Skocz do zawartości

Skóry samochodowe i apc


_Makki_

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Od pewnego czasu, szczegolnie po tym jak sam sprobowalem, zastanawiam sie nad korzystaniem z APC do czyszczenia skor. Wiem, ze nie powinno sie bo kiedys moze to wyjsc "bokiem". Ale czy ktos moze sie wypowiedziec jakos sensowie, opierajac sie o jakies wieloletnie doswiadczenia lub przypadki gdzie poszlo cos nie tak ze skorami potraktowanymi APC? Mnie chodzi tutaj szczegolnie o BH Surfex HD.

Zawsze uzywalem i uzywam dedykowanych do tego srodkow. Ale jakis czas temu, po tym jak w Norwegii zauwazylem ten "trend" musialem sprobowac 1:15 Surfexem w swoim aucie. Obok poszedl LZ Strong i roznica mala. Stron szybciej zareagowal.. Ale w tym przypadku jest to stara i dobra skora z lat 90. Minelo z 5 miesiecy dalej zyje i ma sie tak samo dobrze jak czesc po Strongu.

Wiec co myslicie i jakie sa Wasze doswiadczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem istotne jest,żeby skóry po czyszczeniu takim apc,podobnie jak po plastikach,zostały przetarte wilgotną szmatką w celu usunięcia filmu po apc.

A tak roztwór roboczy ma pH pewnie na poziomie 11,więc w sumie co ma się dziać? :o

Wszystko z głową i nic nie powinno się dziać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kubik, A jak dłużej postoi Ci ten rozrobiony już Tenzi w zamknięciu, to nie zauważyłeś dziwnego zapachu? Ja też kupowałem Tenzi, ale ostatnio trochę się przestraszyłem jak otworzyłem butelkę, a tam wali dosłownie zgniłymi jajami. Z nierozcieńczonym produktem nie ma takich problemów, pachnie normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kubik, A jak dłużej postoi Ci ten rozrobiony już Tenzi w zamknięciu, to nie zauważyłeś dziwnego zapachu? Ja też kupowałem Tenzi, ale ostatnio trochę się przestraszyłem jak otworzyłem butelkę, a tam wali dosłownie zgniłymi jajami. Z nierozcieńczonym produktem nie ma takich problemów, pachnie normalnie.

Nie zauważyłem problemu,bo z reguły rozrabiam na bieżąco :o

A tak to pachnie bardzo ładnie :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamil poczytaj ten temat

 

http://www.autogeekonline.net/forum/aut ... stion.html post ShoweTimeShines

 

i tu spoko temat:

 

http://www.autogeekonline.net/forum/aut ... ather.html

 

W opozycji jest jeszcze temat w którym gość czyści skóry APC megsa od kilku lat w lexusie i nic się nie dzieje ale nie mogę go znaleźć, mówił mi o tym temacie znajomy detailer z Białegostoku, może się ujawni i podlinkuje.

 

Sam próbowałem, apc działa, czasem lepiej niż cleaner do skór ale po czyszczeniu są takie jakieś zeszmacone. Mówię o prawdziwej skórze która mocno chłonie wszelkie produkty a nie o eco. APC niszczy wykończenie, wyciąga ze skóry olejki nawilżające i bardzo mocno wysusza a dodatki powierzchniowo czynne mogą uszkadzać wewnętrzną strukturę materiału. Wniosek jest taki, że polecam produkty do skór dużych znanych firm które moją fundusze na to aby prowadzić badania nad produktami lub które są konkretnie ukierunkowane na produkty do skór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest do końca tak, pH zapewne nie jedyny czynnik ale na pewno jeden z ważniejszych. Nie znam się na składzie produktów na tyle aby rzucać jakieś niepodważalne opinie ale wg mnie to środki powierzchniowo czynne których raczej w cleanerach do skór nie uświadczysz mogą być główną przyczyną uszkadzania top coat'u na skórze oraz osłabianiu jej wewnętrznej struktury.

 

[ Dodano: 31 Sierpień 2014, 10:52 ]

Swoją drogą, mam paski w warsztacie to pomierzę pH tych produktów co mam tak z ciekawości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wniosek jest taki, że polecam produkty do skór dużych znanych firm które moją fundusze na to aby prowadzić badania nad produktami..

Ten argument już zawsze będzie mi się kojarzył z tym:

:mrgreen:

 

kanar a można chociaż kierownicę (i obszycie lewarka) traktować rozcieńczonym apc albo interior cleanerem od SG?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.