Skocz do zawartości

Gdy Strong Cleaner nie daje rady - jasna skóra


Arkadius3

Rekomendowane odpowiedzi

Mam mały problem ze skórami w moim Vel Satisie. O ile tylną kanapę doprowadziłem do ładu to mam problem z przednimi fotelami - najmniej 4 lata nikt ich nie czyścił.

 

Strong cleaner colourlock poradził sobie z tyłem ale z przodem nie daje rady. Jakieś pomysły czym to ruszyć żeby nie uszkodzić skóry?

59442ad884011_TY.jpg.21852571d98c6de514cff15343b2c026.jpg

59442ad895755_PRZD2.jpg.e7db1d7f69b69abf4316f9c3a0b6dbaa.jpg

59442ad8c8d87_PRZD1.jpg.ec21bf750901d19ece75c0620cb773a8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz napisać w jaki sposób czyścisz te fotele?

 

Zasadowe środki typu APC się nie nadają do czyszczenia skóry. Znaczy można nawet środkami do mycia silników jak robią handlarze, ale po czasie skóra powie co o tym sądzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 10 miesięcy temu...

Odkopię temat.

Ostatnio miałem bmw e46 z jasną tapicerką. Właściciel kiedy miał czas to dbał o nią zestawem gliptone. Na tylnej kanapie w brudzie były jasne plamki. Tak jakby ktoś pryskał czymś na szybę czy boczek i kapało na skórę. Tego brudu nie mogłem ruszyć stron cleanerem mimo, że podchodziłem ze 4 razy. Brew sobie i sztuce w najmniej widocznym miejscu użylem surfexa 1:20 i też nie dał rady.

W innym miejscu, gdzie już uznałem, że skóra jest doczyszczona. Do zabezpieczenia użyłem Leather Protector z VP. Środek ten rozpuścił brud, który znajdował się na oparciu a wcześniej nie był widoczny. Zostały mazy jak wyschło. Zaaplikowałem drugi raz i brud zszedł.

 

Dziwne bo ta skóra nie była zapuszczonym dziadem. Czego użyć następnym razem, tak aby było skutecznie i bezpiecznie? Koncentrat Tenzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...

Odkopie...

 

Finalnie pomęczyłem jeszcze strong cleanerem i udało mi się uzyskać zadowalający efekt. Nie jest idealnie ale cóż... Niestety etat + swoja działalność praca od 8 do 20 codziennie + rodzina nie pozwala mi póki co spędzać za dużo czasu przy aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.