Skocz do zawartości

Polerka przy użyciu past UC i Koch Chemie Antihologram


Arekbmwx3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!.Tak jak w temacie,zakupilem polerke samochodowa firmy K2.Lakier na ktorym bede pracował to BMW X3 kolor czarny.Bede zabieral sie za to pierwszy raz,czytałem mnostwo poradnikow i watkow na Forum,lecz mam kilka pytan.Pasty ktore mam to:Meguiars Ultimate Compund i Koch Chemie Antihologram.Pomaranczowym padem z firmy FLEXIPADS planuje rozprowadzic megsa UC,Natomiast zółtym Koch Chemie.Takie połaczenie zaproponowali mi koledzy z shiningcar.Teraz moje pytanie brzmi nastepujaco,Jaka predkoscia zaczynac to polerowanie,czy na UC bede pracowal z taka sama predkoscia jak na wykonczeniu Pasta Koch chemie? Czy dobry wybor bedzie tych padow i past? Czekam na odpowiedzi,ludzi bardziej doswiadczonych niz ja i na kogos kto opisze mi po krotce jak sie do tego zabrac.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W obu przypadkach nie przekraczan 1500 obr. Zamiast tego popracuj dociskiem i tez nie za mocnym. Koniecznie ipa po uc jak jej nie masz jeszcze to nie ma co sie zabierać :o jezeli chodzi o pady to probuj zawsze najpierw sredniego ze srednio tnaca pasta. Jak efekt zadowalajacy to nic nie zmieniaj. Jezeli slabo bedzia cielo to ten sam pad i mocniej tnaca pasta az po twardego pada srednia pasta i w razie brakow rezultatow twardy z cuttingiem. W Twoim wypadku oczywiscie takiego duzego wyboru nie masz dlarevo bedzie Ci latwiej. Smialo mozesz matowic elementu bo UC ladnie je wyciagnie. Kup ipe, sprzet w garsc i do roboty :mrgreen::ad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a Czy plastikiowe zderzaki,tez mam polerowac w ten sposob?Moge matowic je normalnie papierem 2500 tak jak lakierowane elementy? Jeszcze jedno pytanie czyli tak: daje sobie kilka ziaren megsa uc na sredni padzik ze dwa przejazdy na 800 obr, pozniej ze 3 przejazdy na 1200 i koncze na 1500 obrotach.Gdy pasta ladnie sie wchlochnie,przecieraz wszystko IPA I ZACZYNAM to samo robic z kolejna pasta tak ?dobrze to rozumiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smialo mozesz matowic elementu bo UC ladnie je wyciagnie

kolego jesteś pewny co polecasz początkującemu????szczególnie ze nie ma nic innego pod ręką niż UC... :o

Ja Ci polecam zaopatrzyć się w dobrą gąbkę finiszową do KOcha,bo UC na czarnym narobisz takich hologramów,że się za głowę złapiesz ;)

 

Pamiętaj że UC jest pastą stworzoną do pracy ręcznej,więc nie musisz stosować "zasady trzech prędkości" jak przy typowych pastach ściernych

Od siebie polecam Ci do UC prędkość jak najniższą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A ta paste Koch Chemie,jak wykanaczac? Bo robilem tak : 1 przejazd na 600 obrotach,dwa przejazdy 900 i konczylem przejazdami 1500 az do wypracowania pasty.Drugie pytanie Czym usunac najlepiej hologramy?? Megsem UC+ tricolor?Bo robilem polerke megsem uc+ pomaranczowy pad flexi i na wykonczenie koch chemie antihologram+zoltym pad flexi.Wyszlo mi troszke hologramow.Bawilem sie megsem uc+ tricolorem i cos tam zlazi,macie cos lepszeog?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arekbmwx3, problem na pewno nie lezy po stronie pasty ;) zmieniłbym pad z żółtego flexi na jakiś bardziej miękki, np. czarny urban honey albo nawt czarny tani abw.

 

Resztek pasty od razu nie ścieraj po przejeździe, z pewnością masz elemenet bardzo rozgrzany, hologramy po finiszu to temat zlozony, to nie tylko pasta taka czy owaka bądź pad, przyczyn moze być wiele, generalnie wszystko zalezy od operatora polerki :D

 

Usuwanie hologramów po finiszu maszynowym ręcznie tricolorem to delikatnie mówiąc mało profesjonalne i logiczne postępowanie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Pracowałem maszyna rotacyjną z pastą UC i padem czerwonym od RoyalPads (finish). Nie wiem co było powodem, ale maska nadkola i dach wyszły idealnie, a drzwi i klapa mają troszkę hologramów :(

 

Teraz na koniec chciałbym użyć Koch Antihologram. Poradzę sobie z tą pastą ? Czy z nią lepiej nie ryzykować ? jaka ona jest ? Z UC to była moja pierwsza polerka :roll:

 

W skrócie: Można narabić bałaganu Antihologramem ? Z UC sobie poradziłem. Jest kilka holsów ale lakier cały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama nazwa wskazuje antihologram , na miękki pad i powinno być ok , chyba że lakier mega miękki po lakiernik który szukał oszczednosci i nie raz często trudno wyprowadzić takie elementy nawet i pastami finishowymi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba mieć antytalent, zeby cos schrzanić antihologramem, jak zrobisz wszystko zgodnie ze sztuką to wyjdzie dobrze, uzywasz do niej stosunkowo niskich obrotów (w porownaniu np. z menzerna) więc trudniej coś zepsuć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.