal Opublikowano 29 Sierpnia 2014 Zgłoś Opublikowano 29 Sierpnia 2014 Proste, APC jest za silne i powoli rozpuszcza wykończenie, nie zobaczy się tego od razu, ale po którymś czyszczeniu będziecie zdziwieni jak kolor zostanie wam na mikrofibrze.
kubik Opublikowano 29 Sierpnia 2014 Zgłoś Opublikowano 29 Sierpnia 2014 Ja do dziadów używam tenzi,jest na tyle tani,że nie ma co cudować
cubstone Opublikowano 30 Sierpnia 2014 Zgłoś Opublikowano 30 Sierpnia 2014 kubik, A jak dłużej postoi Ci ten rozrobiony już Tenzi w zamknięciu, to nie zauważyłeś dziwnego zapachu? Ja też kupowałem Tenzi, ale ostatnio trochę się przestraszyłem jak otworzyłem butelkę, a tam wali dosłownie zgniłymi jajami. Z nierozcieńczonym produktem nie ma takich problemów, pachnie normalnie.
kubik Opublikowano 30 Sierpnia 2014 Zgłoś Opublikowano 30 Sierpnia 2014 kubik, A jak dłużej postoi Ci ten rozrobiony już Tenzi w zamknięciu, to nie zauważyłeś dziwnego zapachu? Ja też kupowałem Tenzi, ale ostatnio trochę się przestraszyłem jak otworzyłem butelkę, a tam wali dosłownie zgniłymi jajami. Z nierozcieńczonym produktem nie ma takich problemów, pachnie normalnie. Nie zauważyłem problemu,bo z reguły rozrabiam na bieżąco A tak to pachnie bardzo ładnie
kamilgt Opublikowano 30 Sierpnia 2014 Zgłoś Opublikowano 30 Sierpnia 2014 Czym różni się środek typowo do czyszczenia skóry od APC? Zawsze mnie ciekawiło jak poznać, że preparat do skóry jest do skóry a nie po prostu APC z inną etykietką?
kanar Opublikowano 31 Sierpnia 2014 Zgłoś Opublikowano 31 Sierpnia 2014 Kamil poczytaj ten temat http://www.autogeekonline.net/forum/aut ... stion.html post ShoweTimeShines i tu spoko temat: http://www.autogeekonline.net/forum/aut ... ather.html W opozycji jest jeszcze temat w którym gość czyści skóry APC megsa od kilku lat w lexusie i nic się nie dzieje ale nie mogę go znaleźć, mówił mi o tym temacie znajomy detailer z Białegostoku, może się ujawni i podlinkuje. Sam próbowałem, apc działa, czasem lepiej niż cleaner do skór ale po czyszczeniu są takie jakieś zeszmacone. Mówię o prawdziwej skórze która mocno chłonie wszelkie produkty a nie o eco. APC niszczy wykończenie, wyciąga ze skóry olejki nawilżające i bardzo mocno wysusza a dodatki powierzchniowo czynne mogą uszkadzać wewnętrzną strukturę materiału. Wniosek jest taki, że polecam produkty do skór dużych znanych firm które moją fundusze na to aby prowadzić badania nad produktami lub które są konkretnie ukierunkowane na produkty do skór.
kamilgt Opublikowano 31 Sierpnia 2014 Zgłoś Opublikowano 31 Sierpnia 2014 kanar, ok, czyli w skrócie kupuję środek do czyszczenia skóry, sprawdzam czy jego pH jest takie jak skóry (4.5-5) i jeśli jest ok to ok, a jak nie to znaczy, że równie dobrze mogę czyścić skóry APC zamiast tym "do skóry"?
kanar Opublikowano 31 Sierpnia 2014 Zgłoś Opublikowano 31 Sierpnia 2014 To nie jest do końca tak, pH zapewne nie jedyny czynnik ale na pewno jeden z ważniejszych. Nie znam się na składzie produktów na tyle aby rzucać jakieś niepodważalne opinie ale wg mnie to środki powierzchniowo czynne których raczej w cleanerach do skór nie uświadczysz mogą być główną przyczyną uszkadzania top coat'u na skórze oraz osłabianiu jej wewnętrznej struktury. [ Dodano: 31 Sierpień 2014, 10:52 ] Swoją drogą, mam paski w warsztacie to pomierzę pH tych produktów co mam tak z ciekawości.
Teddy Opublikowano 1 Września 2014 Zgłoś Opublikowano 1 Września 2014 Wniosek jest taki, że polecam produkty do skór dużych znanych firm które moją fundusze na to aby prowadzić badania nad produktami.. Ten argument już zawsze będzie mi się kojarzył z tym: kanar a można chociaż kierownicę (i obszycie lewarka) traktować rozcieńczonym apc albo interior cleanerem od SG?
Mess Opublikowano 2 Września 2014 Zgłoś Opublikowano 2 Września 2014 Teddy, Zawsze są chusteczki do czyszczenia skóry np. Colourlock-a. Jeśli nie chcesz kupować całych opakowań.
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się