Jump to content

Gdy Strong Cleaner nie daje rady - jasna skóra


Arkadius3

Recommended Posts

Mam mały problem ze skórami w moim Vel Satisie. O ile tylną kanapę doprowadziłem do ładu to mam problem z przednimi fotelami - najmniej 4 lata nikt ich nie czyścił.

 

Strong cleaner colourlock poradził sobie z tyłem ale z przodem nie daje rady. Jakieś pomysły czym to ruszyć żeby nie uszkodzić skóry?

59442ad884011_TY.jpg.21852571d98c6de514cff15343b2c026.jpg

59442ad895755_PRZD2.jpg.e7db1d7f69b69abf4316f9c3a0b6dbaa.jpg

59442ad8c8d87_PRZD1.jpg.ec21bf750901d19ece75c0620cb773a8.jpg

Link to comment
Share on other sites

Możesz napisać w jaki sposób czyścisz te fotele?

 

Zasadowe środki typu APC się nie nadają do czyszczenia skóry. Znaczy można nawet środkami do mycia silników jak robią handlarze, ale po czasie skóra powie co o tym sądzi.

Link to comment
Share on other sites

Szczoteczka z zestawu. Na szczotke piana i w kółeczko, potem ścieramy mf. Z tylnej kanapy wszystko puściło ale była mniej zabrudzona.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 10 months later...

Odkopię temat.

Ostatnio miałem bmw e46 z jasną tapicerką. Właściciel kiedy miał czas to dbał o nią zestawem gliptone. Na tylnej kanapie w brudzie były jasne plamki. Tak jakby ktoś pryskał czymś na szybę czy boczek i kapało na skórę. Tego brudu nie mogłem ruszyć stron cleanerem mimo, że podchodziłem ze 4 razy. Brew sobie i sztuce w najmniej widocznym miejscu użylem surfexa 1:20 i też nie dał rady.

W innym miejscu, gdzie już uznałem, że skóra jest doczyszczona. Do zabezpieczenia użyłem Leather Protector z VP. Środek ten rozpuścił brud, który znajdował się na oparciu a wcześniej nie był widoczny. Zostały mazy jak wyschło. Zaaplikowałem drugi raz i brud zszedł.

 

Dziwne bo ta skóra nie była zapuszczonym dziadem. Czego użyć następnym razem, tak aby było skutecznie i bezpiecznie? Koncentrat Tenzi?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 5 months later...

Odkopie...

 

Finalnie pomęczyłem jeszcze strong cleanerem i udało mi się uzyskać zadowalający efekt. Nie jest idealnie ale cóż... Niestety etat + swoja działalność praca od 8 do 20 codziennie + rodzina nie pozwala mi póki co spędzać za dużo czasu przy aucie.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.