Skocz do zawartości

Złażąca srebrna farba z plastików i rysy.


swider

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, potrzebuję od Was fachowej porady w kwestii złażącej farby z niektórych elementów plastikowych wnętrza samochodu. Zacznę od zdjęć, będzie łatwiej:

 

 

Porysowany plastik pod ręcznym:

:x

IMG_0085_zps38d9ea74.jpg

 

 

Złażący lakier z lewarka hamulca ręcznego: :x

IMG_0082_zpsd8db4201.jpg

 

 

Złażący lakier z uchwytu przy bocznych drzwiach: :x

IMG_0084_zps2fec8523.jpg

 

Powiedzcie mi -- da się z tym coś zrobić. Macie jakieś pomysły? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana na nowe […]

Z ciekawości sprawdziłem ceny nowych części. Ogarnęło mnie bezbrzeżne przerażenie kiedy ujrzałem cenę za rączkę dźwigni hamulca ręcznego -- 350 zł :shock: Półka pod ręcznym -- 200 zł… za kawałek plastiku. :zly:

 

Okleić okleiną, na allegro jest tego pełno w dziale motoryzacyjnym. Od chromów, po różnorakie kolorki. Suszarka od żonki w łapę, trochę zdolności manualnych i będzie wyglądało lepiej niż oryginał.

Tylko trzeba by zerwać obecną warstwę. Są na to jakieś sprawdzone sposoby? :idea:

Polecasz jakąś sprawdzoną okleinę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Wymiana na nowe […]

Z ciekawości sprawdziłem ceny nowych części. Ogarnęło mnie bezbrzeżne przerażenie kiedy ujrzałem cenę za rączkę dźwigni hamulca ręcznego -- 350 zł :shock: Półka pod ręcznym -- 200 zł… za kawałek plastiku. :zly:

 

Okleić okleiną, na allegro jest tego pełno w dziale motoryzacyjnym. Od chromów, po różnorakie kolorki. Suszarka od żonki w łapę, trochę zdolności manualnych i będzie wyglądało lepiej niż oryginał.

Tylko trzeba by zerwać obecną warstwę. Są na to jakieś sprawdzone sposoby? :idea:

Polecasz jakąś sprawdzoną okleinę?

 

ja Ci polecam wyslanie czesci do pokrycia hydrografika,zaplacisz grosze w stosunku do wartosci czesci a wszystko bedzie wygladac jak nowka z fabryki,zaoszczedzisz przede wszystkim nerwy z jakims pieprzeniem sie z okleinami,foliami itp(sam Ci tego nie polecam bo wiem co to znaczy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja okleiłbym folią, we wzorach i kolorach można przebierać a efekt końcowy jest :good:

 

Co do porysowanego plastiku pod ręcznym to możesz delikatnie przejechać cały element wodnym papierem ściernym a później polakierować, np. czarnym lakierem do zderzaków Boll czy Plastidipem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.